Strategie geniuszy. Myśl jak Freud, da Vinci i Tesla

Wydawnictwo: Helion
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Otwórz się na wiedzę, która przewartościuje Twoje życie! Odważ się zajrzeć w głąb umysłów, w których powstały idee do dziś kształtujące naszą rzeczywistość. Odkryj sekret powstawania niezwykłych koncepcji, śmiałych planów i rewolucyjnych strategii. Ta książka pozwoli Ci prześledzić sposób myślenia Zygmunta Freuda i zdobyć umiejętność przeprowadzania skomplikowanych analiz oraz wyciągania nieszablonowych wniosków na podstawie pozornie nieistotnych detali. Pokaże Ci też, jakie metody stosował Leonardo da Vinci do stymulowania swojej wyobraźni i poprawiania pamięci. Natomiast dzięki Nikoli Tesli nauczysz się rozwijać umiejętność wizualizacji, by tak jak on móc wykorzystywać cały potencjał swojego umysłu. Istotą serii książek „Strategie geniuszy” jest ukazanie, jak narzędzia proponowane przez NLP mogą być zastosowane do analizy sylwetek ważnych postaci historycznych i literackich w celu pielęgnowania Twojej kreatywności oraz doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów. Dzięki programowaniu neurolingwistycznemu nauczysz się uaktywniać własne pokłady genialności i wykorzystywać je w sferze osobistej oraz zawodowej.Robert Dilts jest jednym z najbardziej znanych i wciąż tworzących trenerów neurolingwistycznego programowania (NLP). Jego osobisty wkład w rozwój tej dziedziny obejmuje wiele podstawowych technik odnoszących się do strategii poznawczych i zmiany przekonań, modelowania zachowań, strategii działań, uczenia się oraz komunikacji. Do stworzonych przez niego technik i modeli należą integracja skonfliktowanych przekonań, a także wzorce „zręcznego języka” i poziomów „neuro-logicznych”.Bohaterami pozostałych tomów serii są: Arystoteles, Sherlock Holmes, Walt Disney, Wolfgang Amadeusz Mozart, Albert Einstein — i wiele innych osób, których działania wywarły ważny wpływ na kształt współczesnego świata.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Łukasz | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Ponad połowa książki dotyczy metodyki pracy Freuda. Niektóre cytaty i spostrzeżenia Freuda były bardzo ciekawe i niezwykle trafnie działające na podświadomość. Polecam kilkukrotne czytanie aż do zrozumienia każdego cytowanego fragmentu. Autor książki zajmuje się NLP, więc można mu wybaczyć fascynacje Freudem. Całość połączona jest z analizą prac da Vinciego, jednak o samym da Vinci i Tesli jest dość niewiele informacji. Wiadomo, że książka jest o strategiach jakie panowie wykorzystywali w swojej codziennej pracy, więc nie liczyłem na tonę niuansów z ich życia.

Znalazłem w niej wiele ciekawych informacji i anegdot. Myślę, że to dobry wstęp do rozpoczęcia samemu poszukiwań i innych źródeł o geniuszach.