Wiedeńska krew

Tłumaczenie: Beata Hrycak-Domke
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zapiski Liebermanna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Vienna Blood

Wiedeńska krew to druga z serii powieści Tallisa (pierwsza: "Śmiertelna intryga"), których akcja rozgrywa się w Wiedniu w pierwszych latach XX wieku i ściśle powiązana jest z początkami rozwoju psychoanalizy. Zabójstwo dokonane... na wężu o imieniu Hildegarda, ulubieńcu cesarza Austro-Węgier, zapoczątkowuje całą serię brutalnych i tajemniczych morderstw. Śledztwo prowadzi policjant Oskar...

Zabójstwo dokonane... na wężu o imieniu Hildegarda, ulubieńcu cesarza Austro-Węgier, zapoczątkowuje całą serię brutalnych i tajemniczych morderstw. Śledztwo prowadzi policjant Oskar Rheinhardt, a pomaga mu psychoanalityk, uczeń Zygmunta Freuda. Autor dba o koloryt lokalny powieści i wprowadza nas w atmosferę Wiednia początku XX wieku, tworząc szeroką panoramę miasta i życia jego mieszkańców - ludzi z przeróżnych warstw społecznych. Stolica Austro-Węgier ukazana jest jako miejsce narodzin nowoczesnej kryminologii i medycyny sądowej - to właśnie na początek wieku przypadają eksperymenty związane z identyfikacją winnych za pomocą badań krwi oraz linii papilarnych.

źródło opisu: Wydawnistwo Dolnośląskie, 2007

amrita | 2013-06-28
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Szkoda! Pierwszy tom tej serii mnie zachwycił, ale tym razem wyszły popłuczyny po Danie Brownie - tajne stowarzyszenia i morderstwa inspirowane ideologicznie. Chyba już więcej po Tallisa nie sięgnę...

szpilka | 2016-03-20

Przeniosłam się w czasie do 1902. Bardzo ciekawie się czyta sposoby w jakich prowadzone są śledztwa obecnie a jakie metody były dostępne u naszego zaborcy na początku XX wieku.

Marta | 2016-10-05
Na półkach: 2016, Przeczytane