17 szram

Replika
2013-10-15
2013-10-15
Opracowanie zbiorowe
zbiór opowiadań groza groteska bizarro

więcej Więcej

Dosc ciekawy zbiór opowiadań. Niektóre byly lepsze, inne słabsze. Jednak trafiłam na pare świetnych. Z czego z jednym mialam wrażenie, ze jest nie skonczone. Jednak całość oceniam pozytywne . Na pewno warto przeczytać. Książka dla miłośników gatunku.

1. KOMPLEKS KASANDRY - 6/10
2. ROZPRUWACZ - 7/10
3. A CZERWIEC BYŁ PIĘKNY TEGO ROKU - 6/10
4. Z PERSPEKTYWY CZASU - 5/10 - niestety nie do końca zrozumiałem końcówkę.
5. KAROLINA - 5/10
6. SKORODOWANY - 4/10
7. CZERWONY ŚWIAT - 9/10 - kolejne przeczytane przeze mnie bizzaro Mellicka i kolejna petarda :)
8. BIEL ŁABĘDZIA, BIEL ŁABĘDZIA - 4/10
9. W OBRONIE ROGERA...

Tak, jak większość osób napisała - książka bardzo "nierówna".
Jedyne opowiadanie, które naprawdę jest tutaj godne uwagi, to "Rozpruwacz" - ma zaskakujący koniec. Nie mam pojęcia, dlaczego pojawiło się tu opowiadanie Mastertona, które nie jest ani horrorem, ani thrillerem, tylko erotykiem napisanym w taki sposób, że miałam ciary żenady.

Jak to antologie - nierówno.

Jak zwykle przy tego typu zbiorach, część opowiadań naprawdę warto polecić ze względu na fabułę czy klimat jednak pozostałe nie robią za dużego wrażenia i mogłyby zostać pominięte. Stad trudno wystawić jedną oceną dla całej antologii. Zdecydowanie podobał mi się "Rozpruwacz" z bardzo pokręconym zakończeniem, duże wrażenie robi także "18+" czy też "Syreni śpiew"....

Całkiem ciekawy zbiór opowiadań, w którym na uznanie zasługuje ciekawa historia o wilkołaku, planszy ouija no i nie zapomnijmy opowiadania którego nawet tytuł zapamiętałem pomimo dużego rozdarcia w czasie samego czytania książki "Empatron".

Po przeczytaniu, a raczej zmęczeniu tej antologii mogę tylko rzec: młodzi górą. Na uwagę zasługują w niej trzy opowiadania: "Kompleks Kasandry" Aleksandry Zielińskiej, która po raz kolejny daje się poznać jako autorka z ogromną wiedzą życiową i bardzo dobrym warsztatem pisarskim, "18+" Pawła Waśkiewicza - utwór dość oryginalny, z błyskotliwym zakończeniem oraz "W...

Kupiłam ten zbiór opowiadań ze względu na "Legendę o Sleepy Hollow", która okazała się moim największym rozczarowaniem- wielostronicowe opisy jedzenia, przyrody oraz postaci, akcja żenująco krótka i nie wpisująca się w ideę horroru (ogromny szacunek dla twórców filmu, którzy dodali do pomysłu jakąś fabułę).
Żadne opowiadanie ze zbioru nie zrobiło tego co zrobić powinno,...

Kupując tę książkę oczekiwałam historii, które będą zaskakujące, ciekawe i jednocześnie mrożące krew w żyłach, a co otrzymałam? Zbiór nudnych, całkowicie niemożliwych historii, których końca wręcz oczekiwałam. Jedyna histoia, która zapadła mi w pamięci to "Rozpruwacz", jednak czułam po niej niedosyt, zostawiła po sobie ciekawość i pytanie: jak to sie potoczyło dalej?
Jest...

Jest to słabszy zbiór niż 13 ran, gdyż tutaj nie ma tych naprawdę dobrych pisarzy jak np. Edward Lee czy Jack Ketchum. 3 najlepsze opowiadania to Rozpruwacz F. Paula Wilsona, 18+ Pawła Waśkiewicza i Ouija Roberta Cichowlasa. Polecam fanom każdej odmiany horroru.

• Horror
  • Zbiory opowiadań