Kaś 
czworgiem-oczu.blogspot.com
Wiedźma, ironistka, książkoholiczka. Z wykształcenia psycholog, zawodowo planszówkodoradca, choć gdyby miała wybierać ścieżkę kariery, zostałaby pluszowym jednorożcem. Kolekcjonerka łosioferów, maniaczka wszystkiego co malinowe.
26 lat, kobieta, Gdańsk, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki, ostatnio widziana 12 godzin temu
Teraz czytam
 • Czerwony śnieg
  Czerwony śnieg
  Autor:
  Na pobojowisku po ostatniej wielkiej bitwie Wojny Secesyjnej rozczarowany życiem unionista-lekarz natrafia na obrabiającą trupy dziwną postać i jego życie zmienia się na zawsze… W Strasburgu, parę lat...
  czytelników: 535 | opinie: 23 | ocena: 6,77 (111 głosów)
 • Jedz, módl się, kochaj
  Jedz, módl się, kochaj
  Autor:
  Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Przeżyła rozwód, ciężk...
  czytelników: 11807 | opinie: 733 | ocena: 5,73 (6287 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-18 12:45:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 08:11:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 08:09:12
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Salamandra
 
2018-10-15 07:48:54
Autor:

Pierwsze słowo to zbiór 11 tekstów Marty Kisiel. Część z nich była już publikowana wcześniej (choć nie sądzę, żeby dotarła do szerokiego grona odbiorców – pojawiały się głównie w czasopismach fantasy), ale znajdziemy tu również kilka premier. W dodatku bardzo obiecujących! Poszczególne opowiadania są zróżnicowane zarówno pod względem długości, jak i tematyki. Jest horror, mitologia, klimat... Pierwsze słowo to zbiór 11 tekstów Marty Kisiel. Część z nich była już publikowana wcześniej (choć nie sądzę, żeby dotarła do szerokiego grona odbiorców – pojawiały się głównie w czasopismach fantasy), ale znajdziemy tu również kilka premier. W dodatku bardzo obiecujących! Poszczególne opowiadania są zróżnicowane zarówno pod względem długości, jak i tematyki. Jest horror, mitologia, klimat noir, klasyczna fantastyka i groteska, a to wszystko doprawione lekkim piórem i ogromną dawką humoru.

Ze względu na duży miszmasz stylów i gatunków, zbiór jest bardzo różnorodny. Dzięki temu rosną szasne, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale też nie każdemu spodobają się absolutnie wszystkie zawarte tu opowiadania. Ot, jedne lepiej wpasują się w nasz gust, inne mniej. Moje serce bezapelacyjnie skradły dwa znane już szerszej publiczności, pochodzące prosto z kiślowersum: Dożywocie oraz Szaławiła. Ten styl, ten humor, te postaci! Mogłabym czytać o nich bez końca! I tak, wiem, że jestem sto lat za mieszkańcami Czarnego Lądu, ale naprawdę z powieści Ałtorki czytałam tylko Toń... Cała zabawa z Nomen Omen, Dożywociem i Siłą niższą jeszcze przede mną!

Jeśli chodzi o pozostałe opowiadania, szczerze uwielbiam otwierającą zbiór Rozmowę dyskwalifikacyjną za humor, treść i puentę. I choć autorka zarzeka się, że opisany w niej barwny korowód inspirowany jest jej doświadczeniami z czasów studenckich i kolejkami przed dziekanatem, wciąż uważam, że równie trafnie pasuje on do społeczności Pyrkonu. Na uwagę zasługuje również Przeżycie Stanisława Kosika, które stanowi w zbiorze element niepokojący i poruszający pewne czułe, emocjonalne struny. To jedna z rzeczy, którą lubię w opowiadaniach: potrafią wywrzeć na czyteniku mocne i długotrwałe wrażenie.

Cóż więcej mogę Wam powiedzieć? Idźcie, kupujcie i czytajcie, albowiem Ałtorka pisze świetnie – nieważne czy długo, czy krótko. Ten styl, humor i bogactwo językowe zasługują na jak największy rozgłos, a zbiór na pochwałę. Choćby po to, żeby szanowna Marta Kisiel nie pisała więcej, że nie umie tworzyć opowiadań, bo bardzo, bardzo mija się z prawdą.

