Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy

Wydawnictwo: Wilga
Kaś

Wierszyki logopedyczne przeznaczone dla przedszkolaków. W tomie znajdą się krótkie wierszyki dźwiękonaśladowcze i wierszyki ćwiczące poszczególne głoski. Książka wzbogacona o uwagi logopedyczne dla rodziców i pytania do dzieci. Pozytywna recenzja dr Anny Walencik-Topiłko – doktora Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to interesująca pozycja zarówno dla rodziców, którzy chcą u swoich...

Wierszyki logopedyczne przeznaczone dla przedszkolaków.
Jest to interesująca pozycja zarówno dla rodziców, którzy chcą u swoich dzieci ćwiczyć prawidłową wymowę, jak i dla logopedów do wykorzystania w terapii oraz dla samych dzieci, by z przyjemnością powtarzały rymowanki.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/sto-wierszykow-nowych-do-cwiczen-wymowy.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/sto-wierszykow-nowych-do-cwiczen-wymowy.html

Michelle | 2017-03-28
Przeczytana: 27 marca 2017

Sięgając po Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy, liczyłam na przydatne wskazówki i pomoc przy rozwijaniu poprawnej wymowy u malucha, który ma tendencję do przekręcania słów, wymawianiu ich w tylko sobie zrozumiały sposób, bądź zmieniania niektórych liter podczas mówienia… co nie jest rzeczą dziwną podczas stawiania „pierwszych kroków” w mówieniu. Taką właśnie pomocą z licznymi poradami, na co zwracać uwagę i „jak” ćwiczyć jest ta książeczka. Autorzy stworzyli bardzo dobrze przemyślaną publikację, która jest przeznaczona zarówno dla rodziców, by mogli na bieżąco wychwytywać „wady” wymowy i pracować nad nimi w warunkach domowych, jak i logopedów, dla których będzie owa książeczka idealnym zestawem ćwiczeń logopedycznych, zachęcających do nauki przez zabawę.

Sto wierszyków nowych… jest podzielonych na dwie części. Pierwsza skoncentrowana jest na dźwiękonaśladownictwie, druga – na ćwiczeniu wymowy głosek w wyrazach i izolacji. Do każdej rymowanki autorzy dodali pytania, jakie...

książek: 2036
Monka | 2017-03-09
Przeczytana: 04 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wszyscy rodzice z dużą niecierpliwością czekają na pierwsze słowa wypowiedziane przez ich maluchy :-) Jeśli to oczekiwanie się przedłuża, albo tłumaczą sobie, że wszystkie dzieci tak mają, albo zaczynają panikować. Niestety w większości
przypadków zarówno jedni, jak i drudzy jak ognia boją się logopedy. Niepotrzebnie oczywiście. Na konsultacje u specjalisty można zgłosić się zawsze. Warto to zrobić, żeby wyjaśnić wszystkie swoje niepokoje i wątpliwości. Jedno jest pewne nigdy nie należy bagatelizować czegoś, co nas zastanawia a może nawet czasami martwi. Warto również od samego początku czytać dziecku ... dużo czytać. Fajnie jest zacząć od najprostszych książeczek i stopniowo sięgać po te coraz trudniejsze. Warto też dużo i poprawnie do dziecka mówić, a kiedy nasze dziecko już zacznie mówić należy uważnie się mu przysłuchiwać. Jeśli wtedy coś nas zaniepokoi nie należy tłumaczyć sobie, że dziecko z tego wyrośnie. Trzeba działać. Można wtedy również sięgnąć po książeczki trochę...

Zania | 2016-12-09

Wierszyki, rzeczywiście, śmieszne i dobre do ćwiczenia wymowy. Wesołe obrazki dodając wierszykom urody. W książce są również przydatne wskazówki dla rodziców.

Dama_Karo | 2015-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2015

z bloga nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com :)

Na pewno wielu z Was zauważyło, że dzieci coraz częściej mają wady wymowy. Wynika to z wielu czynników – nadmiaru elektroniki (telewizja, tablet, telefon, komputer), zbyt małej stymulacji mowy dziecka oraz nieświadomości rodziców, którzy uważają, że "ma jeszcze czas". Gdybyście zatem chcieli pomóc dziecku i zadbać o jego rozwój mowy, to umożliwi Wam to pięknie wydana książka z kolorowymi obrazkami i zabawnymi wierszykami, które nie tylko ćwiczą wymowę dziecka, ale również pomagają w diagnozie trudności.

Ta niepozorna książeczka jest zrobiona w sposób bardzo przemyślany, dzięki czemu przyda się zarówno rodzicom (którzy chcą zdiagnozować lub usprawnić rozwój mowy swojego dziecka), jak i logopedom. Widać, że tworzyli ją profesjonaliści, gdyż wierszyki są tak stworzone, aby w każdym z nich pojawiała się tylko jedna trudność - każdy wierszyk ćwiczy inną głoskę.
Zanim zaczniecie czytać wierszyki i bawić się z dzieckiem, koniecznie...

janek | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

ładna, zabawna, ułatwiająca naukę prawidłowego mówienia
więcej tu:

Kaś | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Jak pewnie niektórzy z Was zauważyli, już kilka razy zdarzyło mi się opowiadać o książkach z ćwiczeniami logopedycznymi. Powody są dwa. Przede wszystkim uważam, że kształtowanie poprawności języka i wymowy jest bardzo ważne i należy zaczynać je jak najwcześniej, najlepiej odkąd maluch zacznie mówić. Po drugie – jestem zafascynowana nowoczesnymi formami aktywnej pracy z dziećmi. Jakiś czas temu zachwycił mnie w tym zakresie zbiór wierszyków autorstwa państwa Szwajkowskich; dziś mam okazję recenzować jego kontynuację i muszę przyznać, że kolejny raz jestem zadowolona.

Sto wierszyków nowych… to pokaźny zestaw krótkich tekstów mających służyć do aktywnego kształtowania dziecięcej wymowy; do nauki poprzez zabawę. Rymowanki podzielone są na dwie części – naśladowanie dźwięków oraz ćwiczenie wymowy głosek w wyrazach i w izolacji. Wraz z kolejnymi stronami długość wierszyków się zwiększa, a tym samym rośnie poziom ich trudności, jednak nie na tyle, by różnicować, dla jakiego wieku są...