Miodowy blok rysunkowy

Seria: Blok rysunkowy
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Dla fanów książki „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód” i nie tylko! Blok rysunkowy, kolorowanka oraz zbiór łamigłówek w jednym. Wspaniała, twórcza rozrywka dla małych artystów i miłośników przyrody. Dzieci łatwo i z przyjemnością nauczą się, jak narysować pszczołę oraz kwiatki z odcisków palca, udekorują miodowe pierniczki, zaprojektują piękne etykiety na słoiki z miodem i wykonają wiele...

Dla fanów książki „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód” i nie tylko!
Dzieci łatwo i z przyjemnością nauczą się, jak narysować pszczołę oraz kwiatki z odcisków palca, udekorują miodowe pierniczki, zaprojektują piękne etykiety na słoiki z miodem i wykonają wiele różnych zabawnych, twórczych zadań. A na odwrocie każdej strony z gotowym zadaniem znajdą dużo wolnego miejsca na realizację własnych pomysłów!
Pozycja idealna do pracy indywidualnej lub w grupie.
Dodatkowym walorem tej publikacji są przygotowane przez ilustratorkę ciekawostki przyrodnicze nie tylko o pszczołach.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

julia-orzech | 2016-04-07
Przeczytana: kwiecień 2016

Kiedy wiosną zakwitają drzewa i krzewy owocowe, pszczoły uwijają się w ich koronach – dzięki tej gorączkowej pracy już wkrótce dojrzeją pachnące jabłka, czereśnie, gruszki i śliwki…

A jak to wszystko wygląda od podszewki? Od czego tak naprawdę zaczyna się produkcja miodu? Co to jest pierzga, propolis i mleczko pszczele? Dlaczego pszczoły tańczą i czy to prawda, że ich oczy składają się z czterech tysięcy malutkich oczek? Tego oraz innych, niezwykle ciekawych rzeczy na temat życia pszczół, możecie się dowiedzieć z Miodowego bloku rysunkowego Katarzyny Bajerowicz, nie lada gratki dla fanów książki Opowiem ci mamo skąd się bierze miód. To na jej kartach Marcin Brykczyński i Katarzyna Bajerowicz za pomocą obrazów i słów opowiadali o tych niezwykłych owadach. Tym razem przekazują pałeczkę dzieciakom. Teraz one muszą myć pracowite jak pszczółki i z zapałem wypełniać miodowy blok. A jest co robić kochani!

Przede wszystkim możecie chwycić za kredki, mazaki, farby i tworzyć kolorowe...

ejotek | 2016-04-03
Przeczytana: marzec 2016

"Miodowy blok rysunkowy" to liczne i zróżnicowane pomysły na zabawę dla kilkulatka. Nawet techniki jakimi należy wykonać zadania są różnorodne: kredki, farby, flamastry. Kolejne strony zaskakują dziecko, bo któż spodziewa się wykonania pszczoły czy kwiatów kciukiem umoczonym w farbie? Albo że kilkulatek narysuje portret pszczoły?
Są też strony z typowym kolorowaniem lub rysowaniem, dorysowywaniem części ciała pszczołom, sprawdzaniem ścieżek prowadzących do celu, liczeniem pszczół czy szukaniem różnic. Łączenie punktów, poruszanie się po śladzie bez odrywania ręki czy pomoc pszczółce w opanowaniu różnych torów lotu mają z kolei pomóc maluchowi w przygotowaniu do działań szkolnych... Ale jakie to sprytne, prawda?
Niektóre zadania są typowe dla rozwijania kreatywności i wyobraźni, gdyż znajduje się na nich jedynie mały zaczątek a dziecko ma dowolność w stworzeniu całości pracy (tworzenie etykiet, mozaiki czy rysowanie lub ozdabianie potraw).

całość recenzji i foto:...

