Ognisty pocałunek

Nominacja w plebiscycie 2016
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Dark Elements (tom 1) literatura młodzieżowa
White Hot Kiss
2016-03-09
2016-03-09
Data 1. wydania:
2014-02-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
demony dla nastolatek dziewczyna fantasy literatura fantasy nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo paranormal paranormal romance podstęp rodzina romans romans paranormalny samotność uczucie wykluczenie

Tego się nie spodziewałam bo dosłownie nie mogłam odłożyć też książki. Zakochałam się !

Uwielbiam

Zdrada. Walka. Miłość. Apokalipsa.
To pierwsze słowa które mam w głowie po przeczytaniu tej książki.

Główna bohaterka toczy wewnętrzną walkę ze sobą. Mamy tutaj wątek braku akceptacji przez nią. Jest Ona w połowie demonem, a w połowie strażnikiem. Strażnikami są Gargulce które tropią i unicestwiają demony. Nie zna sowich rodziców i nic o nich nie wie. Do czasu...
To...

Każde małe dziecko wie, że anioły są dobre, a demony zasługuj na potępienie.
Ale czy wiedza, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie, na pewno jest prawdziwa?

Świat ludzi jest tylko planszą, na której można grać, a jej podstawowa zasada jest jedna - demony nie istnieją.
Ah, naiwne, naiwne istoty ludzkie, które wierzą we wszystko co im się powie...
Layla nie należy od...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Dzisiaj postanowiłam przyjść do was z recenzją książki, która skradła niepostrzeżenie moje serce. Na początku sądziłam, że po prostu ją polubię i nic więcej. Tymczasem autorka stanęła na wysokości zadania i mnie do siebie przekonała.

„Ognisty Pocałunek”
Siedemnastoletnia Layla nie jest zwyczajną nastolatką. Jako półdemon i półgargulec ma niespotykane umiejętności....

W Rothcie nie da się nie zakochać.
Główna bohaterka jest ok, choć czasami jej zachowanie było dla mnie nie do końca zrozumiałe, ale rozumiem, bo nie dzieliłam z nią wszystkich emocji... Zwłaszcza tych do Zayna haha.
Bardzo ciekawa historia, rozdział pożera się praktycznie jeden po drugim. Biorę się od razu za drugą część!
Polecam!

Od Jennifer Armentrout przeczytałam jak dotąd 2 serie: "Lux" oraz "De Vincent", obie mi się spodobały. Następna była ta seria i szczerze mówiąc trochę się zawiodłam. Spodziewałam się czegoś lepszego, nie była mocno zła ta książka, ale myślałam, że będzie super, łał, moja ulubiona. Sięgnę jeszcze po następne tomy, może one okażą się lepsze.

Książka opowiada o losach demonów oraz strażników. Treść lekko się czyta. Moim zdaniem wątek miłosny przyćmił całą fabułę. Od samego początku trzymam kciuki z jednego z kandydatów. Jestem ciekawa jak rozwinie się akcja, biorę się więc za kolejny tom.
Polecam wszystkim miłośnikom książek fantastycznych!

Przeczytałam ją już jakiś czas temu, ale nie mam pojęcia co o niej napisać, ani jak ją ocenić. Nie potrafię spojrzeć na nią obiektywnie i to wcale nie dlatego, że tak bardzo mi się podobała. Właśnie nie umiem stwierdzić czy wszystkie moje zastrzeżenia są obiektywne, czy po prostu jestem marudą.

Ogólnie, książka opowiada o losach dziewczyny będącej pół-demonem i...

♥♥♥Ta książka jest cudowna♥♥♥
Cała historia pokazuje, że życie nie jest tylko czarno-białe, że nie składa się tylko z tych dobrych i tych złych.
W świecie w którym istnieją demony i gargulce (strażnicy) nic nie jest takie oczywiste. Demony od zawsze z góry są uważane za tych złych, a strażnicy od zawsze walczą z demonami, więc odgrywają bohaterów. Wszystko składałoby się...

Dyskusje

2 084