Płytkie groby

Cykl: John Pellam (tom 1)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Shallow Graves

John Pellam, były kaskader, jest dokumentalistą i przemierza kraj w poszukiwaniu plenerów do filmów. Kiedy jedzie główną ulicą miasta, mieszkańcy zwykle tłoczą się, głośno domagając się szansy na

Kokosanka | 2015-06-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Czytając opinie czytelników myślałam, że ta książka to dno prawie totalne w wykonaniu Deavera, jednak aż tak źle nie było. Wprawdzie akcja taka ni w pięc ni w dziewięc. Najbardziej rozczarowujący był dla mnie powód, dla którego Pellam miał z Martym opuścić miasto. Zupełnie to do mnie nie przemówiło.Deaver miał chyba gorsze dni pisząc tą książke. Jak nie musisz, nie czytaj,z wrażenia nie padniesz.

Pan_Paweł | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Opinie o tej książce są skrajnie różne. Ja uważam że książka jest bardzo dobra (i jedna gwiazdka w gratisie). Zwrotów akcji nie brakuje, pochłonąłem ją w jeden dzień i mam apetyt na kolejne części z Pellam'em. Jeden z bardziej sympatycznych bohaterów.

Amadeusz Sobiesierski | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Nie cierpię literatury do poduszki dlatego Choose Life #J.Deaver
Tym razem głównym bohaterem jest Pellam dokumentalista który przyjezdza do małego Cleary gdzie nie każdemu podoba się wizyta gości prosto z Hoollywoodu...
Ginie Marty ,ktoś dewastuje przyczepę przybyszy...
Pellam wobec braku zainteresowania miejscowych służb ostatnimi wydarzeniami rozpoczyna śledztwo na własną ręke...
Książce daleko do tych którymi Amerykanin uraczył mnie do tej pory...
Akcja praktycznie bez tempa ,motyw słabo rozbudowany ,zbyt wiele ogólników ,nie tego oczekiwałem od tego Pana po naszych poprzednich spotkaniach ...

SickSense | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Myślę, że książka nie rozczaruje fanów thrillerów, ale też nie dostarczy zbyt wielu silnych wrażeń. Kilka wątków mogłoby być lepiej poprowadzonych. Główny bohater wydaje się ciekawą postacią i zachęca do poznania jego dalszych losów. Zakończenie na plus. Ogółem nie wymagałam dużo od tej książki - miałam się tylko nie zanudzić. "Płytkie groby" mnie nie zmęczyły, a było kilka momentów kiedy akcja trzymała w napięciu. Tak więc ten tytuł zaliczam do udanych.

słoneczko | 2016-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2016

Po przeczytaniu kilku książek Deavera które mi się spodobały, sięgnąłem i po jego jedną z wcześniejszych książek.
Opis zachęcał "Może lepsza niż Kolekcjoner kości". Z tego wszystkiego pozostało tylko "może".
Pellman pod żadnym względem nie dorasta do pięt Sachs i Rhyme.
Akcja słaba, bohater nijaki. Zakończenie jedynie dosyć ciekawe.
Daję 4 gwiazdki za to że lubię Deavera i ostatnie kilkanaście stron książki.

Jagoda30 | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zanim udało mi się przeczytać tą książkę w międzyczasie skończyłam chyba ze trzy inne

Bardzo lubię Deavera, wiec bez obaw, ze mi się nie spodoba sięgnęłam po "Płytkie groby"

I wielkie rozczarowanie. Na początku pomyślałam, ze może to jego pierwsza ksiażka ;) Ale sprawdziłam bibliografię i nieeee, to nie pierwsza książka Deavera? Skąd więc taki gniot?

Na początku czytając tą książkę miałam wrażenie, e Deaver pisząc tą ksiażkę śledził sprawy kryminalne prowadzone przez polską policję, ponieważ wszystko wlecze się tam tak jak w polskiej prokuraturze ;)

Oto mamy morderstwo na przyjacielu głównego bohatera, Przez 150 stron ów bohater prowadzi śledztwo na własną rękę, co wygląda mniej więcej tak, ze chodzi od jednej osoby do drugiej i pyta : Czy Pan coś wie? " " Nie proszę pana" " Dziękuję, do widzenia panu.( Hmmmm jestem pewien, ze on coś ukrywa) "

W połowie książki złapałam się na tym, że w zasadzie, to g.... mnie obchodzi kto zabił i ten stan utrzymał się już do końca

Nawet...

| 2011-12-30
Przeczytana: 2011 rok

Pierwsza książka Deavera, z którą miałam styczność. Na początku byłam nastawiona dość sceptycznie, przerażała mnie szczegółowość opisów jak i sama fabuła, ale napięcie utrzymywane jest od samego początku, tak, jak autor lubi czynić, a końcówka - zaskakująca, tak, jak lubię. Być może nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak choćby "Kolekcjoner kości", który jest wizytówką Deavera, ale warto po nią sięgnąć w przypadku chętki na dobrą sensację.

Kasia | 2013-01-15
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Czytałam kilka pozytywnych opinii o tym autorze więc postanowiłam sięgnąć po jego książkę. Mimo tego,że trzymała w napięciu do samego końca nie byłam nią zauroczona. Męczyły mnie obszerne opisy, było stosunkowo mało nagłych zwrotów akcji. Może kiedyś sięgnę po książkę "Kolekcjoner kości", która mam nadzieję mnie nie zawiedzie.

Lorak1981 | 2015-06-24

Dobrze, że Deaver to nie tylko Pellam, bo zniechęciłbym się całkowicie. 4 gwiazdki wyłącznie z sympatii do autora za duet Sachs i Rhyme. Brakowało mi tego charakterystycznego badania śladów, tej choć nuty kryminału. Płaska książka bez cienia akcji :(

Scully | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 21 września 2014

Męczyłam się z tą książką. Wiele razy rzucałam ją w kąt i powracałam żeby w końcu ją dokończyć. I nareszcie mi się udało. Sam opis mnie zaciekawił - prześladowany filmowiec w jakimś małym miasteczku. Miało być tajemniczo a było nudno. Słabiutka, chcę zapomnieć o tej historii jak najszybciej i zabrać się za coś innego.