Donżuan Powiatowy

Wydawnictwo: Woblink
Donżuan Powiatowy
klasyka
Piotr_k84

krótka komedyjka Michała Bałuckiego opisująca perypetie pewnego donżuana z prowincji. Z całą pewnością wiele osób po przeczytaniu tego utworu stwierdzi, że ma wielu takich "donżuanów" wokół siebie.

Wabi | 2016-02-27
Przeczytana: 2015 rok

Bohater jest kawalerem, który podstępem zostaje zmuszony do porzucenia kawalerskiego stanu.

Piotr_k84 | 2015-11-14

W prowincjonalnym miasteczku "R." mieszka pewien jegomość - Eugeniusz Umizgalski. Do głównych zajęć Gienia, bo tak nazywany jest w miasteczku bohater, należą najróżniejsze romanse i miłostki. Wszystkie 37 panien z miasteczka i okolicy dosłownie owinął sobie wokół palca do tego stopnia, że każda z nich, mimo wiedzy o innych kandydatkach, cały czas wierzy w to, że zostanie Panią Umizgalską.

Codziennym rytuałem Eugeniusza są spacery na dworzec kolejowy, celem wypatrywania nowej, potencjalnej kandydatki do romansu. Pewnego dnia poznaje jedną i nawiązuje kontakt. W międzyczasie spotyka dawnego znajomego sprzed lat ... i zaczynają się kłopoty. Jak z nich wyjdzie Gienio - przeczytajcie tę krótką, ale niezwykle wciągającą komedyjkę.

Michał Bałucki to moje niedawne odkrycie literackie. Chłonę każdy kolejny jego utwór, które i bawią i dają do myślenia. Bardzo szkoda, że ten pisarz jest jednym z tych zapomnianych, ale mam nadzieję, że tym i innymi opisami jego utworów choć trochę...