Strategie geniuszy. Myśl jak Arystoteles, Mozart, Disney i Sherlock Holmes

Okładka książki Strategie geniuszy. Myśl jak Arystoteles, Mozart, Disney i Sherlock Holmes Robert Dilts
Robert Dilts Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Strategies of Genius, Volume One
Helion
2013-03-11
2013-03-11
Katarzyna Rojek
geniusz

Na rynku książek poświęconych samorozwojowi pojawiły się dwie interesujące pozycje. Nie są to „świeżynki”, bo zostały wydane w 2012 roku, jednak w tym wypadku tematyka nie uległa dezaktualizacji. Chodzi o „Strategie geniuszy” znawcy zagadnień NLP, Roberta B. Dilts’a.

Analizowane są sylwetki wybitnych postaci – Einsteina, Arystotelesa, Mozarta, Disneya oraz Sherlock’a Holmes’a. Dociekliwi zauważą, że ostatni jest postacią fikcyjną. Jednak czy bohaterowie literaccy i ich postawy nie mogą wpłynąć na zmianę modelowania oraz modyfikację zachowań? Zwłaszcza, jeżeli uczymy się od osób, których wiedza i działania wyprzedzały ich czasy i pchnęły cywilizację do przodu.

„Strategie geniuszy” to wnikliwa analizach systemów i sposobów działania wspomnianych indywidualności. Dilts rozkłada je na części pierwsze i „tłumaczy” na język NLP. Pomaga zrozumieć ich sposób korzystania z dostępnych narzędzi i wykorzystywania ich do własnych, ambitnych celów. Przy okazji pokazuje i uczy, że każdy z nas, jeżeli będzie zdeterminowany, uwierzy w siebie i odda się interesującemu go aspektowi życia jest w stanie wznieść się na wyżyny.

Źródło: www.zzyciaksiazek.blogspot.com

• Rozwój osobisty
  • Biznes
  • Top
  • Chcę przeczytać: biznes
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Strategie geniuszy. Myśl jak Arystoteles, Mozart, Disney i Sherlock Holmes