Servamp #3

Studio JG
2015-11-25
2015-11-25
Eliza Stypińska
akcja komedia siły nadprzyrodzone shoujo wampiry manga

Cóż, Tsubaki posuwa się dalej w swych działaniach, a na wokandę wchodzi kolejny Servamp i jego Eve. Co wyniknie z tych działań?

Zamiast odpowiedzi nasuwają się kolejne pytania. Głównie za sprawą Mikuniego, który nie wiem, po czyjej w końcu stoi stronie. Zjawia się jak duch, jednak tylko w przypadku, gdy zagrożone jest życie pewnej osoby. Poza tym coś knuje. Nie ufam kolesiowi, a przez jego działania coraz mniejszą sympatią go darzę. Oczywiście, jakieś malutkie wskazówki się pojawiają, ale to za mało, żeby wysnuć jakiekolwiek wnioski.

"Świat podsuwa pewną ilość informacji, które wydają się przydatne. Mogą to być kłamstwa albo pozory... Ale ty sam musisz dokonać wyboru. Odrzuć wszystko, co zbędne. A gdy trafisz na coś, czego potrzebujesz, nie wahaj się po to sięgnąć. Jeśli nie będziesz podchodził do życia z takim nastawieniem, zostaniesz pożarty. Dorosłe społeczeństwo chce wam ograniczyć dostęp do informacji."

Tomik rzuca też trochę światła na relację Kuro i Mahiru. Leniwy Servamp ma problem z wyrażaniem emocji. Kiedy widać, że martwi się o swojego Eve albo jeden chce pomóc drugiemu, to Kuro ucieka w swe lenistwo. Jest to jego mechanizm obronny, żeby nikogo nie dopuścić do siebie. Chcę się dowiedzieć, dlaczego tak jest, bo to ciekawy wątek.

"Kuro... Mówiłem wcześniej, że nie trzeba mieć powodu, by chcieć pomagać innym. Ale myślę, że można wskazać powody, dla których się kogoś nienawidzi lub pragnie jego krzywdy. Jednak żeby zrozumieć swoje motywacje, trzeba się z nimi zmierzyć."

Nowi bohaterowie też są dziwaczni, ale do tego idzie przywyknąć. Każdy jest inny, posiada różne pobudki, plany i marzenia, ale łączy ich jedno - chęć powstrzymania ostatniego z braci.

Poza tym literówki też się zdarzają, walki dalej są płytkie, a raczej nijakie. Tło to rzadko spotykane zjawisko, lecz kadry wszystkich panów są wysokiej jakości. Gdyby jeszcze tyle samo czasu poświęcić na dopracowanie otoczenia, byłabym usatysfakcjonowana.

Standardowo polecam, gdyż mangusia jest warta uwagi, przyjemna w odbiorze, posiada wiele ciekawych refleksji oraz humor.

Kocham tę mangę, ciągle coś się dzieje, autor dba by nie było nudy,mimo iż wampiry to oklepany temat tutaj został on przedstawiony naprawdę w interesujący sposób. Z tomu na tom robi się coraz ciekawiej.

Im dalej tym bardziej wciąga ta manga.
Kuro leniuszek jako kotek jest przeuroczy.
Jestem ciekawa, co będzie dalej.
Nigdy nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Do tego pozory mylą.
Wojna się zaczęła.
Gorąco polecam ! ! !

Im dalej tym bardziej wciąga ta manga.
Kuro leniuszek jako kotek jest przeuroczy.
Jestem ciekawa, co będzie dalej.
Nigdy nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Do tego pozory mylą.
Wojna się zaczęła.
Gorąco polecam ! ! !