Po pierwsze joga

Publicat
2015-10-21
2015-10-21
joga rozwój zdrowie ćwiczenia

Okładka książki Kulminacje Paulina Holtz, Joanna Jodełka, Manula Kalicka, Marika Krajniewska, Agnieszka Niezgoda, Izabela Sowa, Małgorzata Warda, Janusz Leon Wiśniewski, Magdalena Witkiewicz
Kulminacje Paulina Holtz, Joan...

Ładnie wydany, dobry poradnik dla kobiet. Jasne, mógłby być nieco bardziej naukowy, ale nie ma co się czepiać.

Książka fajnie i przejżyście wydana. Niestety kupiłam przez internet i nie przejrzałam treści wcześniej bo trochę o co innego mi chodziło. Lektura dobrze przygotuje ciało i umysł do uprawiania bardziej zaawansowanej jogi. Asany bardzo szczegółowo opisane z wyraźnymi zdjęciami z podziałem na każdą partię ciała. Na końcu lektury podane bodajże 3 czy cztery kryie i jak dla mnie za dużo odnośników do pozycji bazowych z których wychodzi się do konkretnej asany- dużo skakania po stronach (jak na moje można było to rozwiązać inaczej). Zabrakło mi też czasu wykonywania asany i informacji o oddychaniu. Na pewno wyciągne z tej lektury coś dla siebie jednak też będę musiała się wzbogacić o kolejne lektury niestety.

Nigdy nie przypuszczałam, że ,,taka sobie książka" może sprawić, że na serio zacznę interesować się jogą. Ba, nigdy nawet nie myślałam, że będę w stanie ją polubić. A teraz całkiem szczerze. Sięgając po tę książkę nie wiedziałam nic na temat jogi, jej idei, nie znałam specjalistycznego języka, którym posługują się ludzie, którzy na co dzień wykonują takiego rodzaju ćwiczenia.

Jak się okazuje, to wcale nie był problem, ponieważ poradnik ten jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. To właśnie od pierwszych stron stopniowo wgłębiamy się w tematykę, po woli poznajemy ten tajemniczy język, podstawowe pozycje, które są niezbędne do tego, aby później poprawnie wykonywać dosyć zaawansowane ćwiczenia.
W pierwszych rozdziałach zagłębiamy się bardziej w poznanie swojego ciała, tego co jesteśmy w stanie wykonywać, jakie są nasze możliwości. Ponadto poznajemy pierwsze i niezbędne wyrażenia, słownictwo, które przydaje nam się w momencie wykonywania ćwiczeń. Stopniowo zagłębiamy się coraz głębiej, poznając wszystkie tajniki, które będą nam potrzebne do tego, aby przejść do kolejnego kroku, jakim są ćwiczenia.

Ćwiczenia również są bardzo mądrze ułożone, ponieważ widać już na pierwszy rzut oka, że są one zaprezentowane z głową. Te początkowe pozycje są bardzo proste, klasyczne, są one dodatkowo szczegółowo opisane. Już od samego początku Autorki podręcznika zalecają nam, aby skupić się na podstawach, ponieważ bez tego nie będziemy w stanie ruszyć dalej.
Im idziemy dalej, tym te pozycje wymagają zdecydowanie od naszego ciała większej precyzji, rozluźnienia, kontroli, ponieważ są już zdecydowanie tymi zaawansowanymi. Przyznam szczerze, że testowałam te pozycje na własnej skórze przez niecałe 2-3 tygodnie, a nadal nie jestem w stanie wykonać ponad połowy. Myślę, że na to wszystko potrzeba zdecydowanie cierpliwości i dużej ilości czasu aby dojść do perfekcji.
Bardzo ciekawe jest również to, że książce nie są nam zaprezentowane same ćwiczenia, dodatkowo Autorki proponują różnego rodzaju pozycje z wykorzystaniem przeróżnych przedmiotów, może to być, np. mata, krzesło, specjalne piłki do takiego rodzaju ćwiczeń. Myślę, że jest to bardzo pomocne i przydatne, a już na pewno świetnie urozmaica nam jogę.

Brak mi trochę w tej książce na koniec jakiegoś podsumowania, takiej klamry, która zebrałaby te wszystkie rady, ćwiczenia, pozycję do jednego miejsca i ładnie to dookreśliła. Jednak pomimo wszystko i tak uważam, że jest to genialna książka za naprawdę niewielką kwotę. Podręcznik ten jest pięknie wydany, zawiera całą masę ilustracji, cytatów, każda strona jest kolorowa i przejrzysta. Uważam, że naprawdę warto po nią sięgnąć. I od razu mówię, nie martw się, że nie wiesz nic na temat jogi, ja również nie wiedziałam, sięgnęłam i przekonałam się, że naprawdę warto.

