Alkaliczny detoks

Wydawnictwo: Muza
Róża_Bzowa

Książka jest wynikiem wieloletnich doświadczeń autorki związanych z cyklicznym oczyszczaniem organizmu. Kompleksowe informacje w niej zawarte umożliwią wybranie formy detoksu najbardziej odpowiedniej dla siebie, właściwe przygotowanie się do niego i przeprowadzenie procesu usuwania z organizmu toksyn zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami. W książce znalazły się informacje związane...

W książce znalazły się informacje związane z fizjologią człowieka przeprowadzającego detoks, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z detoksem i mnóstwo informacji praktycznych. Trzy zaproponowane przez autorkę programy detoksu o różnym stopniu trudności sprawiają, że staje się on możliwy do wykonania dla każdego. Programy zawierają wszelkie niezbędne wytyczne oraz gotowe menu wraz z przepisami kulinarnymi.

Opisane zostały korzyści, jakich możemy się spodziewać, oczyszczając organizm z toksyn, oraz proste sposoby, jak sobie radzić w trudniejszych chwilach.

Książka jest prostym, czytelnym i praktycznym przewodnikiem po świecie detoksu. Autorce przyświeca cel, by każdego roku zwiększała się liczba osób przeprowadzających detoks.

„Oczyszczanie organizmu z toksyn to jedna z najlepszych rzeczy jakie możemy zrobić dla siebie samych, by czuć się lepiej, odmłodzić ciało i cały organizm oraz zachować zdrowe środowisko wewnętrzne komórek“.

Beata Sokołowska

źródło opisu: http://muza.com.pl/moda-uroda-savoir-vivre/2282-al...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/moda-uroda-savoir-vivre/2282-al...»

lindix | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Jeśli ktoś chciałby przeprowadzić detoks to polecam. W książce znajduje się dużo przydatnych, praktycznych wskazówek, które autorka wypróbowała na sobie. Całość jest jasno napisana. W części książki znajdują się przepisy i przykładowe menu do stosowania w trakcie oczyszczania - ten fragment jest zwięzły i nie tworzy sztucznie objętości.
Po przeczytaniu wiadomo jak się przygotować, przeprowadzić i zakończyć detoks - bez żadnych wątpliwości i niedopowiedzeń. Bardzo polecam.

KyuWon | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Sięgnęłam po tę książkę przypadkiem. Nie czytałam o niej wcześniej opinii, ani nie miałam na liście "do przeczytania". Jednak ostatnio poczułam, że potrzebny jest mi detoks i chciałam się w jakiś sposób do niego przygotować. Uważam, że ta książka może w tym naprawdę pomóc! Znajduje się w niej wiele przydatnych informacji dla początkujących, rad i konkretnych przepisów. Oczywiście, jak zawsze, podchodzę do takich tematów z dystansem, i na pewno nie mam zamiaru wydawać np. 100 zł na kilka butelek specjalnej, alkalicznej wody ;) Ale mimo wszystko, czuję się zmotywowana, mam ogólny zarys jak powinno wszystko przebiegać, czego mogę się spodziewać i jak przygotować. Książka jak najbardziej na plus.

Kokeshi | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 listopada 2016

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu ale wstrzymałam się z opinią bo chciałam najpierw przeprowadzić detoks i dopiero opisać ile w niej prawdy ;).
Niestety i napiszę to już na wstępie: poległam po trzech dniach. I to nie dlatego, że brak mi motywacji ale dla mnie przygotowanie wszystkich potraw na dany dzień zajmowało 3-5 godzin. Niestety z moim trybem życia nie mogę sobie pozwolić aby dziennie tyle "tracić" na przygotowywanie posiłków.
Na plus mogę dodać, że potrawy wychodzą smaczne i są z pewnością bardzo zdrowe. Jednak osłabienie jest rzeczywiście duże.
Natomiast jeśli chodzi o formę merytoryczną książki to nie mam nic do zarzucenia. Każdy aspekt jest dokładnie wyjaśniony "co, jak i dlaczego". Jedyne co mi się nie podobało to forma wydrukowania książki: czasem pojawiają się szare strony z białym drukiem co dla mnie było ciężkie do czytania.
Niemniej do detoksu spróbuję podejść ponownie ale w momencie gdy będę miała wolne 2 tygodnie i nie będę musiała robić nic innego poza...

AndromedaMirtle | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Ta książka zawiera o wiele więcej konkretów niż "Alkaliczny styl życia" i jest w niej sporo przepisów. Na dodatek są streszczone najważniejsze rzeczy z "Alkalicznego stylu życia", więc gdybym to wiedziała wcześniej, pewnie od razu przeczytałabym "Alkaliczny detoks".

Ancia | 2016-08-01

Książka kupiona z ciekawość, jednak sporo wyjaśnia na temat alalicznego odżywiania i detoksu. Książka posiada liczne opinie, osób których życie zmieniło się po zastosowaniu detoksu. Liczne przespisy, wskazówki i rady autorki. Dużo wyjaśnień na temat samej wody.

odSłońKulturę | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Lista, Blogosfera
Przeczytana: 30 lipca 2016

W tej propozycji znajdziecie trzy programy detoksu, które pozwolą Wam oczyścić organizm z toksyn, poczuć się lepiej i zachować zdrowie komórek. To niezwykle praktyczna książka, która pozwoli Wam bezpiecznie przeprowadzić detoksykację. Do dziś wspominam, jak sama wertowałam strony i fora internetowe w poszukiwaniu wytycznych, dotyczących odżywiania w czasie detoksykacji i szukałam inspiracji do smacznych i przynoszących efekty posiłków. W tej książce macie wszystko na tacy! Sokołowska nie tylko odpowiada na wszystkie nurtujące nas pytania czy tłumaczy przyczyny złego samopoczucia naszego organizmu, ale i sugeruje menu (wraz z pysznymi przepisami) na 9 dni. Autorka opowiada także o istocie detoksu, a abyśmy zrozumieli jego sedno, opisuje działanie naszego organizmu i wskazuje konkretne korzyści.

Lekturę gorąco polecam. Zwłaszcza teraz, gdy na co dzień mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Ja z kolei od dziś postanowiłam podjąć detoksykacyjne wyzwanie. Dołączacie?

Ania Kostorz | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 maja 2016

Po „Alkaliczny Detoks” Beaty Sokołowskiej sięgnęłam z polecenia Biblioteczki Lady Margot. Jakże się zdziwiłam, jak odkryłam, że jedzeniem można oczyścić organizm!

Moje przygody z detoksem zaczęły się od 3-dniowej głodówki na samej wodzie, już parę lat temu. Do tej pory stosowałam tę metodę bez żadnego przygotowania, ponieważ nie wiedziałam, że trzeba się do detoksu przygotować. Że organizmowi nie wystarczy trzy dni niejedzenia. To naprawdę zaskakujące.

Książka pani Sokołowskiej nie tylko porusza temat detoksu, ale także tego, co tak naprawdę i dlaczego zatruwa nasz organizm. Co prawda mam wrażenie, że zrobiła się pewnego rodzaju moda na odkwaszanie organizmu. Autorka uświadamia nas, jak bardzo ważna jest dieta i detoks dla nas, dla naszego organizmu i dla naszego zdrowia. Podaje również cały jadłospis i przepisy, które można wykorzystać przy detoksie, chociaż można także kombinować samemu. Bardzo istotne jest także to, że Sokołowska podchodzi do detoksu nie tylko od tej...

Sabi | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Kupiłam tę książkę przez przypadek, nigdy wcześniej nie słyszałam o detoksie. Mnie przekonała, dziś skończyłam czytać a jutro zaczynam 7-dniowe przygotowanie do detoksu. nie wiem czy zmieni moje życie ale warto spróbować.