Saga rodu Forsyte'ów t. II

Tłumaczenie: Jerzy Bohdan Rychliński
Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf II
The Forsyte Saga: Indian Summer of a Forsyte; In Chancery

Inne wydania

Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych sferach epoki wiktoriańskiej! Trzytomowa powieść obejmuje losy kilku pokoleń bogatej mieszczańskiej rodziny. Historia zaczyna się w 1886 r. kiedy młody Jolyon wdaje się w romans z guwernantką swojej córki, a kończy w 1920 r. gdy umiera Tymoteusz Ostatni ze starych Forsyte ów . Bazując na własnych doświadczeniach, John Galsworthy z humorem i ironią opisuje charakterystyczne postawy członków angielskiej socjety epoki wiktoriańskiej. Pokazuje skomplikowane relacje rodzinne, dramaty i namiętności, burzliwe romanse, głęboko skrywane tajemnice. Barwnie kreśli sylwetki poszczególnych członków rodziny, a jednocześnie po mistrzowsku oddaje klimat obyczajowy i polityczny przełomu wieków.

źródło opisu: Videograf

Beata | 2015-04-07

Przeczytane kiedyś. Absolutnie genialny portret mieszczaństwa angielskiego w XIX i XX w. Wielka miłość, skomplikowane układy rodzinne. Fantastyczna.

Rose Blue | 2013-07-22
Przeczytana: 2012 rok

Saga rodu Forsyte’ów – Tom II
Przewodnim wątkiem powieści jest historia małżeństw zawieranych, a także rozwiązywanych przez Soamesa, Irenę, „Młodego Jolyona”.
John Galsworthy po raz kolejny zachwyca opisami zarówno epoki, w jakiej umieścił swoich bohaterów i jej obyczajów, ale także ludzkich charakterów, ludzkich słabości i relacji między ludźmi.

martolina | 2014-08-18

rzeczywiście to saga przez duże S, ale dla mnie najpiękniejsza w tej Trylogii jest zmiana obyczajowości i zachowań

ZosiaOlechnowicz | 2017-09-29

Ta książka zasługuje na niebywale więcej uwagi. Oddaje klimat tamtych czasów, otoczki bogactwa, plotek i londyńskich ulic. Postacie są w niej takie wyraziste. To jedna z niewielu książek, w których jednym z bohaterów jest mężczyzna w sędziwym wieku. Porusza tematykę przemijania, miłości i etyki. Nie dowierzałam, gdy ujrzałam, że tak dobra książkę czytało tak mało osób! Szczególnie, że autorem jest Noblista.

Sławka | 2013-03-15

Kolejne losy rodziny. Nie ma nic gorszego od miłości i namiętności bez wzajemności. To najgorsze co może spotkać człowieka.

Justyna | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Powieść
Przeczytana: 10 marca 2017

Nudna brak historii , opisu czasów w której się dzieje.

Henry Rackham | 2013-03-14
Przeczytana: 13 marca 2013

Drugi Tom SR Forsyte'ów można powiedzieć, że upłynął pod znakiem śmierci, dotykającą jednej z gałęzi rodu... tej sympatyczniejszej.
W pamięci pozostanie mi pierwsza część tego tomu " Babie lato jednego z Foryste'ów"

skrybcia | 2017-04-03
Przeczytana: 05 lutego 2017

Trylogie Saga rodu Forsyte'ów i Nowoczesna komedia to arcydzieła, ale trylogia Koniec rozdziału bardzo mnie rozczarował. Aż trudno uwierzyć, że napisał to ten sam Autor :(

Maksia | 2015-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: luty 2015

Ogólnie spoko, ale ta saga nie jest jednak dla mnie. Nie wciąga mnie jak inne książki, a czasem wręcz przynudza...

Na pewno była lepsza niż I część, ale nie na tyle by sięgnąć po następną. Ja pasuję.

Ponownie uważam, że książka jest bardzo "rozwleczona" jak w telenoweli. Sama treść ok, gdyby ją streścić i napisać konkretniej z ciekawym dalszym ciągiem...

Osobiście nie polecam, ale lepiej sami oceńcie bo jednak saga ma wysoką notę więc może Wam się spodoba.

Ireth | 2016-08-21

"Saga Rodu Forsyte'ów" Johna Galsworthy'ego - 10/10
Od sceny, w której niemłodzi już bracia sprzeczają się o to, których z nich jest bardziej schorowany po scenę, w której młody Jon przyjmuje na siebie brzemię swego Rodu - majstersztyk.