Kronika koszmarów

Wydawnictwo: Atropos
Kronika, koszmarów
horror

W zbiorze opowiadań "Kronika Koszmarów" Michał Gacek przedstawia historie, w których elementy fantastyczne niepostrzeżenie wkradają się w realistyczny obraz świata przedstawionego. Konwencja współczesnego horroru pozwala autorowi ożywić lęki nawiedzające bohaterów w złych snach. Logika zdeformowanej rzeczywistości spaja klamrą dziewięć zróżnicowanych tematycznie tekstów. Każde z opowiadań stanowi zaproszenie do konfrontacji ze strachem przed tym, co nieznane, niezrozumiałe. W obliczu opisanych wydarzeń rozsądek bohaterów ustępuje miejsca emocjom - obrzydzenie miesza się z fascynacją, a strach z pożądaniem. Oniryczna symbolika otwiera poszczególne teksty na interpretacje.

Agniesia | 2013-02-03
drozdz | 2016-09-07