Zbrodnia doskonała

Wydawnictwo: Sonia Draga

Hoar Jere zbrodnia doskonała Wydawnictwo: Sonia Draga ISBN: 8389779536 Oprawa: Miękka ze skrzydełka Ilość stron: 304 Wymiary: 12.5x19.5cm Rok wyd.: 2006 Opis: Uwalniając się spod wpływu środków usypiających na oddziale chorób psychicznych w szpitalu na południu Stanów zjednoczonych. Luke Carr usiłuje zrozumieć, co doprowadziło go za kraty izolatki w tym zapomnianym przez Boga i ludzi miej

Mika220 | 2014-12-13

Książka napisana dosyć dobrze, nieźle mi się ją czytało, dosyć duszny klimat jak napisała osoba wyżej. Jednak ogólnie tak mocno schematycznie: on zakochany w niej nadal, ona piękna, ale mężatka, jak twierdzi nieszczęśliwa z mężem. No raczej tu wszystko praktycznie dla mnie było zbyt schematyczne. Schematy mi w niczym nie przeszkadzają generalnie, wiadomo, że wystąpią, ale jak jest ich za dużo, to już nie jest dla mnie zbyt dobrze. Są zwroty akcji, ale nie są po prostu jakieś zaskakujące, nie porywają w ogólnej ocenie. Dlatego moja ocena to 6/1-, niezła książka, można spędzić z nią wieczór, ale nie jest jakaś rewelacyjna, za dużo w niej schematów. Nieźle się czyta, bohaterowie w miarę ciekawi i to jest plus przyznaję. Jednak spodziewałam się więcej.

PapierowyTygrys | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Niebywale niedoceniona książka, aż nie mogę uwierzyć, że ma na LC zaledwie 6 gwiazdek z małym ogonkiem :).
Według mnie to bardzo zgrabna współczesna wariacja na temat czarnego kryminału z odpowiednią dawką dusznej atmosfery, fatalistycznych elementów i mizoginizmu, jednak bez popadania w przesadę i tępe naśladownictwo, bo doprawiona dość żywą akcją i napisana współczesnym językiem, bez nadmiaru irytujących wycieczek narratora w stronę ironicznych komentarzy protagonisty, tudzież szybko tracących świeżość dowcipów.
Bohaterowie mięsiści. Dialogi życiowe. Logika trzyma wysoki poziom, co w kryminałach cenię. Zwroty akcji jakościowo oraz ilościowo trafione w punkt.
Finał przewidywalny na ogólnym poziomie (wierność gatunkowa), lecz nie w szczegółach.
Koniec końców klimatyczna opowieść o ślepej miłości i złej kobiecie, które (uczucie i kochanka) pchają do zbrodni mężczyznę z natury... No właśnie, a może on sam się pcha, powodowany instynktem samozniszczenia i nie całkiem miłym...

Agnieszka | 2014-05-30
Przeczytana: 28 maja 2014

Kryminał w dusznym klimacie Południa Stanów. Bardzo dobry stylistycznie, sprawdziłby się jako audiobook albo scenariusz filmu z Bogartem. Skojarzenia z Faulknerem silniejsze niż z Chandlerem. Dla mnie ciut zbyt noir ale nadrabiał świetnym psim bohaterem.

Asmita | 2016-06-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam