Związani

Cykl: Tangled (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Tied
związek, wesele, miłość, uczucia, rodzina
Ag2S

Przez większość życia myślałem, że nigdy się nie ożenię. Jednak Kate dokonała rzeczy niemożliwej. Zmieniła mnie. Chyba wszystkie się zgodzicie, że wcześniej byłem wyjątkowy… A teraz jestem jeszcze lepszy. Droga, która prowadziła do tego dnia, nie była usłana różami. Było kilka potknięć, błędów i nieporozumień godnych greckiej tragedii. Jednak dzięki niewyczerpanemu pożądaniu, bezgranicznemu uwielbieniu oraz wiecznej miłości nasz związek przetrwał. Powiem tylko tyle, że w ostatni weekend zdarzył się w Vegas pewien incydent, który może okazać się problemem. To tak jakby… mój ostateczny test. Wiem, co sobie myślicie – zastanawiacie się, co, u licha, nawywijałem tym razem. Spokojnie. Nie osądzajcie i nie krzyczcie, by mnie wykastrowano, póki nie poznacie całej historii. I trzymajcie się mocno, bo zapowiada się ostra jazda. Spodziewałyście się czegoś innego?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
Natalia-Lena książek: 2570

Gdy biją (dzwony weselne) to… uciekaj?

Bajkowa historia Kate i Drew trwa nadal… Na pewno? „Zaplątani” i „Zakręceni” udowodnili, że tej parze nie brakuje pomysłów na podgrzanie atmosfery – nie tylko w sypialni. Dramatyczne rozstania i słodkie powroty, stos nieporozumień i płomienne wyznania w końcu wybrukowały im drogę do ołtarza. Czy bizneswoman i niepoprawny podrywacz naprawdę są sobie pisani? Nim padnie ostateczne „tak”, Drew i Kate muszą przetrwać szaloną noc w Vegas. Czy wieczór kawalerski, zorganizowany przez kumpli, zamieni się w kawalerski żywot? Czy frywolna babska noc wpłynie na kolejne miesiące panieństwa? A może przyszli nowożeńcy sprytnie ominą pokusy Miasta Grzechu?

Cóż, to co dzieje się w Vegas, pozostaje w Vegas. Chyba że akurat ma inny kaprys.

Gdyby „Kac Vegas” zderzyło się z komedią romantyczną, po drodze zahaczając o erotyk, to w efekcie powstaliby „Związani”. Czwarty, ostatni tom serii „Tangled” wieńczy perypetie miłosne Drew i Kate oraz ich przyjaciół. To, co rozpoczęło się jako ogniste flirty, teraz weszło na poziom małżeństwa i rodzicielstwa. Choć związki są jak najbardziej poważne, to wplątani w nie panowie i panie nie zamierzają być poważni na serio. Przecież czasem można zaszaleć, dzięki czemu nie brakuje iskrzenia i erotyki, czyli znaków rozpoznawczych poprzednich tomów. Lejący się litrami alkohol, tournée po kasynach i luksusowych klubach oraz pomysły zrodzone „pod wpływem” sprawiają, że wpadek też nie brakuje – możecie to rozumieć jak chcecie. „Związani” to przede wszystkim duży ukłon Emmy Chase w stronę wiernych fanek, prezent na otarcie łez, by osłodzić koniec bajki. Nie da się ukryć, każdy, kto nie jest fanem, może poczuć się znudzony, bo mimo erotycznej otoczki jest to bajka: z całą swoją słodkością i przewidywalnością. Wpisuje się to w zamysł serii, dzięki czemu o finałowym tomie można powiedzieć to samo, co o trzech poprzednich. Po raz ostatni powrócili bohaterowie, których czytelniczki znają i kochają. Wraz z nimi wróciły wszelkie przywary, wśród których można wymienić jędzowatość Aleksandry czy zadziorność Dee. Nie można zapomnieć o Panu Przyczyna Każdego Zamieszania, czyli Drew. Przejmując narrację, po raz kolejny oferuje koktajle humoru i arogancji. Właśnie, pomówmy o tej wybuchowej mieszance. Tak samo, jak drink może być nieudany przez złe proporcje, tak samo charakter można zniszczyć, gdy przesadzimy z jedną z cech. Poczułam przesyt spowodowany arogancją Drew, któremu nie wystarczył humor i sarkastyczne uwagi, i zaczął skłaniać się w stronę zaborczego dupka. Gdybyśmy mieli do czynienia z kimś takim w rzeczywistości, moglibyśmy odnieść wrażenie, że za bardzo stara się być fajny w tym pozowaniu na zimnego drania i playboya, samca alfa wśród samców alf. Drew, serio, świat się nie zawali, jeśli będziesz po prostu miłym, przyzwoitym facetem przez całe dziesięć minut. Nie rób nam tu drugiego Greya. Na całe szczęście, te, nazwijmy to „gorsze chwile” są równoważone przez dowcipne spostrzeżenia, których nie brakowało również w poprzednich tomach. Filozofia życiowa Drew nadal bawi, szczególnie gdy jest poddawana testom na zupełnie nowych wodach.

