Wszechświat Stephena Hawkinga. Opisanie Kosmosu: Wielki Wybuch, czarne dziury, białe karty, zakrzywienia czasoprzestrzeni, życie, wszechświat i w ogóle wszystko wyłożone przystępnym językiem

Tłumaczenie: Tomasz Hornowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Popularnonaukowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Stephen Hawking's Universe
83-7120-562-7
Agnieszka

„Krótką historię czasu” Stephena Hawkinga kupiło na całym świecie dziewięć milionów osób. W albumie „Wszechświat Stephena Hawkinga” David Filkin krok po kroku objaśnia, jak się narodził i jak wygląda wszechświat według profesora Hawkinga. Nasz obraz kosmosu zmienił się zasadniczo, odkąd kosmologowie odkryli, że galaktyki oddalają się od nas z kolosalnymi prędkościami. Odkrycie to skłoniło uczonych do zaproponowania nowej teorii narodzin wszechświata, znanej jako model Wielkiego Wybuchu. Na jej podstawie Stephen Hawking i inni fizycy podjęli trud naukowego opisania kosmosu i znalezienia odpowiedzi na fundamentalne, zadawane od tysięcy lat pytanie: Jaka jest natura wszechświata? David Filkin we "Wszechświecie Stephena Hawkinga" relacjonuje wielowiekowy wysiłek uczonych, odpowiadając na wiele ciekawych pytań. Czy czarne dziury naprawdę istnieją? Dlaczego gwiazdy świecą? Czym jest supernowa? Ukazuje ponadto, jak niewiele dzieli specjalistów od pełnego zrozumienia natury wszechświata. "Wszechświat Stephena Hawkinga" jest fascynującą podróżą po odkryciach astronomicznych - często zupełnie niezwykłych - które pozwoliły nam zrozumieć, w jaki sposób materia kosmiczna mogła powstać praktycznie z niczego, oraz uzmysłowił nam podstawy naszej egzystencji i wszystkiego co nas otacza. David Filkin jest producentem serialu "Wszechświat Stephena Hawkinga" -zrealizowanego przy współpracy niezależnej wytwórni filmowej Uden Associates. Do 1994 roku kierował on Redakcją Programów Naukowych telewizji BBC i zdobył sobie uznanie jako twórca filmów dokumentalnych o tematyce naukowej.

PDZX | 2016-03-09
kts | 2016-01-18