Labrador. Wychowanie i zdrowie

Wydawnictwo: RM
flora i fauna
LubimyCzytać

Ujmujący wygląd oraz wesołe i niemalże stoickie usposobienie labradora czynią z niego wdzięcznego i przyjaznego człowiekowi członka rodziny i idealnego towarzysza zabaw dla dzieci. Szkolenie tego retrievera jest niezwykle proste - wymaga konsekwencji, ale także zrozumienia i miłości. Dzięki swej odporności psychicznej i wytrzymałości labrador nadaje się nie tylko na niezawodnego i wiernego pomocnika podczas polowań, lecz także na sumiennego ratownika i tropiciela. Jest również niezawodnym psem przewodnikiem osób niepełnosprawnych i terapeutą. Natomiast jego ciągłe pragnienie ruchu sprawia, że jest idealnym psem do aportowania lub partnerem w sporcie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

książek: 2023
Piotr | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Pierwszy labrador pojawił się w moim życiu kilka lat temu. Wtedy jeszcze młody pies ze schroniska okazał się być wiernym przyjacielem, doceniającym życie takie, jakie otrzymał.

Kiedy nagle pojawił się nowy (kilka dni temu) wiedziałem, że lekko nie będzie. Labek z październikowego miotu okazuje się być zwierzęciem niezwykle ruchliwym. Sam musiałem przewartościować życie, zmienić organizację zajęć i uzbroić się w cierpliwość.

W sieci czym prędzej wyszukałem książkę na temat wychowania labradorów. Niestety, nie mogę powiedzieć, aby ta książeczka powaliła mnie treścią. Zakupiłem ją ze względu na aspekt wychowawczy zwierzaka, nad którego temperamentem próbuję zapanować. Niestety, na temat samego wychowania jest niewiele. Mnogość obrazków i mało treści, która by pomogła w jakiś sposób. Więcej informacji odnalazłem w sieci. Szkoda. Książka wydana na ładnym papierze, piekne zdjęcia, ale przecież nie o to chodzi w tym opracowaniu.