Obsesja

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Filia
Obsession
zabójca, morderstwo, sekrety, lux, kosmici
Patricia

Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ. Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę. Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić. Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego...

Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ.
Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić.
Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył?
Ale kiedy staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety.
Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna.
Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem?
A może to on sam?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl

Weronika Pabianek | 2019-06-27
Przeczytana: 31 maja 2019

Takie fantazy z romansem i kryminałem ma swój urok. Nutka niepewności, magii, super mocy - to przyciąga. Serena w okrutny sposób traci najlepszą przyjaciółkę. Za dużo widziała i ludzie z kręgu władzy nie chcą ujawnienia informacji. Kiedy sama mało nie pada trupem nieoczekiwanie zjawia się Hunter. Dziwny gość, opryskliwy i nie miły. Ale jak się okaże bardzo bohaterski. Ktoś kto doprowadził do śmierci jej przyjaciółki teraz czai się na Serenę, a zadaniem Huntera będzie jej strzec. Nie będzie to łatwe zadanie i do tego będą musieli się ukryć.

Laura | 2019-05-30

Ufo, kosmici, istoty nie z tego świata, kto w to wierzy? Jedynie jacyś wariaci i szaleńcy. Jednak Serena Cross uświadamia sobie, że jednak są jeszcze inne istoty na ziemi oprócz ludzi. Zdała sobie z tego sprawę, kiedy była świadkiem jak pewien mężczyzna zabija w bestialski sposób jej najlepszą przyjaciółkę. Ona już wcześniej mówiła Serenie, że otaczają ich obce istoty. Teraz życie Sereny jest zagrożone, poznała pewną tajemnicę o której nikt nie miał się dowiedzieć.
Na ratunek przychodzi jej zniewalająco przystojny Hunter. Jest bezlitosnym zabójcą i musi teraz się zmierzyć z najtrudniejszym zadaniem dla niego czyli ochroną czyjegoś życia... ludzkiego życia. Zawsze zabijał a nie ratował. Nie jest to najprostsze zadanie na świecie jak i dla Huntera jak i dla Sereny.
Każde z nich musi przekroczyć swoją granice i złamać wszystkie możliwe zasady.

Dalsza część recenzji na moim blogu: http://laurusss.blogspot.com/2019/05/obsesja-jennifer-l-armentrout.html#more

ERaj | 2019-05-25

Powiem tak - jak na de facto erotyczny romans paranormalny - ksiażka zadziwiajaco dobra! A nawet nowatorska momentami!
Na mnie wrażenie zrobiło że autorka zbudowała nie tylko romans międzygatunkowy, z kosmitą, ale w niezwykle wiarygodny sposób! Obcość jego podejścia do świata i relacji, nawet sceny seksu - one są po prostu - faktycznie _OBCE_! Momentami, jego reakcje, zachowania - czuć w nich inność. CZUĆ że to kosmita a nie po prostu kolejny facet z ktorym się zadaje bohaterka.
Podobało mi się jak poprowadziłą akcję, wszystko w tej książce mi pasowało i stykało, tak jak powinno.
Daję jej dziewiątkę, może dlatego że ksiażka po której nie miałam żadnych oczekiwań - sądziłam że to takie czytadło paranormalny erotyk - przerosła moje oczekiwania daleko ponad to czego się spodziewałam! Stąd ten dziewiątkowy efekt.
Bardzo autentycznie napisany romans z kosmitą z wszystkimi jego ograniczeniami i wadami i zaletami.
Sam kosmita przerażający i pociągający zarazem.
Pewna jego amoralność,...

burza28 | 2019-04-06

Bierzcie i czytajcie z tego wszyscy, ku uciesze i rozrywce 😁 kocham Huntera i Serenę, ich przekomarzania i rozmowy wszelkie. Świetna pozycja na wieczór 😉

Marlena | 2019-03-20

Liczyłam bardziej na fantasy aniżeli romans/erotyk no ale cóż...

To nie tak że nie lubię wątków romantycznych, lubię i to bardzo ale jakoś tu jest tego za dużo.
Opisywanie kilku scen erotycznych pod rząd to dla mnie za dużo ;)
Nużące i monotematyczne

Aga | 2019-02-12
Przeczytana: grudzień 2018

Dlaczego? Dlaczego powstała tylko jedna część?!?!?!? Obsesja podobała mi się 100 razy bardziej od serii LUX!

ewcia85 | 2019-01-30

Książka wciągająca ukazuje inny świat, który postarał się stworzyć autor. Połączenie fantastyki z romansem. Emocje do ostatniej strony gwarantowane. Polecam tę książkę każdemu, kto jest gotów, by przeżyć coś naprawdę wspaniałego.

Świat Romansów | 2019-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Pełna recenzja na blogu http://weronikarecenzuje.blogspot.com/2019/01/jennifer-l-armentrout-obsesja.html

Hunter to bezlitosny zabójca, a Departament Obrony nim rządzi, zlecając mu zabójstwa na ich rozkaz. Zazwyczaj mu to nie przeszkadza, do czasu, aż zostaje mu zlecona opieka nad człowiekiem. Kobietą człowiekiem. A Hunter nie chroni. Hunter zabija i robi to z przyjemnością. Serena Cross zupełnie niespodziewanie staje się świadkiem morderstwa swojej najlepszej przyjaciółki, Mel, która wcześniej powierzyła jej w sekrecie, że facet, z którym się spotykała, nie jest człowiekiem. Jej śmierć sprawia, że teraz to Serena staje w niebezpieczeństwie, bo zarząd chce zataić informacje o tym, co zdradziła jej Mel. Czy jej się to podoba, czy nie, zostaje podopieczną Huntera i zostaje wciągnięta w nowy, nieznany jej świat. Hunter miał zamiar wywiązać się ze swojej roboty i wkrótce zapomnieć o kobiecie - ale czy kiedy Serena stanie w sytuacji zagrażającej jej życiu, będzie w stanie się odsunąć?...

Adriana | 2018-11-27

Całkiem, całkiem... kosmici to nie moja bajka, ale ta książka wciągnęła mnie od początku. Fajnie wykreowani bohaterowie, pyskata Serena i dupek Hunter :) Para idealna. Dobrze bawiłam się przy tej książce, momentami prychałam ze śmiechu, może spędzę jakiś czas w "paranormalnych romansach" :D Polecam.

lenam11 | 2018-11-05
Przeczytana: listopad 2018

Jakoś z uporem czytam ostatnio książki Jennifer L. Armentrout i po rozczarowującym Lucyferze i trylogii Dark Elements, którą ledwo pamiętam, a czytała z trzy tygodnie temu, sięgnęłam po Obsesję. Podobała mi się. Była taka jak się spodziewałam, niewymagająca, pikantna z wyraźnymi bohaterami. Było kilka niespójności i zaniedbań ze strony autorki, ale całość się obroniła. Podobał mi się motyw polityczny z senatorem oraz konflikt obcy kontra obcy kontra ludzie :)
Dużym plusem w książce jest Hunter. Od początku do końca jest twardy, bezlitosny a nowopowstałe uczucie nie rozmydliło jego postaci. Tego zabrakło mi też w Lucyferze.
Podsumowując, nie jest to książka wybitna, ale ma to coś w sobie, ze za jakiś czas do niej wrócę.