Geniuszka
mms

Pola po załamaniu nerwowym zaczyna życie od nowa. Za radą swojego psychoterapeuty podejmuje pracę jako pomoc domowa u braci Lange – Leona i Tobiasza, byłego żołnierza, który dochodzi do siebie po wypadku. Jej pojawienie się wprowadzi zmiany nie tylko w życiu samych braci i najbliższych im osób. Sama Pola będzie musiała przewartościować wszystko to, czym do tej pory kierowała się w życiu. Czy jej się to uda?

Zabawna i poruszająca opowieść o tym, że czasem, aby odnaleźć siebie, najpierw na chwilę trzeba o sobie zapomnieć.

źródło opisu: warszawskagrupawydawnicza.pl/

źródło okładki: warszawskagrupawydawnicza.pl/

mms | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Geniuszka”, to dziennik młodej kobiety o imieniu Pola, która według lekarzy psychiatrów boryka się z zaburzeniami psychicznymi, które spowodowane są przekroczeniem jej poziomu progu indywidualnej wytrzymałości na stres. Bohaterkę poznajemy w dniu, kiedy rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Nowym etapem jest nowa praca, którą podejmuje za namową psychoterapeuty. Kobieta zostaje pomocą domową mężczyzny o imieniu Tobiasz, który kilka miesięcy wcześniej uległ wypadkowi i doznał urazu kręgosłupa. Zajęcie to, pod każdym względem, jest mniej wymagające, niż poprzednio wykonywana przez nią praca w korporacji finansowej.
Mężczyzna i kobieta poznają się, zdają się nie przepadać za sobą, jednak ich kontakty stają się formą rehabilitacji dla jednej i drugiej strony.
Kobieta od samego początku nastawiona jest na powrót na poprzednie stanowisko pracy w korporacji finansowej i naiwnie wierzy, że ten powrót niedługo nastąpi o czym ma w zwyczaju często wszystkim przypominać. Rzeczywistość...

Kasiulek | 2016-03-06

Do Geniuszki podchodziłam trochę jak pies do jeża. Niby sama zdecydowałam się na ten tytuł, ale jednak, co mnie powstrzymywało, aby w końcu sięgnąć po książkę. Gdy już w końcu to zrobiłam, przepadłam na dwa wieczory.

Pola według lekarzy boryka się z zaburzeniami psychicznymi, aby temu zaradzić zostaje pomocą domową Tobiasza, mężczyzny, który przed kilku miesiącami uległ wypadkowi uszkadzając kręgosłup. Praca z Tobiaszem jest o wiele łatwiejsza niż jej poprzednia w korporacji. Jak potoczą się ich losy, skoro już na początku widać, że za sobą nie przepadają? Czy przebywanie w swoim towarzystwie będzie pewnego rodzaju formą leczenie zarówno dla jednego jak i drugiego?

Geniuszka to całkiem odmienna książka, od tych które możemy zauważyć obecnie na rynku wydawniczym. To swego rodzaju powieść psychologiczno-obyczajowa, w której każdy czytelnik będzie potrafił się odnaleźć. W książce odnajdziemy wiele inspirujących cytatów, które mogą poprowadzić nas przez życie, lub przynajmniej w...

Bartin | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Pani Monika Szczesiak jest jedną z moich ulubionych autorek. Po przeczytaniu dwóch wspaniałych części Hanki, nadszedł czas na przeczytanie "Geniuszki".
Uważam, że wszystkie książki Pani Moniki są godne polecenia i uwagi.
"Geniuszka" bardzo mnie zaciekawiła, na czytanie przeznaczyłem każdą wolne chwile. To jest książka, którą czyta się od deski do deski. Autorka uczy nas właściwego podejścia do pewnych spraw. W książce zawarte są rady, którymi należy się kierować.
Lekturę mogę z całego serca polecić każdemu, nie zależenie od wieku czy płci. Pani Moniko z niecierpliwością czekam na kolejne książki oraz ekranizację Pani książek.

8KR | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Monika Szczesiak – urodzona w 1982 r., mieszka w Wejherowie. Autorka książek „Hanka. Historie pewnego pałacu” (2012) „Hanka na tropie skarbu” (2013).

Książka ta bardzo mnie zaciekawiła, ponieważ posiada bardzo oryginalną okładkę, która na pewno zwraca uwagę młodych czytelników. Po przeczytaniu zaledwie kilku stron utożsamiłam się z główna bohaterką tej książki. Może nie jestem „Geniuszką” jak Pola, ale jestem na takim etapie swojego życia, że bardzo dobrze rozumiem zachowanie Apolonii.

Zakwalifikowała bym książkę Moniki Szczesiak do powieści psychologiczno-obyczajowej, ponieważ porusza problemy psychologiczne i społeczne, które dotykają niejednego z nas. Przeczytałam „Geniuszkę” w niecałe dwa dni (musiałam zrobić sobie przerwę na sen). Znalazłam w niej bardzo dużo porad i jak i wspaniałych cytatów, które pozwoliły mi inaczej spojrzeć na otaczające mnie problemy. W tej książce jest coś niesamowitego, niepowtarzalnego, a dlaczego? Czytając ją miałam wrażenie jakby Monika Szczesiak...

Pati | 2016-01-24

Książkę dostałam w prezencie. Sam tytuł oraz okładka były tak zachęcające, że nie mogłam powstrzymać się, aby nie zajrzeć do środka i nie przeczytać choć kilku słów.
Główna bohaterka o imieniu Pola przeszła załamanie nerwowe z powodu stale narastającego stresu, z którym w końcu przestała sobie radzić. Ale mimo to nie poddała się i próbuje, przy pomocy psychoterapeuty, na nowo odnaleźć siebie. W końcu jest "Geniuszem", jak sama o sobie mówi.
Myślę, że niejedna kobieta odnajdzie w Poli choć cząstkę siebie. Bohaterka nie raz podpowiada jak poradzić sobie z problemami oraz jak zmienić własne podejście do pewnych spraw. Niektóre zdania warto przeczytać kilka razy, aby zrozumieć ich prawdziwy sens. Sama odnotowałam sobie kilka sentencji w kalendarzyku, by móc jak najczęściej do nich wracać.
Książka bardzo wciąga. Z niecierpliwością czeka się na ciąg dalszy.
GORĄCO POLECAM ją wszystkim i czekam na więcej. Liczę na to, że autorka jeszcze nie raz tak pozytywnie zaskoczy mnie swoją...

Ell | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Przeczytana! Już dziś wiem, że przeczytam ją niebawem drugi raz... kiedyś do niej wrócę.....kolejny raz. :) Ciekawe czy będę mieć te same przemyślenia i odczucia. Książka jest dla każdego niezależnie od wieku czy płci. Czytając robiłam coś co już dawno nie robiłam czytając książkę, zaznaczałam sobie fragmenty ciekawe i zdania ważne dla mnie. Sprawiła, że choć na chwile zatrzymałam się i zastanowiłam nad opisanymi w niej zachowaniami. Czy my tak nie robimy? Czy my tak nie myślimy? jak bohaterzy tej książki. Polubiłam Pole, choć bywała momentami irytująca. Myślę, że każdy z nas może znaleźć w niej coś z siebie... albo w sobie coś z niej. Polecam! Fajna książka do przemyśleń. Nie brak w niej dobrego humoru!

Bilka | 2016-01-10

Ta książka jest inna, dlatego można ją dodać do ulubionych. Treść idealna dla wypalonych, zestresowanych, zrozpaczonych osób, które w książce odnajdą proste i cenne rady jak odnaleźć się na nowo. Chichotem jest fakt, że podpowiada nam o tym bohaterka z zaburzeniami psychiki. To nie jest kolejny balsam dla duszy, to przekonująca zabawna historia po przeczytaniu której widzę i czuję głęboko. Nie->nudna książka dla każdego, na dobre i złe.

Betsy Czajkowska | 2016-01-14
Przeczytana: grudzień 2015

Autorka ‪#‎Geniuszki‬ mnie nie zawiodła
:-)
! Książka jest przegenialna! Czytałam jednym tchem , raz śmiejąc się raz wpadając w zadumę.... Czasem miałam wrażenie, że czytam o sobie...To niesamowite, jak można wczuwać się w postać. Polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał lub się waha, bo warto!!! . Megagenialne teksty, rewelacyjne docinki.....Książka daje dużo do myślenia.
:-D
Brawo dla autorki

AlusiaAla | 2016-02-09
Przeczytana: 2016 rok

Książka pochłonięta. Nie jestem wylewna, nigdy nie wychodzę przed szereg ze swoją opinią, ale tym razem chcę, bo Geniuszka, to ja, ty, ona. Trafnie skonstruowana postać, wykreowana w ten sposób żeby każdy mógł się w niej odnaleźć. Wiele nauki w tak niepozornej historii. Ulubiona.

MajkaSwan | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uważam że w świecie jest wiele takich "geniuszek",a książka ukazuje w dowcipny sposób jedną z takich kobiet.One zasługują żeby o nich mówić,między innymi za to polubiłam bohaterkę i książkę