Infiltratorzy

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Frank Balenger (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Creepers
Infiltratorzy, Morrell, David
Maciek

Nazywają siebie "infiltratorami". Nielegalnie badają stare, opuszczone budowle, przestrzegając zasady, by nie pozostawiać w nich nic oprócz odcisków stóp, i nie zabierać nic poza zrobionymi przez siebie fotografiami. Obiektem ich najnowszej eksploracji jest tajemniczy hotel Paragon, olbrzymi gmach wzniesiony na początku XX wieku przez ekscentrycznego milionera, zaprojektowany na wzór piramid Majów. Ale wyprawa okaże się bardziej niebezpieczna i przerażająca, niż mogli przypuszczać.

Mel | 2012-02-14

Rewelacyjny dreszczowiec. Nie mogłam się oderwać i muszę przyznać, że niekiedy bałam się czytać dalej. ;) Z chęcią sięgam po dalsze losy Franka i Amandy.

Sheri | 2011-01-01

Interesująca, chociażby ze względu na swój temat. Grupa ludzi przeszukuje dawno opuszczony hotel, który wcale nie jest taki opuszczony, jak mogłoby się wydawać. Całość trzyma w napięciu, tak, że chce się odwracać kolejną stronę żeby dowiedzieć co dalej. Ma więc w sobie wszystko co jest potrzebne dobrej powieści sensacyjnej. Mi przeczytanie zajęło jeden wieczór.

Lady_B | 2013-10-11
Przeczytana: 11 października 2013

Tematyka książki jest genialna. Już wcześniej natknęłam się na informacje o infiltratorach, ludziach badających, czy może zwiedzających opuszczone budynki i wszelkie zapomniane miejsca. Jest to zajęcie często nielegalne i niebezpieczne, może właśnie dlatego tak pociągające.
Powieść zaczyna się cudownie, grupa ludzi postanawia odwiedzić fascynujący zamknięty i niszczejący już kompleks hotelowy, wybudowany niegdyś przez ekscentrycznego bogacza, chorującego na hemofilię i przez to od zawsze izolowanego od świata zewnętrznego. Niestety w miarę postępowania akcji, książka zaczęła mnie denerwować. Tajemniczość ustąpiła miejsca ogromnej ilości scen walki o przeżycie, przez co powieść zaczęła tracić swój urok. Polecam ją jednak ludziom lubiącym dużo akcji i napięcia.

fik | 2015-08-13
Przeczytana: 12 lipca 2015

Zaczynając czytać tą książkę nie przypuszczałem nawet co trzymam w rękach. Wiedziałem że autor pisze niesamowicie ( nie pierwsza moja pozycja tego pisarza) ale że aż tak. Nie można się od niej w ogóle oderwać, myślę - jeszcze jedna strona i idę spać- jest to jednak niemożliwe I chociaż autora poniosła nieco wyobrażnia to jest to thiller z najwyższej półki , szkoda że aż tak póżno go odkryłem.

Marcin | 2010-08-27

I to lubię! Konkretna, szybka akcja, jedność miejsca i czasu (na odwrocie książki jest przyrównanie do filmowej "Szklanej Pułapki" i nie bez powodu). Daję się odczuć klimat opuszczonej willi pełnej tajemnic i nieznanych niebezpieczeństw. Napięcie w pewnym momencie sięgnęło takiego stopnia że spodziewałem się już horroru!

LadyCaro | 2012-07-19

Jesteś w miarę sprawny fizycznie, ciekawy przygód, nie cierpisz na klaustrofobię i nie boisz się zadrzeć z prawem - zapraszamy cię na wycieczkę jedyną w swoim rodzaju. Naszym celem będzie zamknięty od wielu lat hotel w zapomnianym kurorcie. Wchodzisz?

Każdym, kto znalazł się w hotelu Paragon pewnego burzowego wieczoru, kierowały inne pobudki. Jedni chcieli szybko się wzbogacić, inni poczuć adrenalinę, nieliczni poznać prawdę. Kilka godzin później wszyscy myśleli o jednym - byle tylko przeżyć.

"Infiltratorzy" to jeden z ciekawszych thrillerów, jakie miałam przyjemność przeczytać. Bardzo podoba mi się pomysł zamknięcia akcji w ścisłych ramach miejsca i czasu. Dzięki temu napięcie nieustannie rośnie, a historia nabiera zawrotnego tempa.
Polecam!

Wojtek Matusiak | 2015-12-04

Czytałem tą książkę kilka lat temu. Polecono mi ją na jakimś forum kiedy poszukiwałem jakiegoś ciekawego horroru/thrillera. Już sam pomysł wydał mi się ciekawy. Grupa ludzi wkrada się do opuszczonego hotelu, przeznaczonego do rozbiórki, aby zapoznać się z jego historią. Budynek został zbudowany na wzór piramidy majów a na samym szczycie mieszkał właściciel (o ile dobrze pamiętam), który stronił od najdrobniejszego kontaktu z mieszkańcami hotelu. ogólnie z ludźmi. antropofobia to się chyba nazywa. Nasi bohaterowie mogą zaglądać wszędzie, robić zdjęcia ale nie mogą niczego ze sobą zabrać. Oczywiście ich celem jest dojście do ostatniego, najwyższego pokoju. Pech chciał, że nie są w tym miejscu sami. Autor niesamowicie zbudował klimat. Aż czuć te wszystkie pajęczyny, porośnięte mchem ściany oraz sam ogrom budowli. Zmiana z książki przygodowej w thriller następuje płynnie i naturalnie. Nie chce zdradzać co, kto i gdzie ale akcja jest intensywna, szybka, momentami krwawa i brutalna....

Anka | 2013-06-13

Sięgałam po tą pozycje już 5 razy. Za każdym razem czytam ją z większym zapałem i od nowa!

whatever | 2014-06-26
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Nie wiedziałam czego się spodziewać po tej lekturze, sięgnęłam po nią przypadkiem w bibliotece. Jest wciągająca, z fragmentami, które wzbudzają ciekawość. Jednak nie wzbudziła we mnie wielu emocji, akcji przypatrywałam się raczej obojętnie. Myślę, że oryginalny pomysł nie został tu do końca wykorzystany. Poza tym niektóre fragmenty brzmiały zbyt banalnie.

marlenao | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

moja opinia :
Nie mogłam się od niej oderwać , byłam bardzo ciekawa jakie tajemnice skrywa hotel . ... -trwało to pewien czas, później książka stała się nudna, akcja opadła . Myślałam ,że koniec książki będzie ciekawszy ,że nastąpi coś co mnie zaskoczy, nie doczekałam się .

mimo wszystko , uważam że jest godna polecenia .