Lepszy świat

Tłumaczenie: Robert Kędzierski
Cykl: Nick Cooper (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
A Better World
Robert Kędzierski
Ag2S

Nominacje: Prometheus (2015)

Drugi tom serii polecanej przez Gillian Flynn, w której pewien niebezpieczny dar zmienił wszystko... Trzyma czytelnika za gardło do ostatniej sekundy nieuchronnego, niewyobrażalnego przeznaczenia, by zaraz potem wciągać go jeszcze bardziej... - "Publishers Weekly" Obdarzeni zmienili wszystko. Od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku jeden procent populacji rodzi się z uzdolnieniami, o...

Obdarzeni zmienili wszystko.

Od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku jeden procent populacji rodzi się z uzdolnieniami, o których inni mogą tylko marzyć. Od trzydziestu lat świat zmaga się z nasilającym się podziałem pomiędzy tymi wyjątkowymi... a pozostałymi.

Siatka terrorystyczna dowodzona przez obdarzonych sparaliżowała trzy miasta. Półki supermarketów świecą pustkami. Nikt nie odbiera telefonów alarmowych. Fanatycy palą ludzi żywcem.

Nick Cooper zawsze walczył o lepszy świat dla swoich dzieci. Teraz, jako obdarzony i doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych, jest przeciwko wszystkiemu, co reprezentują sobą terroryści. Jednak gdy Ameryka zaczyna się staczać ku wyniszczającej wojnie domowej, Cooper zmuszony jest brać udział w grze, której nie może przegrać - ponieważ jego przeciwnicy mają własną wizję lepszego świata.

I aby ją zrealizować, są skłonni spalić do gołej ziemi ten, który istnieje.

Kontynuacja Niebezpiecznego daru autorstwa Marcusa Sakeya, "mistrza inteligentnej sensacji, którego strony książek przerzucamy jedną za drugą" (Gillian Flynn) i "jednego z naszych najlepszych powieściopisarzy" (Michael Connelly) to bezlitosna, sensacyjna jazda bez trzymanki, która zmieni twój sposób patrzenia na świat - i na ludzi, którzy cię otaczają.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

dra | 2019-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 03 listopada 2018

Na świacie rodzi się zaledwie 1% ludzi ze "skazą" genetyczną. Ludzie ci obdarzeni są przeróżnymi ponadprzeciętnymi zdolnościami. Społeczeństwo "zdrowe" się ich boi. Nazywa nienormalnymi,domaga się ich znakowania. Rząd tworzy obozy dla dzieci z darem.Łagodzić zapędy rządu próbuje Nick, który po spektakularnych akcjach zostaje zauważony przez prezydenta. Zostaje doradcą prezydenta od spraw obdarzonych.
Akcja toczy się jeszcze szybciej i całkiem zbacza z oczywistego toru. Fajnie, że jest tom trzeci.

mary-rose bookoholic | 2018-09-04

Nie miałam okazji przeczytać pierwszego tomu, jednakże nie sprawiło mi to żadnego problemu i zamierzam przeczytać pierwszą cześć.

Szczerze. Za dużo bohaterów, dopiero pod koniec książki można się połapać, kto jest tym 'dobrym' a kto 'złym'. Zapewne będzie tom trzeci, ponieważ książka nie ma finału .

Sama w sobie powieść jest genialna. Walka pomiędzy odmieńcami (uzdolnionymi), a zwykłymi ludźmi uświadamia zło,jakie może panować pomiędzy ludźmi mieszkającymi na tym samym kontynencie. Zamiast tolerować innych, to zaprowadza się wszystko do jednej wojny domowej. Jeśli przyszłość ma być taka, to ja wolę umrzeć. :D

Tomek | 2018-05-04
Przeczytana: 02 maja 2018

Akcja ciągnie się powoli .