------------------------------------------
https://czworgiem-oczu.blogspot.com/2018/10/marta-kisiel-pierwsze-sowo.html

pokaż więcej

 
2018-10-13 15:09:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:37:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:37:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:36:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:36:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:35:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:35:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Głębia (tom 1) | Seria: Fantastyczna Fabryka
 
2018-10-13 11:34:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-13 11:34:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-10 14:58:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Projekt '52 książki' [2018], Ulubione
Autor:

Do tematu nawyków można podejść na dwa sposoby. Większość z nas skupia się na wprowadzaniu tych dobrych, które mają zbliżyć nas do upragnionego celu. Zapominamy jednak, że jeśli jednocześnie będziemy robić rzeczy destrukcyjne, pozytywne nawyki nie zdadzą się na zbyt wiele. Jeśli będziemy jedli wyłącznie w fast foodach, wylewanie siódmych potów na siłowni nie sprawi, że zrzucimy 30 kilogramów... Do tematu nawyków można podejść na dwa sposoby. Większość z nas skupia się na wprowadzaniu tych dobrych, które mają zbliżyć nas do upragnionego celu. Zapominamy jednak, że jeśli jednocześnie będziemy robić rzeczy destrukcyjne, pozytywne nawyki nie zdadzą się na zbyt wiele. Jeśli będziemy jedli wyłącznie w fast foodach, wylewanie siódmych potów na siłowni nie sprawi, że zrzucimy 30 kilogramów nadwagi, podobnie jak nastawianie budzika na wcześniejszą godzinę nie zapewni nam produktywnego poranka, jeśli spędzimy nadprogramowy czas przeglądając Facebooka. Autorka na każdym kroku podkreśla (a ja jej w tym przyklaskuję), że aby osiągnąć trwałą i satysfakcjonującą zmianę, musimy choć na chwilę przyjrzeć się temu, co robimy źle.

Dokładnie tak, jak sugeruje tytuł, w książce mamy 13 rozdziałów, opisujących najważniejsze pułapki myślenia, które mają negatywny wpływ na nasze życie. Autorka bardzo dokładnie omawia wybrane przez siebie schematy - od tego, jakie mogą być ich przyczyny, poprzez skutki, jakie przyniosą, aż do możliwości przeprowadzenia zmian. Co ważne, zaprezentowane są też pozytywne aspekty posiadania danej cechy – w końcu utrzymujemy nawyki właśnie dlatego, że coś nam dają!

Amy Morin jest nie tylko terapeutką z wieloletnim doświadczeniem, ale również kobietą po trudnych przejściach, która straciła wiele ważnych dla siebie osób. To zasadnicza przewaga pisania poradnika nad prowadzeniem terapii – docierasz do większej liczby osób, a w dodatku możesz podzielić się z nimi własną historią. To zdecydowanie zbliża nas do autorki. Swoje robi też lekki styl jej wypowiedzi, który przypomina mi nieco narrację Reginy Brett. Co prawda opowieści Amy Morin są bardziej konkretne i poparte nauką, ale z drugiej strony wzbogacają je niezliczone przykłady z życia inspirujących osób.

Uważam, że 13 rzeczy... to książka bardzo uniwersalna. Autorka szeroko opisuje każdy kolejny nawyk, wyszczególniając konkretne zachowania, które możemy u siebie rozpoznać. Ja sama odnalazłam swoje cechy (mniej lub bardziej nasilone) w każdym z 13 punktów. I muszę przyznać, że dało mi to do myślenia. Oczywiście nie popadam w dramatyzm, ale uznałam, że warto przyjrzeć się swojemu myśleniu i temu, w jaki sposób wpływa na moje życie.

------------------------------------------
http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2018/10/amy-morin-13-rzeczy-ktorych-nie-robia.html

pokaż więcej

 
2018-10-08 08:27:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Projekt '52 książki' [2018]
 
Moja biblioteczka
854 505 4855
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (33)

Ulubieni autorzy (18)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd