Ukryć się przed sobą

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
literatura piękna
Poetyka

Margo po dwudziestu latach wraca do swojego rodzinnego miasta – Bydgoszczy, jako kobieta sukcesu. Przypadkowe spotkanie z dawną przyjaciółką ze szkolnej ławy sprawia, że kobieta będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami i uczuciami, o których chciała zapomnieć. Czy zdoła odnaleźć dawną miłość? Czy znajdzie w sobie siłę, by przeciwstawić się śmiertelnej chorobie? „Ukryć się przed sobą” to...

„Ukryć się przed sobą” to niezwykła opowieść o tym, że droga do naszego szczęścia wiedzie zawsze przez drugiego człowieka. Wciągająca niczym narkotyk, trzymająca do końca w napięciu książka!

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: własne

Miłka Kołakowska | 2015-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 listopada 2015

Przed rozpoczęciem czytania nie zapoznałam się z żadnym opisem powieści Hanny Gałgańskiej. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej krótkiej lekturze, a z tytułu wywnioskowałam jedynie, że będzie to daleka podróż w głąb siebie. Niewiele się pomyliłam, autorka zaserwowała nam historię o nietypowej i definitywnie trudnej walce z nieuleczalną chorobą. Jest to opowieść pełna przemyśleń na temat spełnienia się we własnym życiu, zbliżającego się rychło pożegnania, a także na temat wyjątkowo nieprzewidywalnego losu, jaki czeka każdego z nas.

Po dwudziestu latach do Bydgoszczy wraca niezależna Margo. Kobieta sukcesu, która przez długie lata sumiennie pracowała nad własną karierą zawodową, otwiera w rodzinnym mieście Klinikę Zdrowia i Urody, niezaprzeczalnie spełniając się w swojej roli. Jej świat wydaje się marzeniem dla wielu ludzi, mieszka w pięknie urządzonym, dużym mieszkaniu, jeździ wysokiej klasy samochodem, często wyjeżdża na egzotyczne wakacje. Zaskakuje nas jednak...

Magda | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Wspaniała książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Opowiada historię Margo, która wraca, jako kobieta sukcesu do rodzinnego miasta Bydgoszczy. Poznajemy jej losy, wspomnienia, uczucia. Margo z początku odebrałam, jako zimną kobietę z zasadami, ale pod wpływem spotkania z dawną koleżanką z lat szkolnych wyłania się całkiem inna kobieta - spontaniczna, wspaniałomyślna...potrafiąca się cieszyć życiem, mimo .... no właśnie to każdy powinien doczytać sam :) Autorka również, pięknie opisała nam włoskie miasteczko Positano, w którym miałam wrażenie, ze jestem razem z Margo i dziewczętami... To tak króciutko i tajemniczo napisałam... mam nadzieję,że każdy sam sięgnie po książkę i pozna losy Margo

Ela | 2015-08-14

Bardzo dobrze napisana książka. W Positano można się zakochać. Zaskakująca i nietuzinkowa.

Krzysztof | 2015-08-10

Świetna książka. Nieprzeciętna bohaterka, włoskie klimaty i niebanalna treść. W sumie nie czytałem wcześniej książki w takim stylu.