Nieuniknione

Cykl: Przeczucia (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
Inescapable
Sherry

Evie Claremont zostawia za sobą dawne koszmary i pełna nadziei zaczyna I rok studiów. Jednak kiedy spotyka Reeda Wellingtona, chłopaka o niezwykle magnetycznej osobowości, jej życie zmienia się nie do poznania. Evie zaczyna zauważać u siebie dziwne objawy: jej rany goją się bardzo szybko. Dowiaduje się, że Reed jest Aniołem Mocy, a ona jest połączeniem człowieka (po matce) i anioła (po nieznanym ojcu) – a więc jedynym chyba na Ziemi aniołem obdarzonym ludzką duszą. Między nią a Reedem rodzi się ogromna – choć na razie całkowicie platoniczna – namiętność i wzajemna fascynacja. Okazuje się, że ich nadnaturalne przeznaczenie to coś absolutnie... nieuniknionego.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

jjukasz123 | 2019-07-12

Spytałem znajomą, czy zna książkę, na której można się popłakać. Poleciła mi "Nieuniknione" i... trochę żałuję, że wydałem na to pieniądze. Historia jest przeciętna, bohaterka zbyt ogarnięta w świecie. Nie podobało mi się zakończenie. Narracja w czasie teraźniejszym na początku mi przeszkadzała, ale później się przyzwyczaiłem.
Taki przeciętny romans.

Blondi12 | 2019-05-21
Przeczytana: październik 2018

Jest to jedna z moich najukochańszych serii do której wracam i od nowa przeżywam wszystkie emocje. Naprawdę polecam <3

Anna | 2019-04-30

zaczeło się nie winnie, :) miła do poduszki dla szukających wrażeń

Aleka | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Udało mi się to przeczytać!! Po dziewięciu
miesiącach.

Liza | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Świetna książka. Polecam każdemu miłośnikowi fantastyki i romansu.

Martynka | 2019-01-03
Przeczytana: 2019 rok

Czytając opis bylam pod wrażeniem bardzo mi się spodobał czytając książkę z każdą stroną podobała mi coraz bardziej na prawdę dobrze wymyślona fabuła aż zaczął się znowu pojawiać dwóch chloptasi zakochanychy w jednej dziewczynie która nie wiem którego wybrać maskara chociaż zamierzam sięgnąć po drugą część jestem zawiedziona że większość autorów nie potrafi stworzyć książki bez jakiś trójkątów choć ta hitroia ma duży potencjał i będę sięgać po kolejne tomy z sentymentu do Fantasy.

natalcia496 | 2018-12-05

Świetna seria, lekko się ją czytało, jednak brakowało mi tego dreszczyku "co się stanie dalej?!" dość przewidywalna ale mimo wszystko warto było przeczytać 😊

Inthefuturelondon | 2018-10-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

O tej serii dowiedziałam się dzięki Danielowi z kanału Strefa Czytacza. W podsumowaniu roku 2017 bodajże, wspominał, że druga część cyklu Przeczucia była naprawdę nudna w porównaniu z częścią pierwszą. Szczerze mówiąc, mnie bardziej ciągnie do jakiejś książki, która w ogólnej opinii jest słaba, niż do tej, która jest naprawdę wychwalana. Czemu tak jest? Sama nie mam pojęcia. Może dlatego, że lubię samej się przekonać czy dana pozycja jest aż tak zła? A wiadomo, żeby sięgnąć po tom drugi, trzeba najpierw przeczytać tom pierwszy.

Evie to dziewczyna, która chce uciec od swoich koszmarów. No, przyznam, że brzmi to dość "typowo", bo na rynku znajdziemy już pierdyliard książek, gdzie główne bohaterki chcą uciec właśnie od swoich koszmarów. No, ale zostawmy już tę kwestię.
Bohaterka ta naprawdę działała mi na nerwy. Jest to kolejny przykład bohaterki, która sama pcha się do gipsu i choć chce dobrze, to kompletnie jej to nie wychodzi. I tak kończy się na tym, że ktoś inny musi ją ratować,...

Sandrelkay | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

"Jesteś najpiękniejszym stworzeniem, jakie kiedykolwiek widziałem."

Uwielbiam tę książkę. Zdecydowanie jest jedną z moich ulubionych (w zasadzie to cała seria). Wiele książek młodzieżowych/fantasy ma podobną tematykę, jednak czytając "Nieuniknione" nie czułam powtarzającego się schematu, ani nie widziałam podobieństw do innych dzieł.
To jak Reed przekazuje swoje uczucia względem Evie, momentami pozbawia oddechu,słowa w jakich to wyraża są wyjątkowo piękne. Amy A. Bartol zachwyciła mnie tym jak przedstawiła emocje bohaterów. Podczas zgłębiania się w lekturze łatwo poczuć to co główna bohaterka, a czasem nawet inne postacie. Interesujący też jest fakt, że odkrywamy tajemnicę krok po kroku, cały czas pojawiają się okoliczności, które są zagadką. Sytuacja Reeda i jego rozdarcie w stosunku do Evie,a swojej służby jest dla nas ciekawym przeżyciem, zastanawiamy się co on wybierze, jak również co my byśmy zrobili na jego miejscu. Oczywiście myślimy też przede wszystkim o tym co okaże się...

AdaJa | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Ta książka to jakaś porażka.
Zaczynając od tego, że narracja prowadzona jest w czasie teraźniejszym, co jest strasznie irytujące i przeszkadza w odbiorze, bo kiedy czytam: idę wziąć ubranie z szafy, ubieram się, wychodzę i idę do bla bla bla... no mi to po prostu działa na nerwy.
Drugą sprawą jest: kto używa archaicznych słów, które nie mają żadnego sensu w książce młodzieżowej? Jeszcze bym zrozumiała gdyby używali takich słów aniołowie lub jakaś postać została wykreowana w ten sposób, że używa takiego języka, ale nie. Archaicznego słownictwa używa 17/18 letnia dziewczyna.
Po trzecie: w dzisiejszych czasach nikt już prawie nie używa BlackBerry, a autorka napisała o tym tak, jakby to był cud techniki, bez którego żaden człowiek na ziemi nie może się obejść.
Po czwarte: wydarzenia w tej książce nie mają najmniejszego sensu. To co się dzieje i to co mówią bohaterowie jest nielogiczne i nie ma tutaj żadnego ciągu przyczynowo skutkowego. Ktoś coś robi bo po prostu to robi.
Po piąte:...

Trzeci tom cyklu Przeczucia już w sprzedaży!

Zło czai się nawet na końcu świata. Evie, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami nastolatka, musi stawić czoła upadłym aniołom, które za wszelką cenę pragną ją uwięzić. Niezależnie od niebezpieczeństwa bohaterka może liczyć na pomoc swoich niebiańskich przyjaciół. „Zobowiązanie”, trzecia odsłona bestsellerowej serii „Przeczucia” Amy A. Bartol trafiła już do księgarń.

Patronaty tygodnia

Początek listopada przynosi kolejne premiery wydawnicze. W tym tygodniu polecamy dziewięć tytułów pod naszym patronatem, które w najbliższych dniach trafią do księgarni. Wśród nich najnowsza prowokacyjna powieść Mario Vargas Llosy, „Dzielnica występku” i czwarty tom cyklu Vincenta V. Severskiego „Niepokorni”.