Wyzwanie czytelnicze LC

Hania idzie do przedszkola

Wydawnictwo: Wilga
emik84

Wspaniałe opowieści dla wszystkich przedszkolaków!

Poruszają tematy ciekawe i ważne dla kilkulatków - pierwszy dzień w przedszkolu, wizyta u lekarza, dentysty, w szpitalu. Pomagają dzieciom oswoić te trudne sytuacje i pokazują, że tak naprawdę strach ma wielkie oczy.

Ida | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Ważne wydarzenie dla dzieci, opisane w szczegółowy sposób. Nie jest upiększone ani wyidealizowane, bo widzimy przedszkole pełne krzyczących i nie zawsze sympatycznie nastawionych dzieci. Do tego nowy sposób spędzania czasu, opieka obcej osoby, jedzenie z innej kuchni. Wszystko nowe, jeszcze nieznane i niekoniecznie takie, jak miało być, a już na pewno nie takie, jak w domu.
Jest o nieśmiałości w grupie, płaczu za mamą, o niegrzecznym zachowaniu wobec rówieśników, ale i o przełamaniu pierwszych lodów i zaadoptowaniu w nowych warunkach.
Wartościowy tekst, bo jest to bardzo realnie przedstawiona sytuacja pierwszego dnia w przedszkolu.
Ilustracje pełne bawiących się dzieci i szczegółowo przedstawiające przedszkolne wnętrza. Wielkie szatnie, plac zabaw, sala do ćwiczeń, nawet małe sedesy przeznaczone specjalnie dla dzieci.
Warto przybliżyć dziecku takie opowiadania, by oswoić je z nadchodzącą zmianą i nową, nieznaną jeszcze sytuacją.

emik84 | 2016-01-15

Dzieci obawiają się nowych miejsc. Postrzegają świat zupełnie inaczej niż my, rodzice. Właśnie dlatego staram się zawsze przygotować swoje maluchy gdy czeka je coś nowego, coś dla nich obcego i niezrozumiałego. Do takich doświadczeń z pewnością zaliczyć można pierwszy dzień w przedszkolu, wydarzenie, które przeżywa prędzej czy później każdy malec. W wytłumaczeniu i pokazaniu dziecku czego właściwie może spodziewać się idąc do przedszkola pomóc może rozmowa, odwiedzenie oddziału przedszkolnego wcześniej, traktując tę wizytę jako wycieczkę rozpoznawczą, można też pokusić się o sięgnięcie po uroczą książeczkę pt. "Hania idzie do przedszkola".

Zadaniem tej publikacji jest oswojenie dzieci z sytuacjami, które spotykają je w zwyczajnym codziennym życiu. Historyjka zawarta w książeczce jest swoistą relacją z pierwszego dnia pobytu w przedszkolu małej rezolutnej Hani. Dziewczynka z jednej strony bardzo cieszy się wizją przedszkola, zabaw z dziećmi ale z drugiej czuje lęk przed...

Linka | 2018-12-01
doszet | 2018-02-06