Czego pragnie mężczyzna

Wydawnictwo: BIS
What the Duke Desires
Romans historyczny
Patricia

Maximilian Cale, książę Lyons, przyzwyczaił się do myśli, że jego porwany przed laty brat nie żyje. Gdy słynny detektyw Tristan Bonnaud twierdzi co innego, Max dociera do jego siostry, Lisette - tylko po to, by się dowiedzieć, że Tristan zniknął... Czy piękna dziewczyna działa w zmowie z bratem czy też jest jest niewinna, jak twierdzi? Sprytna Lisette - w obawie, że niechęć potężnego księcia może zniszczyć Tristanowi karierę - przekonuje Maksa do wspólnej wyprawy do Paryża, której celem dla obojga ma być odnalezienie braci. Tę eskapadę jednak szybko przenika pożądanie, a dwoje podróżników odkrywać będzie nie tylko zagadki przeszłości ale też tajemnice własnych serc.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/

Przeczytana: 13 grudnia 2018

Miła lektura.

Lucyferowa | 2018-07-31
Przeczytana: 24 lipca 2018

Lisette, nieślubna córka wicehrabiego i francuskiej aktorki nie miała łatwego życia. Po śmierci ojca i oskarżeniu brata o kradzież konia została zmuszona opuścić Anglię. Po latach wraca do kraju by pomóc przyrodniemu bratu Dominickowi Mantonowi w prowadzeniu biura detektywistycznego. We Francji nadal jednak pozostaje jej rodzony brat Tristan, który nie może wrócić do Anglii przez ich najstarszego brata, obecnego wicehrabiego, który od razu wysłałby go do Newgate.
Gdy Dominick wyjeżdża do Szkocji, do drzwi Agencji Mantona dobija się Maxymilian książę Lyons. Arystokrata otrzymuje list od Tristana z informacją o porwanym przed laty starszym bracie i prośbą o spotkanie. Na spotkaniu jednak się nie pojawia. Lisette proponuje księciu wyprawę poszukiwawczą śladami Tristana, ten niechętnie lecz zgadza się na to. Między dwojgiem młodych wychowanych w zgoła innych warunkach rodzi się uczucie.

Karina | 2018-04-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Fajna była ta książka. Taka normalna. Bez żadnych szaleństw, ale i bez wielkich dramatoz. Pomimo tego, że akcja jest dość wolna (bo sama ich podróż do Paryża trwała dobrze ponad połowę książki), to czytało się ją szybko i płynnie.
Co do bohaterów - nie są jacyś wyróżniający się, ale tacy zwykli, normalni. Maks, pomimo tego że jest księciem, nie robi jakoś wrażenia aroganckiego arystokraty, któremu wszystko się należy. Jak to określa Lisette, nie jest "księciuniowaty":) Dopiero gdzieś pod koniec przypomina o tym swoim postępowaniem. Fajne to w nim było. Jeśli chodzi o Lisette to też jest normalna, nie próbuje robić wrażenia nie wiadomo jak niedostępnej czy przeciwnej małżeństwu, które ograniczy jej wolność.
Polubiłam też braci Lisette i myślę, że kiedyś sięgnę po kolejne części.

Lisette, razem z bratem, prowadzą biuro na Bow Street.
Pewnego dnia, jak blady świt, do drzwi dobija się Książę Lyons czyli Maximilian.
Otwiera mu ona - "francuska dzika róża" (z kolcami).
Okazuje się, że muszą odnaleźć jej brata, Tristana, który z kolei odnalazł zaginionego brata księcia.
W tym celu ruszają w podróż do Francji.
Bardzo mi się podobało. Polubiłam księcia za jego bezbronność i Lisette za siłę charakteru.
On boi się rodzinnego szaleństwa.
Ona boi się, że podzieli los matki.
Wątek detektywistyczny fajnie ożywial relację między kochankami (chociaż zagmatwałam się tak, że pod koniec nie wiedziałam kto z kim, kogo zdradził), było kilka scen zabawnych, podobały mi się także sceny miłosne i to, że bohaterowie wykreowani zostali na bystrych i myślących ludzi.

