Miodowy blok rysunkowy

Okładka książki Miodowy blok rysunkowy Katarzyna Bajerowicz-Dolata
Okładka książki Miodowy blok rysunkowy
Katarzyna Bajerowicz-Dolata Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Blok rysunkowy interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Blok rysunkowy
Nasza Księgarnia
2016-03-09
2016-03-09
literatura polska

Okładka książki Star Wars: krótkie opowieści na dobranoc Brooke Dworkin, Calliope Glass, Trey King, Elizabeth Schaefer, Andy Schmidt, Rebecca L. Schmidt
Star Wars: kró... Brooke Dworkin, Cal...
Okładka książki Opowieści biblijne Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak, Marcin Wroński
Opowieści bibl... Grzegorz Gortat, Gr...
Okładka książki Moje książeczki. Księga pierwsza Adam Bahdaj, Helena Bechlerowa, Hanna Januszewska, Ada Kopcińska-Niewiadomska, Mirosław Pokora, Anna Świrszczyńska
Moje książeczk... Adam Bahdaj, Helena...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...

Kiedy wiosną zakwitają drzewa i krzewy owocowe, pszczoły uwijają się w ich koronach – dzięki tej gorączkowej pracy już wkrótce dojrzeją pachnące jabłka, czereśnie, gruszki i śliwki…

A jak to wszystko wygląda od podszewki? Od czego tak naprawdę zaczyna się produkcja miodu? Co to jest pierzga, propolis i mleczko pszczele? Dlaczego pszczoły tańczą i czy to prawda, że ich oczy składają się z czterech tysięcy malutkich oczek? Tego oraz innych, niezwykle ciekawych rzeczy na temat życia pszczół, możecie się dowiedzieć z Miodowego bloku rysunkowego Katarzyny Bajerowicz, nie lada gratki dla fanów książki Opowiem ci mamo skąd się bierze miód. To na jej kartach Marcin Brykczyński i Katarzyna Bajerowicz za pomocą obrazów i słów opowiadali o tych niezwykłych owadach. Tym razem przekazują pałeczkę dzieciakom. Teraz one muszą myć pracowite jak pszczółki i z zapałem wypełniać miodowy blok. A jest co robić kochani!

Przede wszystkim możecie chwycić za kredki, mazaki, farby i tworzyć kolorowe łąki pełne kwiatów, żeby dorysowane przez was pszczółki miały gdzie pracować. Autorka proponuje abyście użyli nawet waszych paluszków, z odcisków których powstają naprawdę fantastyczne owady. Dla dzieci, które zmęczą się rysowaniem i kolorowaniem czeka mnóstwo labiryntów, zgadywanek, różnic do odnalezienia. A wszystko oczywiście w słodkim klimacie miodu i pszczół. Łasuchy będą mogły nawet ozdobić miodowe ciasteczka (co u nas skoczyło się oczywiście pieczeniem tych prawdziwych). Znalazło się też kilka szlaczków do uzupełnienia, które autorka sprytnie przemyciła między wierszami. Tymek nawet nie pisnął słowa protestu, tylko pięknie wodził ołówkiem, po śladach zostawionych przez pszczoły. Zwykle nie jest specjalnie chętny do rysowania szlaczków hihihih

A teraz najlepsze! Autorka przygotowała niespodziankę dla tych, którzy nie mieli w rączkach Opowiem ci mamo skąd się bierze miód albo też zapomnieli już większość informacji tam zawartych. Na każdej stronie miodowego bloku znajdziecie moc ciekawostek o pszczołach i pysznym miodku. A kiedy je uważnie przeczytacie, latem nie przyjdzie wam do głowy oganiać się rękami przed pracującym w pocie czoła owadem, tylko z ciekawością pobiegniecie jego tropem:)

Miodowy blok rysunkowy został wykonany bardzo starannie. Jak zwykle zresztą, bo to przecież już któryś z kolei wydany przez Naszą Księgarnię. Grube kartki, kartonowa podkładka, staranne ilustracje i różnorodne, ciekawe zadania sprawią, że spędzicie czas z dzieckiem naprawdę bardzo kreatywnie. Wycinając, klejąc, malując i dobrze się przy tym bawiąc.

