Endemia

Wydawnictwo: Atropos
horror
sonia

Endemia to powieść grozy, której akcja koncentruje się wokół małej miejscowości o nazwie Kniecieniec. Olga, główna bohaterka, ścigana przez zazdrosnego chłopaka i dręczoną wyrzutami sumienia reporterkę, wpada na trop tajemnicy związanej z przeszłością miasteczka i swoim pochodzeniem. Niezwykłe zdarzenia mnożą się, powielając wzorce sprzed lat – deszcze żab, przywidzenia, zmarli składający wizyty krewnym. Bohaterowie próbują odpowiedzieć na pytanie, czy wydarzenia rozgrywające się wokół są halucynacją wywołaną falą upałów, przejawem zatrucia związanym z działalnością miejscowych zakładów chemicznych, czy może oznaką boskiej interwencji. Prawda okazuje się o wiele bardziej bolesna i przerażająca

źródło opisu: http://www.empik.com/endemia-gacek-michal,p1064019416,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/endemia-gacek-michal,p1064019416,ksiazka-p

kondzix666 | 2016-07-10
Na półkach: Przeczytane, Horrory, Polskie

Całkiem ciekawa powieść. Polecam fanom polskiego horroru.

McRap1972 | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 marca 2014

Całkiem udany debiut powieściowy Michała Gacka. Styl może początkowo zniechęcać. Jednak szybko dałem się wciągnąć opowieści. Pomimo tego, że nie przepadam za książkami gdzie dość umownie wyznaczono granicę między światem realnym a złudzeniami, to powieść Michała Gacka czytałem z dużym zainteresowaniem. Są w książce momenty kiedy naprawdę można się przestraszyć i chociaż może nie jest to 100% horror to jednak poziom grozy jest na dobrym poziomie. Podejrzewam, że "Endemia" nie każdemu przypadnie do gustu. Ja jednak polecam bo warto tej książce dać szansę.

Wojcikowski | 2014-01-21

Ciężkie, psychodeliczne klimaty w scenerii dusznego, upalnego lata. Z każdą stroną zagłębiamy się w świecie,
w którym niczego nie możemy być pewni. Czy dziwne zjawiska, które obserwujemy dzieją się naprawdę, czy to wytwory ogarniętych szaleństwem umysłów?
Mimo lekko rozczarowywującego zakończenia polecam.

Agniesia | 2013-02-03
Przeczytana: 2012 rok

Wciągająca fabuła, intrygująco przeplatające się wątki i namacalny nastrój upalnego lata, kiedy powietrze gęste jest od szaleństwa. Polecam!

slejw1 | 2013-01-19

Problem z Endemią polega na tym, że nie jest to lektura "rozrywkowa" w sensie horroru Mastertona, Kinga czy Edwarda Lee, ale raczej tekst z ambicjami głównonurtowymi. Książka wymaga uwagi w trakcie czytania, a najlepiej także znajomości (przynajmniej pobieżnej) koncepcji psychoanalitycznych. Szczególnie duży ukłon w tekście idzie w stronę Junga. Jeśli ktoś docenia sprawne budowanie nastroju oraz niebanalną i pogrywającą ze schematami gatunkowymi fabułę, powinien sprawdzić, czy przekona go klimat Endemii.