Smakowita piętnastka

Cykl: Stephanie Plum (tom 15)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Finger Lickin’ Fifteen
karollllllla

Przepis na katastrofę: Znany kucharz Stanley Chipotle przyjeżdża do Trenton, aby wziąć udziału w konkursie kulinarnym i traci głowę – dosłownie. Dodaj przyprawy: Lula jest świadkiem przestępstwa. Podkręć ogień: Milion dolarów nagrody dla każdego, kto dostarczy informacji pomocnych w schwytaniu zabójców. Zamieszaj: Lula rekrutuje łowczynię nagród Stephanie Plum, aby szybciej znaleźć morderców i...

Dodaj przyprawy: Lula jest świadkiem przestępstwa.
Zamieszaj: Lula rekrutuje łowczynię nagród Stephanie Plum, aby szybciej znaleźć morderców i zgarnąć forsę.
Dodaj tajny składnik: Babcia Mazurowa. Tyle w temacie.
Doprowadź do wrzenia: Stephanie Plum dostaje również zlecenie od Komandosa. Ma wyśledzić zdrajców, którzy starają się doprowadzić do bankructwa jego agencję ochrony.
Tym razem zniszczeniu ulegają co najmniej 4 samochody, w tym dwa Komandosa.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

MollyArrow | 2018-07-27

Kolejna część przygód łowcy nagród z New Jersey już za mną.
Niestety jak dla mnie to najsłabsza ze wszystkich części, które do tej pory przeczytałam.Chyba za dużo Luli :)

Domeru | 2017-08-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Śliwka działa antydepresyjnie, rozluźniająco i rozweselająco. Jak zwykle. I cały czas ciepło mi się kojarzy.

Eljot | 2017-07-21
Przeczytana: 10 lipca 2017

Smakowita piętnastka jest bardzo smakowita :D
Chciałabym powiedzieć, ze Lula swoimi pomysłami przebija dotychczasowe, ale nie... nie mogę tego powiedzieć, bo są tak samo głupie jak zwykle :D A Steph? No oczywiście, że poddaje się Luli. Jak ona to robi, ze nie wierząc w porabany pomysł Luli, daje się tak wkręcić? Steph ma cały czas problem z podejmowaniem decyzji, hmm w sumie to chyba powinnam dodać, z podejmowaniem tych właściwych... Oczywiście mam tu na myśli również mężczyzn. Steph nie wie na którego się zdecydować. Komandos już nie jest dla niej aż tak tajemniczy jak na początku, ale traktuje Steph jak rozrywkę, którą... kocha. Dziwna sprawa. Nie chce się żenić. Chce tylko być. Po drugiej stronie Morelli, który jest tak samo wystrzałowy jak komando. Tylko, że on z chęcią by się ustatkował, ale nie z kobietą, która ściąga na siebie same kłopoty i pracuje jako łowca nagród. A Steph? Sama nie wie czego chce. Nie chce wychodzić za mąż, nie chce pracować jako łowca, lubi jeść, ale...

Muniette | 2017-03-15
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 15 marca 2017

Kolejna odsłona przygód szalonej Śliwki. Tym razem akcja kręci się wobec sosu barbeque, tajemniczych włamań do klientów Komandosa i Luli, która została właśnie świadkiem morderstwa. Jak poradzi sobie Stpehanie z przerwą od facetów? Czego Joyce szuka u Morellego? Ile czasu może zająć Luli nauka grillowania?

Stephanie jak zwykle jest kupką nieszczęścia. Niby walczy z losem, niby czasem wygrywa potyczki, by ostatecznie oddać wojnę. Uwielbiam ją za tę nieporadność. To w fajny sposób pokazuje, że nie musimy być idealni. Ważne, żebyśmy byli sobą.
Jedyne, co nie podoba mi się w tej części to przerwa Stephanie od Morellego - jak można chcieć rozstać się z takim ciachem?

Stephanie Plum skradła moje serce 4 lata temu, kiedy to kupiłam za jednym zamachem 5 tomów. Potem usiadłam i przepadłam.
To już moje piętnaste spotkanie ze Śliwką, wiem że za niedługo wychodzi siedemnasty tom, ale stwierdziłam, że po czternastym potrzebuje dłuższej przerwy, którą poświęciłam na czytanie romansów.

Przerwa się opłaciła. Sięgałam po „Smakowitą 15” z nowym zapałem i chęcią poznania kolejnych przygód łowczyni nagród oraz jej miłosnych rozterek.

Życie w Trenton toczy się swoim rytmem. Stephanie Plum ma pięć spraw do zamknięcia, jej chomik Rex biega po kółku każdego dnia, a jej związek z Morellim stoi w miejscu z powodu kłótni o masło orzechowe. Pewnego dnia Lula wpada do agencji oznajmiając dziewczynom, że na jej oczach dekapitowano człowieka. Nie byle jakiego człowieka, bo jak się pózniej okazuje jest to kucharz Stanley Chipotle, który miał wziąć udział w konkursie kulinarnym organizowanym w Trenton. Oczywiście zostaje poinformowana policja, Morelli przejmuje tę...

AnakinQ | 2016-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Znowu śmiałem się w głos czytając o przygodach "przyciągającej ogień" Stefanii. Panna Śliwka ponownie wpadła w niezły kompot. Przy jej talencie do gotowania brać udział w konkursie grillowania? Przepis na katastrofę jest prosty - odrobina Stefanii, cała masa Luli i szczypta babci Mazurowej plus grill - iście wybuchowa mieszanka. Wybuchy rzeczywiście następują - nie tylko śmiechu. Polecam gorąco jako środek na odstresowanie i masaż przepony. Pochłonąłem ten 15 tom właściwie jednym tchem, nie wiem czy zajęło mi to więcej niż 24 godziny. Niestety, samego czytania było znacznie mniej, na szczęście 16 tom jest już w moich rękach :)

enka | 2016-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2016

Sama już nie wiem czy bardziej kocham Lulę czy babcię Mazurową :)

Katarzyna | 2016-06-22

Dlaczego tak szybko się skończyło?!

Martyna | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Komedia
Przeczytana: 05 maja 2016

Kiedy zaczynałam tą serię byłam zachwycona, niestety już nie jestem. W tej części powtórzyły się wszystkie schematy, które czytałam wcześniej. Zachowanie Luli i babci Mazurowej, które wcześniej tak mnie śmieszyło, teraz działało mi na nerwy. Doszło do tego, że pewne momenty czytałam na siłę. Stephanie, którą wcześniej uwielbiałam, teraz miałam serdecznie dość. Jej niezdecydowanie przez pierwsze części było nawet słodkie i śmieszne, ale w tym momencie jest ono po prostu nudne. Ile można zwodzić tego biednego Joe. Podejrzewam, że ona do końca świata się nie zdecyduje. Wychodzę z założenia, że jeśli zależy Ci na dwóch facetach to znaczy, że nie zależy Ci na żadnym z nich. Z przykrością stwierdzam, że chyba nie sięgnę już po kolejną część. Żałuję, że autorka nie mogła zakończyć tej serii po 10 tomach.

malg0rzatka | 2016-05-05
Przeczytana: 04 maja 2016

i co ja teraz zrobię.... ile mam czekać na kolejną część ???? Z tej rozpaczy i stresów zjadłam kanapkę z nutellą i bananem :)

Zacznę chyba czytać na nowo ....