Kiedyś, gdzieś przeczytałam, że szczęście to czytanie dobrej książki, ze świadomością, ze to zaledwie część serii.
W tym wypadku, to jeszcze nie szczęście, ale na pewno dobra zabawa.

Aniołek | 2017-12-11

Moje kolejne spotkanie z Panią Jeffries i muszę je zaliczyć do udanych, co prawda czytałam jej lepsze książki , ale przy tej naprawdę dobrze się bawiłam. Mamy tu jednego księcia, jedną zadziorną kobitkę z niska samooceną, tajemnicę z przeszłości, intrygę , pościg, czyli wszystko to co tygrysy lubią najbardziej. Niestety mam tez zastrzeżenie...wnerwiała mnie bohaterka. No niby była fajna babka, ale jak nie lubicie bohaterek która za wszystko co święte bronią faceta, nawet jak z niego osioł do potęgi, to was też babka wnerwi. Ale musicie to koniecznie sprawdzić sami, bo ja biegnę czytać i was pozdrawiam.

KobieceRecenzje365 | 2017-10-11

Ostatnio postanowiłam, że będę czytać więcej romansów historycznych, bo to naprawdę fajna odskocznia od bardziej ambitnej literatury. Wydawnictwo Bis bardzo ułatwia mi sprawę, bo co chwila podsyła mi jakieś fajne tytuły. Jako że staram się spełniać swoje postanowienia, zapraszam Was na recenzję „Czego pragnie mężczyzna” Sabriny Jeffries.

Lisette to nieślubna córka wicehrabiego i francuskiej aktorki. Jako nieślubne dziecko nigdy nie miała łatwego życia, a wszystko pogorszyło się jeszcze bardziej po śmierci ojca. Przyrodni brat, George odmówił pomocy dziewczynie i jej matce, a brata oskarżył o kradzież. By Tristan nie skończył na szubienicy, musieli przeprowadzić się do Francji. Po latach dziewczyna wróciła do Anglii, by pomóc młodszemu przyrodniemu bratu, Domowi prowadzić agencję detektywistyczną i właśnie wtedy na jej drodze pojawił się Maxymilian Cale, książę Lyons, który poszukiwał Tristana. Książę uważał, że brat Lisette ma informacje na temat jego brata, który przed laty...

Lucysoff | 2017-05-20

Bardzo lubię wszelkiego rodzaju ciekawe wątki w tle, tak jak tutaj o rodzinie Księcia :)
Uwielbiam serie Pani Sabriny! Poza tym, autorka zawsze wplata w ostatnie strony jakieś urywki poprzedzające wydarzenia w następnej części...Interesujące ;)

Oktawia Gilbert | 2017-05-19
Przeczytana: 16 maja 2017

Dziewiętnastowieczne dziewczęta od najmłodszych lat przygotowywane były na swój wielki debiut, który pozwoliłby im znaleźć wymarzonego męża o idealnej pozycji w społeczeństwie. Uczono je ogłady, stały się niewolnicami etykiety - oczekiwano od nich, że zawsze będą zachowywać się nienagannie, nie będą miały własnego zdania i we wszystkim będą polegać na mężach. Białe niczym alabaster, w strojnych sukniach pojawiały się na balach i wieczorkach towarzyskich i prezentowały niczym bydło na targowisku. Ale czy tego pragnęli ówcześni mężczyźni? Liczne romanse z doświadczonymi wdowami, aktorkami, śpiewaczkami świadczyły tylko o tym, że nie pragnęli oni ułożonej owieczki, a kobiety z krwi i kości, oryginalnej, odważnej, nieco szalonej, nie dbającej o to, co ludzie pomyślą. Pozornie wydaje nam się, że już nic nie mamy wspólnego z tamtymi czasami, ale czy na pewno?

Lisette Bonnaud to nieślubna córka wicehrabiego i francuskiej aktorki, która z racji swojego pochodzenia, całe życie miała pod...

aannaa | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Nie jestem całkiem przekonana do tej książki, ale trzeba przyznać że czytało się ją lekko i szybko. Do najgorszych nie należy.