Sylwia | 2016-03-31

"Miodowy blok rysunkowy" to raczej zeszyt różnorodnych zadań, a nie zwykły blok. Kolorowanki te zwyczajne i według kodu, wycinanki, łączenie punktów, szukanie detali to tylko część atrakcji, które czekają w środku na małe rączki. Młodsze dzieci ćwiczą szlaczki i malowanie odciskami palców, trochę starsze mogą oddać się projektowaniu słoików na przetwory. A na odwrocie kartek znajdują się ciekawostki z życia pszczół i pszczelarzy, które potrafią zaskoczyć również dorosłego i dodatkowo uatrakcyjniają całość. Każda strona jest wyśmienitą wycieczką do świata pracowitych pszczół.

Iwona_C_ | 2016-03-30
Przeczytana: marzec 2016

Wesołe pszczółki już od jakiegoś czasu towarzyszą naszym zabawom. Teraz do kolekcji dołączył Miodowy blok rysunkowy. Ta mała książeczka zawiera w sobie wiele ciekawych zabaw i gier. Staje się prawdziwą skarbnicą inspiracji dla rodziców i dzieci.

W Bloku odnajdziemy przede wszystkim piękne rysunki, które stają się elementami labiryntów, obrazków do pokolorowania i dokończenia, a także ilustracjami, na których należy znaleźć różnice. Mnie i synkowi najwięcej frajdy sprawiło malowanie pszczółek paluszkami. Trochę nas poniosło i skończyło się na umorusanych rękach, ubraniach i kanapie. Na szczęście wszystko udało się dobrze wyczyścić :)

Dodatkowo na każdej karcie znajdują się ciekawe informacje dotyczące życia pszczół. Kartki w Bloku są wyrywane, dlatego gdy w domu jest kilkoro dzieci w podobnym wieku, może on być doskonałym pomysłem na zabawę.

Miodowy blok rysunkowy to doskonałe uzupełnienie dla książeczki Opowiem ci mamo skąd się bierze miód, która ukazała się nakładem Wydawnictwa...

O blokach rysunkowych wydawnictwa Nasza Księgarnia pisałam Wam już nie raz. Są to bowiem bloki, które są jakby kontynuacją książek z serii "Opowiem Ci mamo". Każda z nich jest na jakiś konkretny temat, później powstaje do niej właśnie taka dodatkowa książka, która zawiera przeróżne zadania związane z danym tematem. W tym przypadku jest to oczywiście miód. O tym "Skąd się bierze miód" pisałam Wam już TUTAJ :)

Napisałam, że jest to jakby kontynuacja, ale to z braku lepszego określenia. To nie do końca kontynuacja, ponieważ nie ma tutaj dalszego ciągu. Tutaj znajdziemy 32 kartki, a na tych kartkach 32 różnego rodzaju zadania związane z miodem, pszczółkami, kwiatkami i tym podobnymi rzeczami.

Ważne jest to, że wcale nie trzeba przeczytać książki "Skąd się bierze miód", aby móc chwyci po tę pozycję. Tutaj choć tematyka ta sama, to zadania są tak dobrane, skonstruowane i opisane, że można wykonać je bez znajomości faktów z tamtej książki. Mamy tutaj między innymi odciskanie paluszków i...

yllla | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

"Miodowy blok rysunkowy" zawiera na swych 32 kartach zadania typu:

* rysuj po kropkach
* rysuj wykorzystując odciski palca zamoczonego w farbie
* dorysuj brakujące elementy
* po nitce do ... np. kwiatka
* znajdź różnice
* znajdź i policz
* łączenie punktów
* szlaczki
* kolorowanie wg kodu
* zwykłe kolorowanie.

W bloku znajdziecie również bardziej kreatywne zadania np. dekorowanie pierników, projektowanie etykiet na słoiki, czy też rysowanie portretów pszczelich królowych. Ostatnie zadanie polega na stworzeniu motyla z wykorzystaniem zawartych w bloku elementów oraz rolki po papierze toaletowym.

