Karneval #16

Karneval
waneko, karneval, manga, cyrk
komiksy
Avlinn

Przed Karoku i Eleską ponownie pojawił się Uro. Tymczasem Gareki, dążąc do osiągnięcia nowego celu, został członkiem grupy Akariego w Wieży Badań. Jakie będą efekty tych wyborów?

źródło opisu: waneko.com.pl

źródło okładki: waneko.com.pl

Wkp | 2018-12-10
Przeczytana: 30 listopada 2018

INFANTYLNOŚĆ, BRUTALNOŚĆ I NYANPERONA

Szesnasty tom „Karnevala” kontynuuje trend z poprzednich części. Fabuła toczy się więc spokojnym, niespiesznym rytmem, choć jednocześnie w mandze rozgrywa się wiele ważnych wydarzeń. Oczywiście nie brakuje także uroku, a właściwie jest go więcej, niż ostatnio, więc miłośnicy tego aspektu serii (i Nyanperony!) na pewno nie będą zawiedzeni. Ale spokojnie, jeśli szukacie tajemnicy i klimatycznych scen, też znajdziecie tu wiele dla siebie.

Uro powraca. Z tego faktu najbardziej zadowolona jest Eleska, ale ze względu na obowiązek zachowania tajemnicy, mężczyzna nie może opowiedzieć jej o swojej misji. Co jednak jego pojawienie się będzie znaczyło dla reszty bohaterów?
Tymczasem Gareki zaczyna naukę w Wieży Badań, by dołączyć do grupy Akariego. Ma się tu uczyć, obserwując pracę pozostałych członków ekipy. Od początku wiedział, że nie będzie to łatwe, ale nie miał najmniejszego pojęcia, jakie trudy na niego czekają. Musi się utrzymać przy życiu, bo...

Początki Karnevala zwiastowały dobrą serię, ten tomik zwiastuje zaś jej powolny koniec. Próba rozpoczęcia nowych wątków jest, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Nowa rola Garekiego jakoś mi do niego nie pasuje. Może po prostu nie umiem się z tym pogodzić. Widziałam go jako jednego z Cykru i mam nadzieję, że autor jakoś go tam wciągnie i porzuci aktualny zamysł. Jedynie wątek Yogiego ciągnie mnie dalej.