Obsesja

2016-02-17
Data 1. wydania:
2013-05-31
Sylwia Chojnacka
zabójca morderstwo sekrety lux kosmici

Podczas wybierania tej książki sugerowałam się autorką. Kilka sprawdzonych książek spod pióra autorki przypadło mi do gustu, dlatego też sięgnęłam po tą pozycję. Mój błąd, że nie popatrzyłam na gatunek - Fantasy, science fiction. Niestety nie jest to mój klimat. Wszelkie wzmianki o świecących ludziach działają na mnie bardziej odpychająco niż przyciągająco. A ładowanie energii w kontekście metafizycznym podczas stosunku z drugą osobą to już w ogóle dla mnie jakaś abstrakcja. Także do mnie te wyimaginowane historie kompletnie nie przemawiają.

Jeśli nie jest to początek jakiejś nowej serii to zupełnie bez sensu! Napalony Arum i naiwna dziewczyna, nic to że świat się wali, nic to że obcy spiskują, byle znaleźć się w łóżku 😛, ważne wątki zupełnie pominięte, akcja toczy się tylko naokoło tej pary. W porównaniu z serią Lux słabiutko!

"Obsesja" to taka dorosła i zdecydowanie bardziej pikantna wersja Lux. Tą książkę, choć to dodatek do serii, równie dobrze można czytać samodzielnie i tworzy wtedy zamkniętą całość, więc każdy może po nią sięgnąć.

Gdy Serena jest świadkiem morderstwa, jej własne życie staje się zagrożone - głównie dlatego, że morderca zdecydowanie nie był człowiekiem. To właśnie wtedy zabójca n usługach Departamentu Obrony, Hunter, dostaje niespodziewane zadanie - zamiast, jak zwykle, zapolować na łamiącego zasady Luksjanina, ma ochraniać ludzką kobietę. A to wywraca jego życie do góry nogami.

Choć tym razem to Arumianie, wrogowie Luksjan, byli w centrum uwagi, bardzo dobrze się to czytało i było ciekawie. Jednak miło spojrzeć na ten świat z serii Lux z innej perspektywy. Widzimy tu źle zachowujących się Luksjan i poznajemy lepiej motywacje Arumian. Poznajemy punkt widzenia drugiej strony. Jeszcze jedną różnicą, o której nie można zapomnieć, jest fakt, że ta książka ma o wiele więcej pikantnych scen niż inne z tego świata - więc miejcie to na uwadze, bo to momentami mocno przypomina erotyk. Oj, romans był tu zdecydowanie bardziej gorący. Mimo to dużo się dzieje, jest akcja, fabuła zaskakuje. No i nawet są camea postaci z głównej serii.

To dobra książka, ale jeśli nie lubicie takich ostrych scen, to miejcie na uwadze, że jest ich sporo. To książka raczej do starszych czytelników. Ciekawie jest przeczytać taką wersję tego świata skierowaną bardziej do dorosłych. Osobiście, bardzo podobała mi się taka zmiana perspektywy i choć wolałabym trochę mniej wiadomych scen, i tak bardzo dobrze mi się czytało historię Sereny i Huntera/

Na półkach: , , , ,

To moje pierwsze spotkanie z Luxenami oraz Arumami i uważam je za bardzo udane. Ważne, że nie czytałam serii LUX i w niczym mi to nie przeszkadzało :)

Serena była świadkiem jak zginęła jak najbliższa przyjaciółka. Można by powiedzieć, że wypadki się zdarzają ale nie w tym przypadku, bo słyszała i widziała coś co wskazywało by, że została ona zabita przez pozaziemską istotę... Ministerstwo Obrony w ramach jej ochrony przydziela jej aroganckiego Huntera, który jest zabójczym Arumem.
Dziewczyna nie daje sobą manipulować apodyktycznemu mężczyźnie, co prowadzi do wielu utarczek a także i niebezpieczeństw. On, choć tego nie rozumie, to jednak czuje, że nie tylko musi ale chce ją chronić za wszelką cenę. Nawet gdy sam wystawia się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak daleko będzie w tanie się posunąć aby ocalić ludzką kobietę i kto jest ich wrogiem?

To była rewelacyjna historia i bardzo ciekawe spotkanie z istotami pozaziemskimi potrafiącymi..... no właśnie wiele, wiele, wiele ciekawych rzeczy ;)
Jako para ta dwójka była cudownie wybuchowa a to niesamowicie podkręcało to, co się działo nie tylko między nimi ale i wokół nich.
Przyznam, że wielką przyjemnością poczytałabym dalsze losy tej pary oraz o dalszych planach inwazji.....

Książka jest cudowna, to dorosła odmiana serii Lux, w której dla odmiany przybliżona została nam postać Arumian. Główny bohater to morderca na usługach Departamentu obrony. Tym razem dostaje zadanie chronienia pewnej dziewczyny, która widziała i wiedziała za dużo. To odmiana dla mrocznego kosmity bo nigdy nikim się nie opiekował. Serena to dziewczyna która od przyjaciółki dowiedziała się za dużo, do tego widziała morderstwo, którego dokonał Luksjanin przez co jest w ogromnym niebezpieczeństwie...
Musi zaufać Arumianinowi, który ma ją chronić, tylko pytanie czy będzie w stanie skoro jego prawdziwa natura jest niebezpieczną. Jeśli nie będzie nad sobą panował może zabić Serenę. Czy nieczuły zimny kosmita może zakochać się w roztrzepanej ludzkiej kobiecie?
Ta powieść pokazuje, że nie wszystko jest czarne lub białe, jest jeszcze wiele odcieni szarości.
Polecam w 100%

Witaj, zachęcam do polubienia i obserwowania fanpage'u który ma na celu zrzeszać fanów Jennifer L Armentrout, a przede wszystkim zebrać liczną grupę osób, które pomogą zmobilizować Filię, aby kontynuowała tłumaczenia książek autorki. Będę wdzięczna za zaangażowanie. Pozdrawiam.