Skończony rozdział nie zachęca do przeczytania następnego

Plus za zakończenie. Cała reszta jest dosyć słaba

katala | 2018-04-22
Przeczytana: 23 lutego 2017

Większość z tego co poznaliśmy w pierwszej części stanęła na głowie. Zmienia się punkt widzenia i optyka. Zmieniają się też bohaterowie. I po raz kolejny, kiedy już siedzieliśmy spokojnie w fotelu, mamy mętlik w głowie – kto jest po dobrej, a kto po złej stronie? Pewność, która tak nas radowała pod koniec pierwszej części, okazuje się przedwczesna, a radość przesadzona.
Nowi bohaterowie bardzo ciekawi. Jak dla mnie najlepsze fragmenty to ucieczka Ethana z rodziną. Bardzo realistyczne fragmenty, bardzo przejmujące i mocno uderzające w wyobraźnię.
Kilkoro znanych bohaterów, lekko zmienionych i zmieszanych nowym światem w konfrontacji z nieuchronnymi, jak się okazuje, zmianami. Czy mi się spodobało? Oczywiście, że tak. Jednak mocno zastanawiałam się, czy równie mocno jak część pierwsza. I chyba nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Bo niewiele jest w stanie zastąpić, przynajmniej w moim przypadku, motyw wchodzenia w świat, poznawania zamysłu autora, dostrzeganie zamysłu. Potem, to...

BliskaNieznajoma | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Kontynuacja Niebezpiecznego Daru. Równie wciągająca. Dobra do podróży i do poduszki. Czyta się ją jednym tchem.

książek: 2085
rumiko | 2017-07-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Mix
Przeczytana: 03 lutego 2017

Sporo czasu minęło, odkąd przeczytałam pierwszą część przygód Nicka Coopera. Cóż to była za podróż! Do tego stopnia pamiętna, że gdy tylko natknęłam się na pozostałe tomy - kupiłam je na pniu. Sami przyznacie, że niewiele książek jest w stanie zrobić takie wrażenie, że kolejne kupuje "na ślepo".
Autor wciąż trzyma wysoki poziom. Akcja się zagęszcza, narasta wzajemna wrogość między dwoma "odłamami" ludzkości. Poznajemy też kolejnych bohaterów, którzy ukazują nam perspektywę zwykłego człowieka, który na własnej skórze odczuwa zmieniającą się sytuację.
Ukazany przez Sakey'a świat jest o tyle przerażający, że już w tej chwili niewiele do niego brakuje...

Shetani | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 17 lipca 2016

Marcus Sakey jest nazywany mistrzem inteligentnej sensacji i ciężko się z tym określeniem nie zgodzić. Gdy jakiś czas temu zapoznałam się z jego książką „Niebezpieczny dar”, to byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona, a co więcej, zafascynowana jego pomysłowością. Ten człowiek potrafi połączyć sensację z motywami iście paranormalnymi, a także z umiejętnie uknutym spiskiem, intrygą i wręcz czystą dystopią. Z ogromną przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom „Niebezpiecznego daru”, czyli „Lepszy świat”.

Obdarzeni zmieniają wszystko z dnia na dzień. Problem polega na tym, że część z nich staje się terrorystami i rozpoczyna działania, które skutkują sparaliżowaniem miast. Sklepy są opróżnione, telefony alarmowe to czysta fikcja, a i są tacy, którzy potrafią spalić człowieka żywcem. Ot tak, w jednej chwili. Miasta te wyglądają, jakby nastąpiła w nich apokalipsa, a ludzie walczą z jej skutkami, co oczywiście nigdy nie jest łatwym zadaniem. Ameryka powoli zmierza ku domowej wojnie. Nick...

Monika | 2016-03-24
Przeczytana: marzec 2016

Książka w porównaniu z pierwszą częścią niestety wypada dość kiepsko. Odniosłam wrażenie, że jest przeciągnięta... plus za niespodziewane i szokujące zakończenie.

Sabiko | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 lutego 2016

Pierwsza część nie pochłonęła mnie tak jak druga,którą przeczytałam w jeden dzień. Nie widziałam innej opcji! Niesamowicie wciągająca. Przedstawiająca świat, w którym możemy żyć, gdy tylko pozwolimy na to by rozwijał się bez naszego udziału. ..

Eleńka | 2015-12-20
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Nick Cooper nadal zbawia świat.Jeszcze lepsza niż pierwsza część ("Niebezpieczny dar"). Żeby dobrze wszystko zrozumieć, koniecznie najpierw trzeba przeczytać pierwszą część.