Spowiedź narkomana

Wydawnictwo: Philip Wilson
narkotyki, spowiedź

Autor tej powieści nie wymyślił wstrząsającej fikcji literackiej zdał jedynie relację z własnego życia. Czytelnik jest świadkiem stopniowego upadku młodego bohatera inteligentnego, zdolnego który w miarę uzależniania się od coraz mocniejszych narkotyków zmienia swój system wartości, popada w konflikt z prawem, traci zdrowie, stacza się na samo dno. Jest to również relacja z trudnej walki bohatera z nałogiem, kiedy próbuje go przezwyciężyć i odzyskać swą godność.

Annalynne | 2011-03-15
Przeczytana: 26 lutego 2011

Mimo że książkę przeczytałam jakiś czas temu, nadal jestem nią oczarowana. Filip Bryła, zarówno autor jak i główny bohater historii, pokazuje nam jak łatwo z jednego nałogu popaść w drugi, o wiele gorszy. Żadna dotychczasowa książka, którą przeczytałam, nie przedstawiła narkomanii w tak dosadny i wręcz nierealny sposób.
Tą książkę mogę spokojnie zaliczyć do tych najlepszych i ulubionych. Podobało mi się, że autor nie obija w bawełnę, nie zataja sytuacji, które miały miejsce. Bo jak pokazać ludziom, że narkotyk działa aż tak trująco na nasz organizm, przedstawiając tylko i wyłącznie początki, czyli eksperymenty z najlżejszymi dragami. Jak teraz porównuję do Odlot na samo dno autorstwa Jany Frey dostrzegam, jaka wielka różnica jest między powieścią napisaną przez osobę, której dotyczą owe wydarzenia, a zwykłym pisarzem. Niestety różnica będzie zawsze dostrzegalna.
Nim przejdę do fabuły, muszę zacytować wypowiedź jednej z użytkowniczek Lubimy Czytać, która napisała: „Ten to miał...

blueberry-smile | 2013-10-05
Przeczytana: sierpień 2011

Z racji, że książki o narkomanii należą do moich ulubionych, daję 8/10. Nie zawiodłam się! I jeśli Wy przepadacie za taką tematyką, radzę przeczytać "Spowiedź Narkomana".

ZosiaVelZocha | 2011-02-01
Przeczytana: 2010 rok

Ten to miał jazdy rodem z filmu Fantasy.

Katarzyna | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, 01 - Posiadam

Książka daje wiele do myślenia i ukazuje jak człowiek w tak szybkim czasie może stoczyć się na samo dno. Próby kończenia z tak poważnym nałogiem zazwyczaj kończą się fiaskiem, a heroina odzywa się zawsze wtedy kiedy psychika jest na wykończeniu tak więc sytuacja non stop się powtarza. Zanim więc ktoś sięgnie po twarde narkotyki - polecam przeczytanie tej krótkiej, bo 155 stronicowej książki.

gatta | 2011-09-13

Jedna z wielu przeczytanych opowieści o narkomanach. Mimo wielkiego problemu, jaki jest w niej opisany, nie potrafiłam powstrzymać się od uśmiechu czytając niektóre fragmenty. Jednak koniec, przedstawiający terapię odwykową był dla mnie zbyt przykry.

Emi | 2016-02-18
mondaj | 2011-08-21

1.Ciekawa tematyka
2.Wyczucie humoru we mnie trafia
3.Podobno ten gosc naprawde byl taki jak opisywal (gdzies kiedys czytalem w komentarzach o tej ksiazce ze z niego "naprawde bylo niezle ziolko")

Koara | 2011-05-04
Na półkach: Przeczytane, Uzależnienia
Przeczytana: 2008 rok

Zupełnie inne spojrzenie na świat narkotyków i ćpunów. Żadnych przestróg, potępienia, tylko prawdziwe opisy narkotycznych przeżyć. Dla osób zainteresowanych tematem pozycja obowiązkowa.

Xmena150 | 2012-09-25

haha jazdy miał nieziemskie ! Jedna z lepszym książek polskich książek o takiej problematyce. !

Moniczak_C | 2012-01-05

Warto!