Sojusz zła

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Splinter Cell (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Splinter Cell: Fallout

Wybrzeże Grenlandii. Kuter rybacki wyławia dryfującą tratwę ratunkową. Ale uratowany rozbitek wkrótce umiera... na chorobę popromienną. Sam Fisher, superagent z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, musi rozwiązać zagadkę zabójczej substancji - groźnej broni, której produkcja zakazana jest na całym świecie. Dysponuje nią jeden człowiek: fanatyk, który w imię przeszłości zamierza zniszczyć przyszłość zachodniego świata.

źródło opisu: [Wydawnictwo Amber, 2008]

gwiazdka | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

„Sojusz zła” to kolejna książka w której bohaterowie walczą o ocalenie świata. Tym razem przeciwko Kirgizom i Koreańczykom. Książka moim zdaniem słaba. Niby cieniutka, nie powinno być miejsca na dłużyzny, pozory jednak mylą. Długie sceny opisujące szczegół po szczególe działania Fishera, żeby ten dostał się w określone miejsce i potem jedno zdanie, jak stamtąd ucieka. Sprawiało to wrażenie braku spójności. Ponadto w powieści brakowało mi chociaż odrobiny zaskoczenia i napięcia. Sam pomysł na książkę był nawet dobry, takie wrażenie odniosłam przez kilkanaście pierwszych stron, potem niestety treść zaczęła mnie nudzić chociaż dzielnie dotrwałam do końca.

Spiderdog86 | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Książka nie jest zbyt długa,ale przeczytanie jej zajęło mi dwa miesiące,czemu winny jest brak czasu i fakt,że po angielsku czyta się nieco wolniej;) Fallout czy też Sojusz zła w wersji polskiej nie różni się specjalnie od poprzednich trzech książek w serii. Jest jak zawsze bezbłędny Sam Fisher i jego gadżety, jest akcja i skradanie, globalne zagrożenie i happy ending. Są jak zawsze bardzo szczegółowe opisy każdego kroku głównego bohatera,dzięki czemu książka wiernie oddaje klimat gry komputerowej na podstawie której przecież te książki bazują. Polecam fanom gry i nie tylko ;)

Tomek123 | 2012-08-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jakby to powiedział Danny DeVito w reklamie banku: Ka-sza-na. Takiego badziewia nie powinno się drukować bo ogłupia bardziej niż polskie komedie romantyczne.

Jarek Lubiński | 2015-06-22
Przeczytana: 2012 rok

Książka może mnie nie zanudziła, ale po wielkim napisie TOM CLANCY spodziewałem się czegoś więcej.

Daniel Jeznach | 2016-07-31
lother | 2016-05-17