Zgłosuj na książki roku 2017

Strategie geniuszy. Myśl jak Arystoteles, Mozart, Disney i Sherlock Holmes

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Strategies of Genius, Volume One
geniusz,
poradniki
joly_fh

Wyobraź sobie, że otrzymujesz przepustkę uprawniającą do przyjrzenia się pracy najwybitniejszych osobistości ze świata rzeczywistego oraz literatury. Możesz obserwować ich niebanalny tok rozumowania i uczestniczyć w narodzinach wielkich dzieł. Bohaterami tego tomu są Arystoteles, Sherlock Holmes, Walt Disney i Wolfgang Amadeusz Mozart. Choć interesowały ich zupełnie różne dziedziny życia,...

Bohaterami tego tomu są Arystoteles, Sherlock Holmes, Walt Disney i Wolfgang Amadeusz Mozart. Choć interesowały ich zupełnie różne dziedziny życia, dzielą ich całe epoki, a na dodatek jeden z nich jest postacią literacką, wszyscy czterej mają jednak coś wspólnego. Wszyscy wypracowali sobie wyjątkowo skuteczne metody analizowania i rozwiązywania problemów oraz strategie tworzenia, które nie przestają intrygować i fascynować do dziś.

Istotą serii książek "Strategie geniuszy" jest ukazanie, jak narzędzia proponowane przez NLP mogą być wykorzystywane do analizy sylwetek ważnych postaci historycznych i literackich w celu pielęgnowania Twojej kreatywności oraz doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów. Dzięki programowaniu neurolingwistycznemu nauczysz się uaktywniać własne pokłady genialności i wykorzystywać je w sferze osobistej oraz zawodowej.

źródło opisu: www.sensus.pl

źródło okładki: www.sensus.pl

Zzyciaksiazek | 2015-07-27
Przeczytana: maj 2013

Na rynku książek poświęconych samorozwojowi pojawiły się dwie interesujące pozycje. Nie są to „świeżynki”, bo zostały wydane w 2012 roku, jednak w tym wypadku tematyka nie uległa dezaktualizacji. Chodzi o „Strategie geniuszy” znawcy zagadnień NLP, Roberta B. Dilts’a.

Analizowane są sylwetki wybitnych postaci – Einsteina, Arystotelesa, Mozarta, Disneya oraz Sherlock’a Holmes’a. Dociekliwi zauważą, że ostatni jest postacią fikcyjną. Jednak czy bohaterowie literaccy i ich postawy nie mogą wpłynąć na zmianę modelowania oraz modyfikację zachowań? Zwłaszcza, jeżeli uczymy się od osób, których wiedza i działania wyprzedzały ich czasy i pchnęły cywilizację do przodu.

„Strategie geniuszy” to wnikliwa analizach systemów i sposobów działania wspomnianych indywidualności. Dilts rozkłada je na części pierwsze i „tłumaczy” na język NLP. Pomaga zrozumieć ich sposób korzystania z dostępnych narzędzi i wykorzystywania ich do własnych, ambitnych celów. Przy okazji pokazuje i uczy, że każdy z...

rajdaj | 2016-10-22
Łukasz | 2016-05-19