Daję pięć gwiazdek z bólem serca. Nie wiem, czy to kwestia tego, że jestem starsza niż w momencie gdy czytałam serię "Lux" czy ten tom po prostu jest napisany inaczej, ale spełnił moich oczekiwań. Pamiętam, że seria "Lux" zrobiła na mnie duże wrażenie jako solidna, trochę babska młodzieżówka sci-fi i byłam naprawdę nakręcona na tom z perspektywy "wrogów" głównych bohaterów, a właściwie rasy.
Tymczasem książka jest mocno przewidywalna, abstrahując od wątku sci-fi, przypomina wiele innych pozycji literatury kobiecej, erotycznej, nie ma głębi i po przeczytaniu jej, towarzyszyło mi poczucie straty czasu. Być może to kwestia objętości, przewidziano tylko jeden tom na taki dodatek, a przy reszcie serii można było lepiej poznawać bohaterów.

Nie oceniam gwiazdkami, bo niestety zrezygnowałam z czytania po 100 storniach. Niestety nie przekonuje mnie wątek si-fi :( , ani bohaterowie :(

Polecam!

Polecam!

Nie było to moje pierwsze spotkanie ani z autorką,ani z serią Lux.Częściowo wiedziałam,czego się spodziewać,poza okolicznością,że bohater nie pochodzi z Luxenów ale z ich przeciwników-Aurianinów.Jednak oczekiwania oczekiwaniami,a odbiór lektury nieraz odbiega od naszych wyobrażeń.Tak było i w tym przypadku.Początek nawet niezły,dość dramatyczny,powiedziałabym,ale później jest sporo gorzej.Pierwsze spotkanie bohaterów jest takie sobie a i później jest niewiele lepiej.pierwsze 30% książki to rozmyślania Huntera w jaki sposób przelecieć Serenę,ewentualnie namawianie jej żeby coś zjadła bądź całowanie jej w taki sposób,że pozbawia ja to przytomności na prawie dobę :roll:
Sama fabuła jest mało wyszukana,skupia się głównie na uczuciu,rozwijającym się między bohaterami.Bohaterka bardzo szybko akceptuje odmienność Huntera i właściwie bez problemów przechodzi do porządku dziennego nad faktem,że jest on kosmitą.Nie przeszkadza jej tez właściwie fakt,że zabija on bez żadnych skrupułów.No,może jej to troszkę przeszkadza,ale nie ma problemu z akceptacja jego czynów.Podobała mi sie atmosfera tej książki,to że chemia między bohaterami była wyczuwalna,ale nie do końca odpowiadał mi nadmiar scen erotycznych.Niewiele wnosiły one do akcji,mnie wręcz zaczynały nudzić.Ja rozumiem jedną,dwie,nawet kilka więcej scen,które są dobrze napisane i zachęcają do dalszego czytania,ale uważam,że czasami umiar byłby bardziej wskazany.Naprawdę niewiele wnosi do akcji fakt,że on chce ja wziąć od tyłu czy przy ścianie,albo opis jak to ona dochodzi głośno wykrzykując jego imię :mur:
Co mi się podobało to kila nawiązań do bohaterów pochodzących z Luxenów,których poznałam już .Żałowałam tylko,że historia zaczyna się i kończy na związku pomiędzy Hunterem i Sereną,pozostawiając główne problemy z zawieszeniu.W sumie nie wiadomo,co dalej z operacją Orzeł,co z dziećmi przetrzymywanymi gdzieś z Pensylwanii.Te wszystkie problemy nadal pozostają nierozwiązane...
Podobało mi się też przedstawienie kosmitów z odmiennego niz dotychczas punktu widzenia.Po zapoznaniu się z rasa lux,która uważana jest za te lepszą możemy teraz ocenić,w jaki sposób widzą ją ich naturalni wrogowie-Aurianie.Niejednokrotnie pada opinia,że Luxowie są żądni władzy.Ogólnie po całości książki trudno jest określić, kto w końcu jest tym czarnym charakterem. Chyba najlepiej opisują to przemyślenia Sereny: "Cóż, dobrzy kosmici nie byli typowi. Tak naprawdę wcale nie byli dobrymi kosmitami, ale jeżeli czegokolwiek się dowiedziałam, to tego, że nie było czegoś takiego jak biel i czerń. Było wiele szarości pośrodku.".
Ogólnie podobało mi się średnio,miałam spore zastrzeżenia do sprowadzenia wszystkiego do samego romansu,bez próby jakiegokolwiek rozwiązania problemów między ludźmi i kosmitami.Przyznam,że bardziej mi odpowiadały wcześniejsze części.Na pewno było wyzwaniowo,gdyby nie fakt,że jestem zbyt uparta żeby porzucać książki pewnie bym jej nie skończyła