"Miodowy blok rysunkowy" na odwrocie każdej z kartek zawiera dużo miejsca do wykorzystania na własne pomysły oraz ciekawostki dotyczące świata roślin i pszczół. Tak jak i w przypadku wcześniej opisywanego przeze mnie "Samochodowego bloku rysunkowego" tak i tu, ostatnia strona bloku to sztywna podkładka. Dzięki temu możemy zabrać go w dowolne miejsce i rysować. Ostatnio mamy piękną pogodę,...

AnnaSikorska | 2016-03-23

"Mamo, opowiem ci, skąd się bierze miód" Katarzyny Bajerowicz i Macieja Brykczyńskiego to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Poza interesującymi ilustracjami, wieloma informacjami, które przydadzą się w szkole dzieci znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz propozycje zabaw. Bardzo grube strony sprawiają, że książka będzie dziecku służyła przez lata. Doskonałym uzupełnieniem tej zachęcającej dzieci do czytania książki jest "Miodowy blok rysunkowy" Katarzyny Bajerowicz. Mali odkrywcy znajdą w nim wiele sprytnych sposobów na własnoręczne narysowanie pszczoły, narysowanie pięknych kwiatów, stworzenie kolorowej łąki pełnej kwiatów dla pszczół, będą ćwiczyli spostrzegawczość, motorykę małą, rozwiązywali zagadki, wędrowali tunelami, liczyli pszczoły, tworzyli kształty owoców i je kolorowali, wycinali, kreślili, tworzyli motyle i wiele innych interesujących pomysłów. Każda strona jest kolejną przygodą w świecie owadów.
Wielkim plusem bloku...

bibi | 2016-03-16
Przeczytana: marzec 2016

Jesteśmy fanami serii "bloki rysunkowe" wydawnictwa Nasza Księgarnia. Z przyjemnością przepracowaliśmy samochody i samoloty.
Miodowy blok rysunkowy to świat pszczół, pracowitych i uroczych owadów, ich bogaty świat, ule, łąki pełne kwiatów. Zadania oparte są na: labiryntach, nauce rysowania owadów i kwiatów, ćwiczeniu rączki przy pomocy szlaczków (np. lot pszczółki, która uczy się latania, ekstra!)Odcisk paluszka dziecko zamienia w żółciutką pszczołę albo rumianki (do wykorzystania farby, co bardzo cieszy maluchy). Rysuje łąkę pełną kwiatów dla głodnych owadów, portrety w galerii królowych matek:) Łączy punkty, koloruje według instrukcji. Gdzie są pszczoły, tam jest miód, a nawet słodkie pierniczki, czy słoiki pełne słodyczy.

Znajdziemy tu sporo ciekawostek przyrodniczych, które wykorzystujemy do zapełnienia pustej strony (m.in. o trutniach, zapylaniu roślin, królowej, budowie ciała pszczół, lotach godowych, itd.)

Wkp | 2016-03-12

SŁODKA ZABAWA

Kojarzycie publikację „Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód”? „Miodowy blok rysunkowy” to jej interaktywna kontynuacja, ale spokojnie, znajomość wzmiankowanego tytułu nie jest ani trochę konieczna by czerpać przyjemność (a wraz z nią wchłaniać wiedzę) z pełnej najróżniejszych zadań krainy pszczół!

Niniejsza książka składa się z dwóch wzajemnie przeplatających się elementów: rozrywkowych zadań i ciekawostek. Choć tak naprawdę trudno je rozdzielić, bowiem nawet część przeznaczona tylko na zabawę, w rzeczywistości także poprzez ową zabawę uczy. Nie faktów naukowych jednak, a rysowania, pokazując jak z prostego kształtu osiągnąć znakomity efekt. Poza tym na dużych i małych czytelników, którzy sięgną po „Miodowy blok rysunkowy” czeka wiele innych atrakcji. Oczywiście obok rysowania tak całych pszczelich (i nie tylko) postaci, jak i brakujących ich fragmentów, króluje tu kolorowanie, nie mniej nie tylko ono. Łączenie punktów, szukanie różnic pomiędzy obrazkami czy...