Czary Zjary

Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Megahex
czaryzjary megahex
komiksy

Megg to współczesna Alicja z Krainy Czarów, Mogg to Kot z Cheshire, a Sowa to Królik z kapelusza... Dobra, tu miał być opis... ale nie znalazłoby się w nim miejsce na żadne cenzuralne słowo. Bierzesz tę książkę do ręki na własną odpowiedzialność! Uprzedzaliśmy! Można też napisać tak jak tłumacz: "Odbiłem sobie za lata hamowania Touretta przy tłumaczeniu YA i literatury cnotliwej, a to...

Można też napisać tak jak tłumacz: "Odbiłem sobie za lata hamowania Touretta przy tłumaczeniu YA i literatury cnotliwej, a to wszytko dzięki cudownie dołującej opowieści z życia 30+letniej czarownicy i jej przyjaciół - kota, amatora rimmingu z wykorzystaniem cynamonu; wilkołaka, który lubi sobie czasem potrzeć moszną o tarkę, lub zaczopować się zatyczką analną, żeby czas w pracy szybciej płynął, oraz Sowy, który ma różne przygody z dziewczynami (głównie nieszczęśliwe), oraz tyle chorób wenerycznych, ile jest w encyklopedii zdrowia. Cała czwórka żywi się głównie narkotykami, płata sobie psikusy, typu spontaniczny gwałt analny na koledze i są oczywiście wspaniali. Na trzystu sześćdziesięciu stronach nie raz zmuszą was do krzywienia się z odrazą, zastanowienia się po chuj ja to czytam, mogą się też pojawić odruchy wymiotne, ale lepszej stoner comedy komiks nie wydał i długo nie wyda".

źródło opisu: http://www.timof.pl/katalog/Czary+zjary/pokaz.html

źródło okładki: http://www.timof.pl/katalog/Czary+zjary/pokaz.html

Przemek Skoczyński | 2018-08-15
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

To jest wspaniałe na kilku poziomach i jeśli ktoś widzi tu tylko chamskie, płytkie i obleśne żarty, to współczuję. Paradoksalnie to jeden ze smutniejszych komiksów, jakie zdarzyło mi się czytać.

PolishPopkulturę | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Momentami zabawny, momentami niesmaczny, momentami cholernie dołujący. Dziwny to komiks, oj, dziwny - dużo tu jarania, dużo chlania, dużo niecenzuralnego słownictwa i gwałtów analnych-niespodzianek. Tylko dla czytelników z pokrzywionym poczuciem humoru.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Jakub Dębski | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Miałem niesamowity ubaw z tymi pojebanymi stworkami, dopóki nie pojawiły się cięższe wątki. Niesamowicie są te scenki poprowadzone, te tycie plany ogólne z ledwo widocznymi twarzami. To wszystko było tak nierealne, że nawet żarty z gwałtu uchodzą tu na sucho, a mam do nich ogromną awersję.

W środku nagle z randomowych przygód wchodzimy jednak w problemy psychiczne bohaterów - nadal jest śmiesznie, ale też dużo mroczniej. Nawet mnie ucieszyła ta droga - wyglądało, że mimo epizodycznego charakteru komiksu, zamieszczanego po części w sieci na przestrzeni wielu lat, gdzieś z tym wszystkim zmierzamy, do tego zaczynamy pojmować te relacje. Megg w ogóle okazała się być świetnie napisaną postacią kobiecą.

Dlatego tak dużym rozczarowaniem był "trzeci akt", który wraca do żartów o jaraniu, tripowaniu i dręczeniu sowy. Te historyjki są odtwórcze, zmęczone i niepotrzebnie gęstsze tekstowo niż takie zasługujące na prestiżowe nagrody szlagiery z początku jak "sowie chce się srać"...

Mac | 2018-03-25
Przeczytana: 21 lutego 2018

Komiks nie dla każdego. Czasami jest śmiesznie, czasami żałośnie, czasami (zawsze) wulgarnie, czasami dekadencko, czasami smutno, czasami dziwnie. Bez puenty, depresyjna, alkoholiczna, narkotyczna podróż donikąd. Bilet zakupiony na własną odpowiedzialność.

Niedźwiedzica | 2016-01-01

annie warhol | 2018-09-16