"Miodowy blok rysunkowy" to liczne i zróżnicowane pomysły na zabawę dla kilkulatka. Nawet techniki jakimi należy wykonać zadania są różnorodne: kredki, farby, flamastry. Kolejne strony zaskakują dziecko, bo któż spodziewa się wykonania pszczoły czy kwiatów kciukiem umoczonym w farbie? Albo że kilkulatek narysuje portret pszczoły?
Są też strony z typowym kolorowaniem lub rysowaniem, dorysowywaniem części ciała pszczołom, sprawdzaniem ścieżek prowadzących do celu, liczeniem pszczół czy szukaniem różnic. Łączenie punktów, poruszanie się po śladzie bez odrywania ręki czy pomoc pszczółce w opanowaniu różnych torów lotu mają z kolei pomóc maluchowi w przygotowaniu do działań szkolnych... Ale jakie to sprytne, prawda?
Niektóre zadania są typowe dla rozwijania kreatywności i wyobraźni, gdyż znajduje się na nich jedynie mały zaczątek a dziecko ma dowolność w stworzeniu całości pracy (tworzenie etykiet, mozaiki czy rysowanie lub ozdabianie potraw).

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/03/katarzyna-bajerowicz-dolata-miodowy.html

Są też strony z typowym kolorowaniem lub...

"Miodowy blok rysunkowy" to raczej zeszyt różnorodnych zadań, a nie zwykły blok. Kolorowanki te zwyczajne i według kodu, wycinanki, łączenie punktów, szukanie detali to tylko część atrakcji, które czekają w środku na małe rączki. Młodsze dzieci ćwiczą szlaczki i malowanie odciskami palców, trochę starsze mogą oddać się projektowaniu słoików na przetwory. A na odwrocie kartek znajdują się ciekawostki z życia pszczół i pszczelarzy, które potrafią zaskoczyć również dorosłego i dodatkowo uatrakcyjniają całość. Każda strona jest wyśmienitą wycieczką do świata pracowitych pszczół.

Wesołe pszczółki już od jakiegoś czasu towarzyszą naszym zabawom. Teraz do kolekcji dołączył Miodowy blok rysunkowy. Ta mała książeczka zawiera w sobie wiele ciekawych zabaw i gier. Staje się prawdziwą skarbnicą inspiracji dla rodziców i dzieci.

W Bloku odnajdziemy przede wszystkim piękne rysunki, które stają się elementami labiryntów, obrazków do pokolorowania i dokończenia, a także ilustracjami, na których należy znaleźć różnice. Mnie i synkowi najwięcej frajdy sprawiło malowanie pszczółek paluszkami. Trochę nas poniosło i skończyło się na umorusanych rękach, ubraniach i kanapie. Na szczęście wszystko udało się dobrze wyczyścić :)

Dodatkowo na każdej karcie znajdują się ciekawe informacje dotyczące życia pszczół. Kartki w Bloku są wyrywane, dlatego gdy w domu jest kilkoro dzieci w podobnym wieku, może on być doskonałym pomysłem na zabawę.

Miodowy blok rysunkowy to doskonałe uzupełnienie dla książeczki Opowiem ci mamo skąd się bierze miód, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia kilka miesięcy temu.

O blokach rysunkowych wydawnictwa Nasza Księgarnia pisałam Wam już nie raz. Są to bowiem bloki, które są jakby kontynuacją książek z serii "Opowiem Ci mamo". Każda z nich jest na jakiś konkretny temat, później powstaje do niej właśnie taka dodatkowa książka, która zawiera przeróżne zadania związane z danym tematem. W tym przypadku jest to oczywiście miód. O tym "Skąd się bierze miód" pisałam Wam już TUTAJ :)

Napisałam, że jest to jakby kontynuacja, ale to z braku lepszego określenia. To nie do końca kontynuacja, ponieważ nie ma tutaj dalszego ciągu. Tutaj znajdziemy 32 kartki, a na tych kartkach 32 różnego rodzaju zadania związane z miodem, pszczółkami, kwiatkami i tym podobnymi rzeczami.

