Infiltratorzy

Okładka książki Infiltratorzy David Morrell
Okładka książki Infiltratorzy
David Morrell Wydawnictwo: Albatros Cykl: Frank Balenger (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Frank Balenger (tom 1)
Creepers
Albatros
2006-06-05
2006-06-05
Andrzej Szulc
Infiltratorzy Morrell David

Okładka książki Rambo on Their Minds Gayle Lynds, David Morrell
Rambo on Their... Gayle Lynds, David ...
Okładka książki MatchUp Lara Adrian, Steve Berry, C.J. Box, Sandra Brown, Lee Child, Nelson DeMille, Diana Gabaldon, Andrew Gross, Charlaine Harris, Lisa Jackson, Peter James, J.A. Jance, Michael Koryta, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Val McDermid, David Morrell, Kathy Reichs, Christopher Rice, John Sandford, Lisa Scottoline, Karin Slaughter
MatchUp Lara Adrian, Steve ...

Zdecydowanie wolę starsze pozycje tego autora.

Zdecydowanie wolę starsze pozycje tego autora.

Nie moje kilmaty, za bardzo fantasy mimo że współczesna.

Nie moje kilmaty, za bardzo fantasy mimo że współczesna.

Kiedy chcę w pojedynkę pokonać system albo chociaż dokopać komuś mocnemu to sięgam po Morrella i tym samym zyskuję tę moc i szerokie bary. Tym razem ruszam na eksplorację tajemniczego gmaszyska z początku XX wieku. Przygodo achoj! Zaczyna się zwyczajnie. Z czasem jednak zwykła eksploracja starego hotelu Paragon zmienia się niebezpiecznie, bo budynek nie jest taki pusty jak zakładają infiltratorzy..... Nie wszyscy członkowie ekspedycji są tymi za których się podają. Robi się coraz ciekawiej i coraz niebezpieczniej. Nie wszyscy też ujdą z życiem z Paragonu. Książka z pomysłem , napisana z pazurem. Szybka akcja i bez sentymentów wobec bohaterów opowieści. Poszukam drugiego tomu serii, by przekonać się w jaka kabałę uwikłał się Frank Balenger kolejnym razem.

Nie jest zła... tzn początek jest całkiem fajny ale potem... co tam się dzieje... pułapki, detonatory, c4, linki śmierci... za dużo tego wszystkiego, dla mnie taka przegięta akcja jest strasznie naciągana jak się czyta. Co innego gdyby to był film...

Nie wiedziałam czego się spodziewać i o czym będzie ta książka. Na szczęście nie o duchach czy innych zjawiskach paranormalnych. Długo się rozkręca ale potem już akcja gna na łeb, na szyję i nie zwalnia aż do końca. I choć tyle się dzieje a język jest plastyczny i bez problemu można sobie wyobrazić pobyt w opuszczonym i zrujnowanym hotelu to jednak czegoś mi zabrakło.

Miałem czytnik.Już po Turnus. Było pięknie w Zakopanem.A książka ,jest fajna.Jak oni chodzą po tym hotelu. Jak szukają tych monet.Te szczury,ten kot.Dziwny.

Tym razem Morrell z mocnym thrillerem trochę w klimacie Stephena Kinga . Akcja rozgrywa się w czasie kilku godzin , w starym skazanym na wyburzenie hotelu . Początek zbyt nudny i ciągnący się jak ..
Akcja nabiera tempa mniej więcej od połowy i do końca trzyma w napięciu . Krótko mówiąc dość solidny kawałek thrillera .

ZABÓJCZY URBEX

7,5

Creepers - wydana w 2005 roku powieść kanadyjsko-amerykańskiego pisarza Davida Morrella.

Już sam pomysł przemawia do wyobraźni. Urban exploration to jedno z najciekawszych zjawisk kulturowych XX-wieku, które wciąż zdobywa rzesze nowych zwolenników na całym świecie.
David Morrell znakomicie buduje napięcie, to jedna z tych powieści, gdzie strony przerzucają się same. Z czystym sumieniem można napisać na okładce zachęty w stylu "zarwałem noc", bo czytelnik rzeczywiście chce jak najszybciej poznać zakończenie tej historii.

Powieść mogłaby się zakończyć znacznie wcześniej. Finał nad wyraz się dłuży. Niektóre zachowania bohaterów są nielogiczne, a także samym postaciom brakuje psychologicznej głębi.

=
"Infiltratorzy" Davida Morrella to podręcznikowy przykład budowania suspensu w thrillerach. Każdy rozdział przypomina drzwi do kolejnego mrocznego pokoju powieściowego Hotelu Paragon. Nie można się powstrzymać żeby ich nie otworzyć.

A teraz ciekawostka:
Na końcu powieści znajduje się nota od autora, którą powinien przeczytać każdy fascynat/ka zjawiskiem urban exploration.

ZABÓJCZY URBEX

7,5

Zachęcona pozytywnymi opiniami, a przede wszystkim przez to, że osobiście interesuję się urbexem, sięgnęłam po ową lekturę i nie żałuję. Niesamowity, niepokojący klimat od początku do końca, świetne zwroty akcji, czyta się szybko i przyjemnie i przede wszystkim nie ma zbędnych opisów. Z czystym sumieniem polecam miłośnikom eksploracji i nie tylko.
Chłopakom z kanału na youtubie Urbex History również się podobała!;)

Chłopakom z kanału na...

Bardzo fajny thriller, trzyma w napięciu i co najlepsze - Morell wyprzedził swoje czasy i opisał Urbexów czy tam Urban Exploratorów, których obecnie na wszelakiej maści kanałach na Youtube jest pełno. Polecam, zjada się w jeden wieczór :)

• Morrell David
  • Thriller/sensacja/kryminał