Cyfrowa Katastrofa

Wydawnictwo: Sonia Draga

Piraci komputerowi rozsyłają w świat wirusa, który otwiera na twardym dysku tylne drzwi , umożliwiające terrorystom zdalne kontrolowanie komputerów elektrowni atomowych, banków, linii lotniczych, laboratoriów farmaceutycznych, wodociągów. Cyfrowa epidemia paraliżuje cały świat. Zapobiec technologicznej katastrofie może tylko jedna osoba Amerykanka Emma Shannon, która ze swoim dawnym francuskim przyjacielem, informatykiem, wyrusza na poszukiwanie antidotum, informatycznego klucza, który pozwoli na uniknięcie totalnego chaosu. Tylko gdzie go szukać? W podziemiach Pałacu w Wersalu? Na sporządzonym w 1662 roku przez architekta królewskich ogrodów Le Nôtre&a planie ogrodów? W tajemniczej formule matematycznej, którą tam zapisano i która dowodzi istnienia Boga? Doskonały thriller, którego scenariusz zdaje się urzeczywistniać najgorsze obawy i zagrożenia XXI wieku.

Preetishya | 2012-12-13
Przeczytana: 2012 rok

Osobiście, nie spodziewałam się po tej książce czegoś wielkiego, jakiejś powieści na miarę Dana Browna. Jednakże dałam jej szansę z dwóch powodów: ciekawy opis oraz okazyjna cena w księgarni. Po prostu nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji. Nigdy bym nie pomyślała, że za tak małą cenę kupię, tak dobrą książkę.
Fakt, na miarę Dana Browna ona nie jest, jednakże ma w sobie coś, co sprawiło, że książkę pochłonęłam jednym tchem i chciałam więcej. A kiedy okazało się, że to koniec, byłam załamana. Szczerze lubię takie książki i chyba będę musiała częściej po nie sięgać.
"Cyfrowa katastrofa" to nie tylko książka o katastrofie, która jest jak najbardziej prawdopodobna w naszych czasach, to również książka historyczna. Jednakże nie wiem ile z tej historii było prawdy, ale ja chętnie czytałam o Wersalu i jego ogrodach oraz historii z nimi związanych. Byłam niekiedy niemało zdziwiona z pewnych faktów. Niestety historykiem nie jestem, by powiedzieć, na ile wszystko było prawdą, a na...

Malina2707 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Nie da się uniknąć porównań do Dana Browna. One nasuwają się automatycznie. I niestety, ale duet Meyer / Kerdellant na tych porównaniach tracą. Trudno jest pokonać mistrza Browna. Ale gdyby te porównania od siebie odsunąć i zupełnie nie patrząc na twórczość Browna ocenić tę książkę, to jest to całkiem niezły thriller. Wersal został w na prawdę pięknie pokazany. Historyczne wątki przeplatają się całkiem sprawnie z opowieścią o informatycznym kataklizmie. Książka wciąga, nie nuży i pobudza wyobraźnię czytającego. Zaskakuje jej końcówka. Jedyne co mnie zawiodło to, to że autorzy na samym końcu nie wspominają nawet słowem czy odpowiedzialni za ten armagedon zostali ukarani.

Marti | 2014-02-14

Książka mi się podobała. Nie dłużyła mi się. Autor miał ciekawy pomysł.

Hub | 2011-01-28
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Wersal jako tło do poszukiwań wzoru na Boga, wszystko w kontekście cyfrowego zniszczenia kuli ziemskiej - zapowiadało się przepysznie. No i nie wyszło do końca.

Autorzy pozwalają książce wlec się niemiłosiernie. już nie wątkom, fabule czy akcji - ale, własnie, książce. Postbrownowska (copyright poświadcza datę: 2007) powieść akcji, której autorzy nie wyciągnęli wniosków z sukcesu "Kodu..." ma niewielkie szanse na sukces.

Ucieszą się z niej miłośnicy Wersalu i zagorzali pasjonaci zagadek ukrytych w dziełach człowieka. Pasjonaci mniej zagorzali doczytają do końca. Inni - niekoniecznie.

MowMiZa | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Przyznam szczerze, że podchodziłam do kasy z tą książką z mieszanymi uczuciami. Przecież to nie moja bajka. Komputery? Katastrofa? To nie może się udać. Ale... Zostałam pozytywnie zaskoczona. Takich zwrotów akcji się nie spodziewałam. I połączenia nowych technologii z ideą ogrodów.
Mam nauczkę, żeby następnym razem nie być taka sceptyczna.

nicholas | 2012-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 10 września 2012

Hmm. Co tu duzo mowic. Ksiazka slaba. Ja osobiscie kiepsko sie znam na elektronice, wirusach itd., wiec mimo smiadomego wyboru, ksiazka nie spelnila moich oczekiwan. Przeplataja sie dwie historie: sprawa Wersalu, wzoru na Boga + cyfrowej katastrofy. Jednak zadna mnie nie pochlonela i zafascynowala.

aga1319 | 2012-11-20
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Może być, dosłownie... Za dużo faktów czysto historycznych, miejscami nuda, ale jak ktoś lubi Wersal to powinien zdzieżyć

katarinkakot | 2016-05-11

ciekawa koncepcja matematycznego istnienia Boga. Aczkolwiek zblizony nurt do poruszanych tematów rodem z Dan'a Browna

gierek88 | 2012-07-15
Przeczytana: styczeń 2013

Póki co jedyną zaletą jest dla mnie cena - 2 zł w Carrefourze, ze stosu książek..

Ata77 | 2012-04-13

Katastrofa. Literacka. Dla mnie nędzna kopia Browna. W dodatku nudna.