Rusz głową. Na tropach tajemnic naszego umysłu

Wydawnictwo: Magnum
popularnonaukowa
LubimyCzytać

FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO UMYSŁUDlaczego myślimy, czujemy i postępujemy tak a nie inaczej?Na ile możemy ufać naszej umiejętności podejmowania właściwych decyzji?Czy iloraz inteligencji ma wpływ na nasze sukcesy zawodowe?Co możemy zrobić, by zachować bystrość umysłu mimo upływu lat?Czy od naszej osobowości zależy, jak długo żyjemy?Autorzy, wykorzystując wyniki najnowszych badań, uczą, jak analizować własne zachowanie i zachowanie ludzi wokół nas. Pokazują możliwości, różnorodność i zdumiewającą subtelność psychologii człowieka. DR DANIEL FREEMAN, jeden z czołowych psychologów klinicznych w Wielkiej Brytanii, pracuje w Instytucie Psychiatrii King?s College w Londynie. W 2008 roku został laureatem przyznawanej przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne nagrody imienia May Davidson za ? wybitny wkład w rozwój psychologii klinicznej?. Razem z bratem JASONEM FREEMANEM, dziennikarzem zajmującym się popularyzacją wiedzy psycho-logicznej, są autorami wielu książek psychologicznych i artykułów m.in. w "The Times", "The Guardian", "The Independent".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!