Mój kot. Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach

Okładka książki Mój kot. Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach praca zbiorowa
Okładka książki Mój kot. Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach
praca zbiorowa Wydawnictwo: Arti flora i fauna
flora i fauna
Arti

Gruby album, poradnik, większego formatu poświęcony kotom. Twarda lakierowana oprawa. Przepiękne kolorowe zdjęcia w dużych ilościach. Kredowy papier. Do tego jeszcze kolorowe ilustracje. Cudo.

Wydanie jest naprawdę prześliczne.
Teksty ważne pokryte grubą czcionką lub na widocznym tle błękitu, żółci. Dzięki temu łatwo jest wszystko znaleźć. Nie gubimy się absolutnie w treści.

Działy oddzielone białą stroną uwidoczniającą, z cytatem kocim i zdjęciem uroczego sierściucha.
Przykładowy cytat:
,, Kot jest magicznym
stworzeniem … Im więcej
go głaszczesz, tym dłużej
oboje żyjecie’’
Lokiandari

Omówione zostało wszystko co najważniejsze: pytania , na które musisz sobie odpowiedzieć zanim weźmiesz kota ; rzeczy, które musisz zrobić zanim w domu pojawi się kot; historia udomowienia kotów – historycznie i geograficznie; zmysły , budowa, wyrażenie nastroju za pomocą ogona, typy sylwetek, skąd wziąć kota, podstawowe wyposażenie, pierwsze spotkanie kotka z nowym zwierzątkiem w domu - pies, czy świnka morska, codzienne czynności poświęcone opiece, obchodzenie się z kotem, kot wychodzący i niewychodzący, podróżowanie, przeprowadzka, zdrowie – profilaktyka i leczenie w czasie choroby, pierwsza pomoc, pielęgnacja, żywienie, problemy behawioralne, opieka nad seniorem, rozmnażanie i ciąża, poród, bezpieczeństwo, pożegnanie.

Po fachowych poradach przystępujemy do rozpoznawania ras. Ułożono je w sposób alfabetyczny
od abisyńskiego do tureckiej angory. Wszystkie rasy poparte zdjęciami .
Samych ras nie jest tak dużo, ale ta książka nie jest atlasem ras tylko poradnikiem, więc jest to zrozumiałe.

Na końcu zamieszczone zostały ciekawostki o tych zwierzętach, reprodukcja dziewczyny z kotem obrazu olejnego, quiz o kotach, słowniczek, indeks, karta właściciela książki oraz kota do samodzielnego wypełnienia.

Polecam! Bardzo wartościowa pozycja, urzekające zdjęcia, niektóre rozmiarem na całą stronę.
Znajdziecie tu rasowe i dachowce. Co kto lubi, co kto ceni.
Wszystkim kociarzom spodoba się ten album na pewno.

Wydanie jest naprawdę prześliczne.

Koty były czczone i wielbione już wiele tysięcy lat temu.
Szczególne uznanie zyskały w Egipcie, gdzie traktowano je na równi z bóstwami. Kto dopuścił do śmierci kota, nawet przypadkowej, skazany został na śmierć.
Dzisiejsze koty to nasze pupile i towarzysze życia.
Są doskonałymi partnerami, a także "czyścicielami" domostw z gryzoni.
Poradnik "Mój kot" opisuje początki istnienia kotów, poprzez pielęgnację, choroby po opis co ważniejszych ras.
Dodatkowo piękne ilustracje z nimi pobudzają apetyt do przeczytania tej pozycji.
Polecam wszystkim miłośnikom (i nie tylko) kotów.

Koty były czczone i wielbione już wiele tysięcy lat temu.
Dzisiejsze koty to nasze pupile i towarzysze życia.
Są doskonałymi partnerami, a także "czyścicielami" domostw z gryzoni.
Poradnik "Mój kot" opisuje początki...

• Poradnik
  • Aforyzmy
  • 2016
  • Kocie
  • Inne
  • Posiadam 📚

Dodaj cytat z książki Mój kot. Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach