Oblubienica czarnoksiężnika tom 2

Cykl: Oblubienica czarnoksiężnika (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Mahou Tsukai no Yome (魔法使いの嫁)
komiksy
Dejikos

Chise odkrywa tajemniczą przeszłość przeklętego jeziora. Tragiczna i przerażająca historia młodego, zakochanego mężczyzny, który nie cofnął się przed niczym, aby ratować ukochaną – teraz przynosi straszliwe konsekwencje. Czy jedyną słuszną decyzją będzie unicestwienie przyczyny skażenia? Czy kochankowie muszą zniknąć z tego świata? Jedynie Chise dysponuje odpowiednio potężną mocą, aby zarazić sytuacji, ale czy jej organizm wytrzyma tak ogromny wysiłek?

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl

Magdalena | 2018-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2017

WOW ! ! !
Same emocje. I początek i koniec trzymają w napięciu. W środku niby da się rozluźnić, ale nie tak do końca.
Uwielbiam tę mangę ! <3
Gorąco polecam ! ! !

PolishPopkulturę | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Tom drugi odrobinę gorszy od "jedynki", ale wciąż jestem urzeczony tą historią i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wypadków, bo widać, że powoli klaruje się tu jakiś wątek główny. Póki co nie narzekam jednak na tę epizodyczną formę narracji, bo mimo wszystko podobają mi się fabuły kolejnych storyarców. Jedyne, co zaczyna mnie drażnić, to główna bohaterka, która przez swoją bierność i nijakość wypada blado na tle tego jakże bogatego świata przedstawionego.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-05

"Oblubienica czarnoksiężnika" zabiera nas po raz kolejny w przebogaty świat wykreowany przez Kore Yamazaki. Manga jak i w poprzednim tomie zawiera pięć rozdziałów oraz śmieszny dodatek z komentarzami autorki. Drugi tom również utrzymany jest w realiach fantasy, gdzie mnogość i różnorodność świata przedstawionego wręcz powala. Dopracowana okładka przyciąga wzrok, a zaskakująca fabuła przyciąga do lektury. Czary, dziwne i tajemnicze stworzenia oczarowują, z każdą przewróconą stroną.

Szesnastoletnia Hatori Chise została już w tak młodym wieku wielce doświadczona wieloma traumatycznymi doświadczeniami. Matka umarła, a ojciec opuścił ją gdy była jeszcze mała. Krewni również nie chcieli się nią za długo zajmować, zwłaszcza ze względu na jej miejscami dziwne zachowania. Chise często unikała ludzi i mówiła niby sama do siebie. Te budzące strach i niezrozumienie zachowania sprawiły, że została sama. Jednak niespodziewanie przyszedł jej na pomoc dziwaczny czarnoksiężnik, z czaszką...

Rege | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Nowe wydarzenia, zagadki, postacie... ciekawie.

Agene | 2015-06-16
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Kontynuacja przygód jednej z dziwniejszych par, których losy śledzę - szczególnie że Chise i Elias rzeczywiście są parą - póki co opiera się na bardzo solidnej konstrukcji, która poprzednim razem niezbyt przypadła mi do gustu, ale teraz sprawdziła się bardzo dobrze. Yamazaki-sensei ma jeszcze przed sobą trochę pracy, ale jest coraz lepiej i coraz bardziej obiecująco.

Kira | 2019-06-21
Ann | 2019-06-14