Ważne jest to, że wcale nie trzeba przeczytać książki "Skąd się bierze miód", aby móc chwyci po tę pozycję. Tutaj choć tematyka ta sama, to zadania są tak dobrane, skonstruowane i opisane, że można wykonać je bez znajomości faktów z tamtej książki. Mamy tutaj między innymi odciskanie paluszków i wykonywanie ilustracji pszczoły, kolorowanie, rysowanie kwiatków według wzoru, dokańczanie obrazków, liczenie pszczółek, szukanie szczegółów, rysowanie szlaczków, łączenie kropek, kolorowanie według wzoru, tworzenie miodowej mozaiki, ozdabianie ciasteczek, a nawet tworzenie motylka z rolki po papierze.

Jak widać zadania te są bardzo różne, choć czasami się powtarzają. Jednak każde z nich dotyczy choć odrobinę czegoś innego. Oczywiście wszystko to jest w temacie miodowym czyli mamy tutaj pszczoły, kwiaty, łąki, inne owady. I jest tutaj dosyć dużo kolorowania więc to coś dla dzieci, które naprawdę lubią to robić. I choć zadań do kolorowania jest sporo to nadal nie wszystko ponieważ ilustracje w tej książce są czarno-białe więc pokolorować możemy tutaj każdą z nich nawet jeśli w zadaniu nie było takiego polecenia ;)

Dodatkowo oprócz zabawy podczas wykonywania tych ćwiczeń nasze dzieci bez wątpienia zaczerpną także nieco wiedzy. Zadania zamieszczone są tylko na jednej stronie kartki, druga pozostaje pusta. To znaczy prawie pusta ponieważ na każdej z tych białych stron na dole jest opisana jakaś informacja na temat pszczół, ula, miodu... Ponieważ mamy tutaj 32 kartki to daje nam naprawdę spory zapas ciekawostek :)

Blok ten jest poziomy, a nie pionowy i kartki przewraca się do góry. Jest to fajna odmiana od zwykłych książeczek. Na dodatek kartki są sklejane, a nie zszywane dzięki czemu bez problemu otwierają się "na płasko" czyli podczas wypełniania nie będą się same zamykały, nie będzie trzeba ich przytrzymywać ręką czy jakimś innym przedmiotem. Mój Nikodem bardzo tego nie lubi. Tutaj nie mamy na szczęście tego problemu. Kartki są też dosyć grube i podczas wypełniania bez wątpienia nic, a nic nie przebije nam się na drugą stronę. A nawet jeśli coś takiego by się zdarzyło to i tak jest ona pusta ;)

Dodatkowo na samym końcu znajduje się gruba, sztywna tektura, dzięki której dziecko nie potrzebuje stołu do kolorowania czy rozwiązywania zadań. W końcu nie zawsze stół jest pod ręką kiedy najdzie ochota na taką książeczkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko może wypełniać tę książkę tam gdzie ma ochotę. Całość prezentuje się bardzo ładnie, jest naprawdę porządnie wykonana, jest ciekawa, zajmująca, ma walory zarówno rozrywkowe jak i edukacyjne. Dodatkowo można skompletować zarówno książkę z serii "Opowiem Ci mamo" i taki oto blok rysunkowy. My mamy już sporą kolekcję - całą jest wspaniała :)

"Miodowy blok rysunkowy" zawiera na swych 32 kartach zadania typu:

* łączenie punktów
* szlaczki
* kolorowanie wg kodu
* zwykłe kolorowanie.