Droga do ślubnego kobierca nie zawsze jest usłana różami; jeśli do tego dorzucimy ostatni dzień wolności w Las Vegas i Drew Evansa z kumplami, to wynik może być jeden: jazda bez trzymanki. Emma Chase stworzyła nowoczesną, pikantną komedię romantyczną okraszoną humorem i refleksjami na temat związków damsko-męskich, która jest pozycją obowiązkową dla wiernych fanek serii. Kto wie, może któraś z was złapie bukiet?

Natalia Lena Karolak

Nataszix | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Drew wrócił i bardzo mnie to cieszy. Chociaż opowieść była mniej ekscytująca niż część pierwsza, to i tak czytało się ją miło, szybko i z dużą dozą humoru.

Lewitująca | 2018-11-14

Historia wraca do zakochanej pary: Drew i Kate. Okazuje się, że nawet w idealnej relacji może dojść do nieporozumień. Szczególnie w okresie stresu przedmałżeńskiego. A jeśli dodamy do tego wyjazd do LV to otrzymamy wielkie nieporozumienie. Nasi bohaterowie są dość oporni na zasadę, że: "Co się wydarzy w LV, zostaje w LV":-)

Adriana | 2018-10-15

Szkoda, że to ostatnia część :( Z wielkim smutkiem rozstaje się z Draw i Kat, bardzo ich polubiłam. IV tom kończy się ślubem, ale zanim do tego dojedzie, by tradycji stało się zadość, Draw i Kat muszą przeżyć wieczór panieński i kawalerski. I przeżyli. Ledwo, ale przeżyli. Nie będę streszczać, nie chce psuć nikomu zabawy :) Polecam!

anka30 Ania | 2018-04-15

Mam dziwne odczucia co do tej części. Niby czytało się fajnie znowu poznajemy historię oczami Drew są wszyscy bohaterowie, których poznaliśmy we wcześniejszych częściach ale tak na prawdę ta część wydaje się zbędna. Może było by ciekawiej gdybyśmy ją poznali oczami Jack O'shay i Erin. Choć może sparowanie całego trio playboyów wywołałoby by rozpacz co niektórych pań. Dlatego tylko 6 gwiazdek bo choć miło spędzony czas na czytaniu to brak niestety jakiejkolwiek akcji i dramatu w tej części

agi_agi00 | 2018-03-02
Przeczytana: 26 lutego 2018

Dobrze się czytało. W książce zawarte są zabawne momenty. Uśmiałam się przy tej części :)

Gosia | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Zabawny, dalszy ciąg losów Drew i Kate. Książka z dużą dawką humoru, świetne dialogi, lekka w sam raz żeby się zrelaksować. Niektóre momenty były tak śmieszne,że siedząc i czytając w kolejce do lekarza, szczerzyłam się jak głupi do sera :) Polecam bardzo!

Adrianna | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Chyba najgorsza ze wszystkich cześci. Ale i tak czytało sie dobrze. Odpuścilam sobie tom 3 ponieważ, opowiada on o losach pary przyjaciół głównych bohaterów, ale na pewno wroce jeszcze do tej serii.

bialalama | 2017-10-26
Przeczytana: 26 października 2017

Mi się bardzo podobała ta seria
Jest trochę inna nazwa niż większość romansideł. Jest na tyle ciekawie napisana, że chciało się czytać. Polecam

Gabi | 2017-10-20

Cała seria jest cudowna. Bardzo przyjemnie czytało się każdą z części, każda coś w sobie miała. Styl pisania autorki bezpośrednio przemawia do czytelnika, jednak ostatnią częścią trochę się rozczarowałam.. Miałam nadzieję na wielkie BUM, wielkie zakończenie. Zabrakło mi w niej tego czegoś co miały poprzednie części.
No cóż mimo wszystko i tak będzie to należało do jednej z moich ulubionych serii ;)

Mama Huberta | 2017-06-05

niestety ostatni tom mnie rozczarował. Wszystko było przewidywalne.