Mój kot. Wszystko, co musisz wiedzieć o kotach

Wydawnictwo: Arti
flora i fauna
LubimyCzytać

Poradnik dla właścicieli kotów, to przydatna i praktyczna książka opisująca wszystkie aspekty opieki nad kotem. Skąd najlepiej wziąć kota, jak go wybrać, jak oswoić inne zwierzęta z nowym członkiem rodziny, porady na temat żywienia, pielęgnacji, opieki nad chorym kotem, ciężarną kotką i kociętami, podstawy pierwszej pomocy w nagłych przypadkach to tylko niektóre zagadnienia poruszone w tym poradniku. Ponadto znajdą tu Państwo informacje na temat ewolucji kotów, początków ich udomowienia i charakterystykę poszczególnych ras.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

mroźny_poranek | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Koty były czczone i wielbione już wiele tysięcy lat temu.
Szczególne uznanie zyskały w Egipcie, gdzie traktowano je na równi z bóstwami. Kto dopuścił do śmierci kota, nawet przypadkowej, skazany został na śmierć.
Dzisiejsze koty to nasze pupile i towarzysze życia.
Są doskonałymi partnerami, a także "czyścicielami" domostw z gryzoni.
Poradnik "Mój kot" opisuje początki istnienia kotów, poprzez pielęgnację, choroby po opis co ważniejszych ras.
Dodatkowo piękne ilustracje z nimi pobudzają apetyt do przeczytania tej pozycji.
Polecam wszystkim miłośnikom (i nie tylko) kotów.