Szczególna przypadłość

2005-01-01
2005-01-01
Jolanta Konowalczyk
epilepsja tajemnica

Nie, nie i jeszcze raz nie. Ta książka nie jest dla mnie. Oczywiście doczytałam do końca, ale męczyłam się bardzo. Jak dla mnie za dużo naukowego "bełkotu", którego nie rozumiem. Fizyka kwantowa itp. Do tego aby zrozumieć tą książkę trzeba mieć bujną wyobraźnię. To już science fiction a za tym nie przepadam. Nie chciałabym dożyć dni, kiedy fabuła ziściłaby się w rzeczywistości. Lubię swoją rzeczywistość. Aby się lepiej poczuć muszę wrócić do ulubionych kryminałów.

To moja ulubiona książka, wracam do niej jak do powtórki ulubionego filmu w tv :)

Polecam ludziom z dystansem których nie przerazi odrobina statystyki, fizyki, szpiegów (CIA, FBI, NSA, RDEI, GRU, SVR, Mossad..),ruskiej mafii, eksperymentów naukowych, powiązań międzyludzkich, odpowiedzialności za swoje decyzje, hazardu, zagadek medycznych i wielu innych zagadnień :D

Polecam!

Jeśli kiedykolwiek pojawi się druga część w Polsce - kupię w dniu premiery!

Polecam ludziom z dystansem których nie przerazi odrobina statystyki, fizyki, szpiegów (CIA, FBI, NSA, RDEI, GRU, SVR, Mossad..),ruskiej mafii, eksperymentów naukowych, powiązań międzyludzkich, odpowiedzialności za swoje decyzje, hazardu, zagadek medycznych i wielu innych zagadnień...

Gorącą polecam wszystkim którzy wierzą że mózg ludzki ma swoje ograniczenia, ale my do nich jeszcze nie dotarliśmy... Elementy kryminału i fantastyki naukowej połączone w jedną spójną całość, dające możliwość przeżycia niewiarygodnej przygody... Gorąco polecam.

Mistrzowski dreszczowiec. Bardzo szczególna opowieść o szczególnej przypadłości.
Główni bohaterowie to: David Cane - młody matematyk, uzależniony od hazardu pokerzysta, epileptyk o odmiennych stanach świadomości w jednej osobie i jego brat bliżniak. Znajdziemy też piękną superagentkę z obozu wschodniego... Adam Fawer zabierze nas w bardzo szybką podróż po świecie rządowych eksperymentów medycznych, teorii rodem z Matrixa w połączeniu z opisami metod walki tajnych służb i... wygranej w lotto. Nie mogę napisać nic o tytułowej szczególnej przypadłości. Nie spodziewacie się czym ona jest. Cudownie nieoczekiwane zwroty błyskawicznie dziejącej się akcji robią duże wrażenie na mózgu czytającego. W trakcie czytania tej książki, po pracy pędziłam do domu nie robiąc zakupów. Byłoby to stratą cennego czasu z góry przeznaczonego na poznanie ciągu dalszego hitorii!
Uwielbiam ten stan kompletnego przeniesienia się do innej rzeczywistości! Przyznajcie, że nie każdy autor i jego dzieło potrafi zagarnąć umysł czytelniczy w 100%. Zapewniam Was - ten tak.

Książka przesączona naukowym fizyczno - statystycznym bełkotem. Jest kilka chwil wartkiej akcji, ale dla mnie to za mało.

uwielbiam tę książkę;)

uwielbiam tę książkę;)

czytało się nieźle. dość naiwna, ale jako rozrywkowa lektura daje radę.

czytało się nieźle. dość naiwna, ale jako rozrywkowa lektura daje radę.

Czytałam tę książkę dobrych parę lat temu. Zapamiętałam, że była bardzo wciągająca, ciekawe były też wątki dotyczące rachunku prawdopodobieństwa itp., bo to właśnie wyróżniało tę książkę na tle innych

• POSIADAM
  • Dawniej