W bloku znajdziecie również bardziej kreatywne zadania np. dekorowanie pierników, projektowanie etykiet na słoiki, czy też rysowanie portretów pszczelich królowych. Ostatnie zadanie polega na stworzeniu motyla z wykorzystaniem zawartych w bloku elementów oraz rolki po papierze toaletowym.

"Miodowy blok rysunkowy" na odwrocie każdej z kartek zawiera dużo miejsca do wykorzystania na własne pomysły oraz ciekawostki dotyczące świata roślin i pszczół. Tak jak i w przypadku wcześniej opisywanego przeze mnie "Samochodowego bloku rysunkowego" tak i tu, ostatnia strona bloku to sztywna podkładka. Dzięki temu możemy zabrać go w dowolne miejsce i rysować. Ostatnio mamy piękną pogodę, proponuję więc wziąć blok do parku i rozwiązywać zadania siedząc na ławeczce w wiosennym słońcu.

Przykładowe zadania z bloku zobaczyć możecie na moim blogu, zapraszam również do przeczytania pozostałych recenzji książek z serii Opowiem Ci, mamo.

"Miodowy blok rysunkowy" zawiera na swych 32 kartach zadania typu:

* łączenie punktów
* szlaczki
* kolorowanie wg kodu
* zwykłe kolorowanie.

W bloku znajdziecie również bardziej kreatywne zadania np....

"Mamo, opowiem ci, skąd się bierze miód" Katarzyny Bajerowicz i Macieja Brykczyńskiego to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Poza interesującymi ilustracjami, wieloma informacjami, które przydadzą się w szkole dzieci znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz propozycje zabaw. Bardzo grube strony sprawiają, że książka będzie dziecku służyła przez lata. Doskonałym uzupełnieniem tej zachęcającej dzieci do czytania książki jest "Miodowy blok rysunkowy" Katarzyny Bajerowicz. Mali odkrywcy znajdą w nim wiele sprytnych sposobów na własnoręczne narysowanie pszczoły, narysowanie pięknych kwiatów, stworzenie kolorowej łąki pełnej kwiatów dla pszczół, będą ćwiczyli spostrzegawczość, motorykę małą, rozwiązywali zagadki, wędrowali tunelami, liczyli pszczoły, tworzyli kształty owoców i je kolorowali, wycinali, kreślili, tworzyli motyle i wiele innych interesujących pomysłów. Każda strona jest kolejną przygodą w świecie owadów.
Wielkim plusem bloku jest prosta forma dostosowana do dziecięcych umiejętności. Po skończeniu zadania dziecko w nagrodę dowiaduje się kolejnej ciekawostki z życia pszczół, np. że pszczoły czują smaki nie tylko językiem, ale i nogami. Gruby papier pozwala dziecku na tworzenie zgodnie z własnymi możliwościami.
"Miodowy blok rysunkowy" to nie tylko świetny materiał edukacyjny, ale i terapeutyczny. Szczególnie polecam dzieciom z zaburzeniami relacji społecznych, brakiem umiejętności naśladowania, autyzmem. Rodzic znajdzie tu gotowe pomysły na zabawy z farbkami, kredkami, pisakami, klejem i nożyczkami. Do zabawy można włączyć wszystkie zmysły. Malec będzie miał okazję maczać rączki w farmie, uczyć się trzymania kredki, długopisu, pisaka, nożyczek. Ponad to będzie naśladował prostą czynność wykonywaną przez dorosłego. Większość zadań będzie wtedy potrzebowała dodatkowych kartek z bloku technicznego i kolejnych godzin ćwiczeń. "Miodowy blok rysunkowy" pozwoli nie tylko na twórczą zabawę, ale i na odkrywanie możliwości ciała dziecka. Robienie żółtych kleksów zmieniających się w bzyczące owady sprawi, że mali artyści chętniej będą siadać do zadań. Ćwiczenia rąk mogą być również świetnym pretekstem do ćwiczeń logopedycznych. Namalowane i narysowane pszczoły mogą pięknie bzyczeć, a motylki robić "fry".
Ten bogaty w zadania blok polecam wszystkim przedszkolakom.