Autorki książki pt. ''Po pierwsze joga'' Paulina Holtz, Ewelina Godlewska zapraszają Czytelniczki na łamach książki do praktykowania i wykonywania codziennych ćwiczeń relaksujących, które pomogą ukształtować sylwetkę.

W precyzyjny sposób została przekazana wiedza dotycząca ćwiczeń jogi, co pozwoli wzbogacić się nam o praktyczny i teoretyczny jej zakres.

Pani Paulina Holtz znana aktorka młodego pokolenia w słowie wstępnym opowiada, w interesujący sposób co skłoniło ją do uprawiania ćwiczeń jogi.

Pani Ewelina Godlewska psycholog, trenerka jogi wyjaśnia, w jaki sposób mamy ćwiczyć jogę, aby czuć się swobodnie podczas jej wykonywania oraz udziela cenne porady Czytelniczkom.

Niezbędny jest tutaj słownik, dzięki któremu zgłębiliśmy informacje na temat poznawanych technik jogi.

Elementem dodatkowym stanowiącym zobrazowanie poznawania ćwiczeń jogi są doskonale opisane w formie: ustawienia, trudności, korzyści.

Zaprezentowane ćwiczenia jogi zachęciły, mnie jako Czytelniczkę, abym wykonała kilka prostych ćwiczeń poprawiających sylwetkę i poczuła się odstresowanie po całym dniu pracy.

Tekst został przez autorki językiem zrozumiałym, zastosowana została kolorowa grafika tekstu, czytelna czcionka, zdjęcia ćwiczeń jogi z autorkami.

Twarda oprawa na jej tle zdjęcie autorek zachęcających do ćwiczeń, s.160, Wydawnictwo Publicat, Poznań, 2015.

Serdecznie polecam zapoznać się z tą książką, która uczy pomóc pozbyć się negatywnych emocji w ciągu dnia, a zyskujemy zdrowy umysł i piękne ciało.

Pani Paulina Holtz...

Jeśli, jesteś początkująca w temacie jogi, to ta książka jest idealnym wstępem! Przejrzysta książka na temat jogi. Jaki sprzęt potrzebujemy, asany na różne partie ciała, wytłumaczone jak zrobić (+zdjęcia) oraz dla kogo jest asana np. niektórych asan nie można wykonywać w ciąży czy podczas menstruacji. Powitania słońca kilka wariantów. *Dla zaawansowanych książka może być 'uboga' w asany, ponieważ jest ich o wiele, wiele więcej niż w książce. Polecam jako początek przygód z jogą:)

Joga to jak twierdzą jej autorki Paulina Holtz i Ewelina Godlewska ,siła, zdrowie i kobiecość a ten unikalny podrecznik z jogi pokazuje nawet laikowi jak dzięki niej moze odmienić swoje życie ,Nie ty szukasz jogę, to joga znajduje i pokocha Ciebie taka jest główna sentencja ksiązki .Dowiemy się o o znaczeniu czakr w naszym życiu ,poznamy podstawowe techniki pozycji jogi , jak sie do niech przygotować, jaki należy mieć np. strój.
Joga wspaniale uczy cierpliwosci i tego aby nie zrażać sie początkowymi trudnościami, za to jesteśmy nagradzani zdrowiem i dobrym samopoczuciem.Ksiazka pieknie wydana przez wydawnictwo Publikat, bogato ilustrowane wydanie polecam zarowno na własna półkę w biblioteczce jak i na prezent .

Super pomocnik dla poczatkujących w jodze. jasno, prosto i na temat. Dokładne opisy asan, świetne zdjęcia. Na końcu nawet całe uklady ćwiczen z konkretnym przeznaczeniem. Fajna pomoc

zaczelam czytac , potem byla czesc praktyczna i napisze tak tej ksiazki sie nie czyta ja sie praktykuje!! Dla wszystkich milosnikow jogi jak najbardziej godna polecenia. Bardzo przemyslana , dokladne opisy asan , podzielona na partie tak wiec do dziela . Namaste :)

Pozycja ta jest świetna dla osób początkujących.
Jest podzielona na poszczególne części ciała, a przy każdej pozycji opisane są różne warianty (tak, aby móc dopasować trudność pozycji do swojego stopnia zaawansowania) oraz korzyści z wykonywania tych asan.
Przetestowałam na sobie, więc polecam jak najbardziej

Pozycja ta jest świetna dla osób początkujących.
Przetestowałam na sobie, więc polecam jak najbardziej

To moja pierwsza przeczytana książka o jodze a właściwie przepraktykowana. Książka jest ładnie wydana. Pozycje asan są dobrze zilustrowane. Podoba mi się, że pozycje których praktykowanie nie jest wskazane w czasie menstruacji albo ciąży są wyraźnie oznaczone. Plusem jest wskazanie pozycji, które przygotowują do wykonania tych bardziej zaawansowanych.

• Poradniki
  • Joga

Dodaj cytat z książki Po pierwsze joga