Najnowsze artykuły
- ArtykułyZmiana biegu typowego życiaKsiążka_koc_kot0
- ArtykułyNagroda Bookera 2024: Rekordowa liczba kobiet na krótkiej liścieKonrad Wrzesiński9
- ArtykułySą osoby, którym dopiero zbrodnia przynosi ukojenie – Janne Aagaard o „Morderstwach nad Bałtykiem”Anna Sierant1
- ArtykułyPoznańskie święto kryminału. Nadchodzi Festiwal GrandaLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Alan Harvey Guth
1
6,9/10
Pisze książki: astronomia, astrofizyka
Urodzony: 27.02.1947
Studiował w Massachusetts Institute of Technology (MIT),tam uzyskał stopień doktora fizyki. Jego rozprawa doktorska dotyczyła sposobu tworzenia cząstek elementarnych z kwarków. W latach 1971-1980 Alan Guth współpracował z szeregiem prestiżowych instytutów badawczych Stanów Zjednoczonych: Uniwersytetem Princeton, Uniwersytetem Columbia, Uniwersytetem Cornella i Centrum Akceleratora Liniowego Stanforda.
W 1981 roku sformułował hipotezę inflacji kosmologicznej.
W 1996 otrzymał Medal Eddingtona.http://web.mit.edu/physics/facultyandstaff/faculty/alan_guth.html
W 1981 roku sformułował hipotezę inflacji kosmologicznej.
W 1996 otrzymał Medal Eddingtona.http://web.mit.edu/physics/facultyandstaff/faculty/alan_guth.html
6,9/10średnia ocena książek autora
44 przeczytało książki autora
108 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Wszechświat inflacyjny. W poszukiwaniu nowej teorii pochodzenia kosmosu
Alan Harvey Guth
6,9 z 28 ocen
145 czytelników 4 opinie
2000
Najnowsze opinie o książkach autora
Wszechświat inflacyjny. W poszukiwaniu nowej teorii pochodzenia kosmosu Alan Harvey Guth
6,9
Teoria inflacji wszechświata jest zarówno intrygująca jak i na swój sposób może sprawić, że w głowie zacznie nam się kręcić jak za bardzo zaczniemy sobie to wyobrażać. Sama myśl o tym wywoływała we mnie różne mieszane odczucia. Jednak nie tylko temat inflacji jest ciekawie tu poruszony. W książce wciąż przekonujemy się jak szybko zmienia się nasza wiedza, a zwłaszcza ta na temat nadal człowiekowi odległego zjawiska jakim jest wszechświat. W książce nie raz można się przekonać jak bardzo szybko wszystko potrafi się zupełnie zmienić, a wcześniejsze rozumowanie staje się zupełnie zbędne. Jest to swego rodzaju wyścig gdzie kolejni odkrywcy próbują się prześcigać ze swoimi przemyśleniami, niestety ten wyścig tworzy też błędy i sprawia, że przez długi czas ludzie opierają się na zupełnie błędnej teorii. Nie raz autor nam to przedstawia w książce. Mimo jednak tej rywalizacji nie brakuje również współpracy i prób wymiany się myślami. Naprawdę dobrze jest to opisane podobnie jak niektóre sytuacje rodzinne z życia autora, które choć czasami zbędne potrafią być interesujące. Największym problemem tej książki jest czasem wyjaśnianie kwestii naukowej. Na swój sposób interesujące, ale miejscami może też sprawić, że staje się nużące, a nasze myśli odpływają w zupełnie innym kierunku. Mimo to uważam, że jest to bardzo ciekawy temat warty zapoznania się z nim.
Wszechświat inflacyjny. W poszukiwaniu nowej teorii pochodzenia kosmosu Alan Harvey Guth
6,9
Już w trakcie czytania tej książki zastanawiałem się, na ile dotyczy ona teorii wszechświata inflacyjnego, a w jakim stopniu jest autobiografią autora. Wątków osobistych jest tam moim zdaniem za dużo, bez tych dodatków tytuł ten mógłby być krótszy i bardziej przejrzysty. Nie zgadzam się również z opiniami, że pozycja ta jest łatwa i przystępna. Wynika to jednak z faktu, iż poruszany temat jest trudny i złożony. Autor jednak robi co może, aby przybliżyć czytelnikom omawiane zagadnienia w możliwie najprostszy sposób. Mimo przedstawionych zastrzeżeń uważam, że książka ta dobrze spełnia swoje zadanie, jakim jest popularyzacja koncepcji wszechświata inflacyjnego.