Jesteśmy fanami serii "bloki rysunkowe" wydawnictwa Nasza Księgarnia. Z przyjemnością przepracowaliśmy samochody i samoloty.
Miodowy blok rysunkowy to świat pszczół, pracowitych i uroczych owadów, ich bogaty świat, ule, łąki pełne kwiatów. Zadania oparte są na: labiryntach, nauce rysowania owadów i kwiatów, ćwiczeniu rączki przy pomocy szlaczków (np. lot pszczółki, która uczy się latania, ekstra!)Odcisk paluszka dziecko zamienia w żółciutką pszczołę albo rumianki (do wykorzystania farby, co bardzo cieszy maluchy). Rysuje łąkę pełną kwiatów dla głodnych owadów, portrety w galerii królowych matek:) Łączy punkty, koloruje według instrukcji. Gdzie są pszczoły, tam jest miód, a nawet słodkie pierniczki, czy słoiki pełne słodyczy.

Znajdziemy tu sporo ciekawostek przyrodniczych, które wykorzystujemy do zapełnienia pustej strony (m.in. o trutniach, zapylaniu roślin, królowej, budowie ciała pszczół, lotach godowych, itd.)

SŁODKA ZABAWA

Kojarzycie publikację „Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód”? „Miodowy blok rysunkowy” to jej interaktywna kontynuacja, ale spokojnie, znajomość wzmiankowanego tytułu nie jest ani trochę konieczna by czerpać przyjemność (a wraz z nią wchłaniać wiedzę) z pełnej najróżniejszych zadań krainy pszczół!

Niniejsza książka składa się z dwóch wzajemnie przeplatających się elementów: rozrywkowych zadań i ciekawostek. Choć tak naprawdę trudno je rozdzielić, bowiem nawet część przeznaczona tylko na zabawę, w rzeczywistości także poprzez ową zabawę uczy. Nie faktów naukowych jednak, a rysowania, pokazując jak z prostego kształtu osiągnąć znakomity efekt. Poza tym na dużych i małych czytelników, którzy sięgną po „Miodowy blok rysunkowy” czeka wiele innych atrakcji. Oczywiście obok rysowania tak całych pszczelich (i nie tylko) postaci, jak i brakujących ich fragmentów, króluje tu kolorowanie, nie mniej nie tylko ono. Łączenie punktów, szukanie różnic pomiędzy obrazkami czy właściwej drogi to kolejne (acz niejedyne) atrakcje, jakie czekają na czytelników. A na każdej parzystej stronie „Miodowego bloku” znajdują się wspomniane już ciekawostki z życia pszczół. A czego można się z nich dowiedzieć? Choćby tego co to są obnóża (nie mylić z odnóżami) czy pierzga, jakie występują rodzaje pszczół, po co im czułki, jakie muszą być warunki pogodowe do lotu godowego i wiele, wiele innych, ciekawych i zachęcających do dowiedzenia się więcej faktów.

Ładnie wydana całość, urocza prostota ilustracji i fajna cena zachęcają by po blok sięgnąć i zanurzyć się w pszczelim świecie nauki poprzez zabawę i zabawy poprzez naukę. Zabawy bardzo słodkiej zresztą, w której coś dla siebie znajdą wszyscy, z każdego przedziału wiekowego.

Jeśli więc szukacie czegoś nie tylko dla najmłodszych, co zapewni im dużo pożytecznej rozrywki, sięgnijcie śmiało. Polecam.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/12/miodowy-blok-rysunkowy-katarzyna-bajerowicz-dolata/

SŁODKA ZABAWA

Niniejsza książka składa się z dwóch wzajemnie...

• Poradniki, Popularnonaukowe
  • Typ A: Gatunek: Dla dzieci i młodzieży
  • 000 - Posiadam
  • Od wydawcy / księgarni / autora 2016
  • 2016
  • 2016 (przeczytane)
  • 2016 dla dzieci

Dodaj cytat z książki Miodowy blok rysunkowy