Japońskie cięcie

Cykl: Agentka Ultra (tom 2)
Wydawnictwo: Cat Books

Porwanie rzecznika rządu, UOP, CBŚ, politycy z pierwszych stron gazet, mafia krakowska, psychiatrzy dokonujący nielegalnych eksperymentów na pacjentach czyli sensacja kryminalna w polskich realiach.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

Doskonała lektura na jeden wieczór. Czyta się wyśmienicie, właściwie "frunie się" przez kolejne zdania. Napisana lekkim, sprawnym językiem, bez "przeładowania" zbędnymi szczegółami, a jednak ogólny zarys intrygi wygląda prawdopodobnie i budzi niezbędny dreszczyk emocji.

Sandra Jasona | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"
Sensacja do przeczytania w jeden wieczór - tak samo mnie wciągnęła jak część pierwsza.Tym razem mamy lekarza, który został celem pewnej grupy. Mamy tajne służby państwowe, eksperymenty, dużo psychologii i archeologii - wszystko to łączy agentka Ultra i dziennikarz Adam Kniewicz.

jackie19 | 2015-08-21
Przeczytana: lipiec 2015

Robert Czechowicz to młody chirurg, pracujący w jednym z warszawskich szpitali. Wiedzie on w miarę spokojne życie do momentu pewnego przyjęcia, na którym został poddany hipnozie. Sam ten zabieg nie wzbudzałby niczyich podejrzeń, gdyby bohater nie odwiedził po imprezie swojego dobrego przyjaciela, rzecznika prasowego rządu, Jędrzeja Morawieckiego i nie dałby mu leków na ból głowy. Okazało się bowiem, że ów leki to nie zwykły preparat tylko środek, po którym człowiek zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać.
Morawiecki ucieka z domu, szuka go UOP, CBŚ oraz policja. Na dodatek znika żona rzecznika. Wszystkie ślady prowadzą do Czechowicza. Zaskoczony takim zainteresowaniem ze strony tajnych służb musi uciekać. Szybko orientuje się. że został wplątany w aferę, w którą zamieszani są politycy z pierwszych stron gazet, tajemnicza, ale skuteczna międzynarodowa firma archeologiczna, a także grupa znakomitych psychiatrów prowadzących nielegalne interesy na ludziach. Znajdujący się w potrzasku...

sunflower4387 | 2012-10-11

Kolejna ksiazka Kotowskiego której się nie czyta, tylko pochłania w całosci w ciągu paru godzin. Ten autor jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Znowu spotykamy tu dobrze znanych nam bohaterow Mariki i Zygzaka. Nie wiem jak inni, ale ja bardzo ich polubiłam. Szkoda troche ze Kotowski zrezygnowal z opisywania obecnie ich losow. Polecam jak każdą ksiażke tego autora, którą do tej pory przeczytałam.
A może Wasze sny wydaja sie Wam czasem przesadnie realne? Może sny wcale nie są snami...

Michael Shootbook | 2013-04-07
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Szybkie tępo, świetne dialogi, wyraziste postaci - bardzo dobrze napisany thriller z wątkami politycznymi w tle na czele z prezydencką agencją wywiadowczą. Warto.

popol91 | 2013-07-16

Jedna z niewielu książek, w której znalazłem się niespodziewanie w środku akcji już na wstępie. Wydawało mi się, że wstęp będzie się ciągnął w nieskończoność, ale zanim zdałem sobie z tego sprawę byłem już w uwikłany w podejrzaną sprawę. Tempo akcji nie zwalnia do końca i dzięki temu czyta się bardzo dobrze. Szczerze polecam

Devirk | 2011-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Doskonała książka sensacyjna. Aż dziw, że to napisał Polak. Dawno nie czytałam książki równie sprawnie skonstruowanej, tak dowcipnej, a jednocześnie skrzącej się pomysłami. Ale znam już tego autora. On tak zawsze...

natanna | 2017-02-21
Przeczytana: 04 lutego 2017

Krzysztof Kotowski to zupełnie mi nieznany autor a jego "Japońskie cięcie" trafiło do mnie w ramach wymiany za punkty na Finta.pl. Chyba się czegoś innego po tej książce spodziewałam biorąc pod uwagę tytuł. Ale w sumie sama dzisiaj nie wiem czego. W każdym bądź razie książka okazała się być thrillerem z pogranicza medycyny i polityki. W sumie nie wiem czy bardziej fabuła powieści ociera się o politykę czy o medycynę, ale mnie bardziej w niej zainteresował wątek medyczny, w którym mamy do czynienia z prowadzeniem nielegalnych badań nad wykorzystaniem niezwykłej hipnozy do odbywania przez osoby podlegające hipnozie "podróży w czasie" i to podróży bardzo odległej, gdyż sięgającej aż wczesnych wieków .
Trójka bohaterów książki, która okazała się być już kolejną z serii o dziennikarzu Adamie Kniewiczu i agentce służb specjalnych o pseudonimie Ultra, która owego Adama wciąż ratuje z opresji, w jakie ten się pakuje, podejmuje próbę wyjaśnienia co łączy instytut medyczny...

Patusza | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Tak to już jest - kupi się książkę na wakacjach i nawet się nie ma pojęcia, że to jakaś seria. Nieznajomość pierwszej części jednak w niczym nie przeszkadza - czyta się fajnie, akcja wciąga. Na rozerwanie się od "cięższej" lektury w sam raz. Dałabym 6,5, ale jako, że nie ma połówek, daję 7/10 - wciągnęło mnie, mimo, że nie jest z gatunku, po który często sięgam.

Natula | 2011-06-20
Przeczytana: luty 2011

Nie wiem czy kiedykolwiek zastanawialiście się co by było gdyby niespodziewanie wasze życie przewróciło się do góry nogami?.

Taką wątpliwą niespodziankę zaserwowano chirurgowi Robertowi Czechowiczowi.
Czechowicz to młody zdolny lekarz, niewybijający się specjalnie z tłumu, ot człowiek jakich wielu. Od jakiegoś czasu jego myśli zaprząta atrakcyjna Jola, która „urozmaica” lekarzowi czas. Pewnego razu, zaprasza go na przyjęcie do swoich znajomych. Na dość sztywnej imprezie nasz bohater poznaje znanego psychiatrę i psychologa Kamila Kosteckiego. Podczas, ciekawej wymiany zdań na temat hipnozy, zostaje sprowokowany do małego testu. Po seansie hipnotycznym w życiu Czechowicza zaczynają się dziać rzeczy, z których nasz bohater nie jest zadowolony, mało tego, jest przerażony, prześladują go dziwne wizje, znikają osoby, kilka zostaje zamordowanych a nasz nieszczęsny lekarz zostaje podejrzany o morderstwo. Kroi się afera na międzynarodowa skalę. Na szczęście Robert Czechowicz znajduje...