Dotknięcie nocy

Cykl: Dotknięcie Ciebie (tom 1) | Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Night owl
karollllllla

Nocna.Sowa to internetowy nickname Matta Skaya, 28-letniego, niezwykle seksownego pisarza, którego życie to plątanina fałszywych tropów, pozorów i zatartych śladów. Nawet bestsellery, które pisze, wydaje po zmyślonym nazwiskiem M. Pierce. Z cienia, w którym się ukrywa, jak sowa nocą wyrusza w życie, by szukać mocnych wrażeń. Przez Skype'a kontaktuje się z Hannah Catalano. Internetowe pisarskie partnerstwo, które jej zaproponował,szybko zamienia się w wirtualną erotykę, a potem w realną,coraz bardziej gwałtowną, pełną obsesji namiętność. Bez szalonej miłości obydwoje nie mogą już żyć, ale Matt wypala się i zmierza ku przepaści… Czy Hannah domyśli się, kim jest i jaki jest naprawdę? Czy pozna prawdziwe tajemnice i tragedie, które go okaleczyły? Czy oprócz erotycznego szaleństwa z ich związku ocaleje coś więcej niż wspomnienie? Czy ocaleją oni sami?

źródło opisu: Amber, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

red_riddle | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wow! Kompletnie nie spodziewałam się takiej książki.
Trochę mnie zatkało, bo sięgam po erotyki, głównie dla emocji, pasji, namiętności, zbliżeń i sexu. A tutaj dostałam taką jazdę bez trzymanki, że jeszcze chyba jestem w szoku.

Przeczytałam chyba z 50 romanso-erotyków, ale w żadnym nie było takiej postaci jak Matt. Nie było postaci tak popieprzonej, tak złamanej i borykającej się z takimi problemami. Owszem cierpiący mężczyźni przewijają się przez większość książek i uleczyć ich może tylko ta jedna jedyna. I tak jest w tym przypadku, z tym że tutaj nie mamy do czynienia z żadną traumą. Po prostu facet jest aspołeczny, nie radzi się sobie między ludźmi, łatwo popada w paranoje i nałogi.

---------------------- SPOILER (może) ----------------------

Książka nie jest też bez braków, ale nie są one aż kujące w oczy. Np. Hnnah postanawia się całkowicie odciąć od Matta, czuje się zdradzona i wykorzystana ale wystarczy że pojawił się brat, powiedział, że tylko ona może pomóc, a ta...

bebe11 | 2019-04-11

Początkowo książka mocno mnie zaintrygowała. Ciekawy wątek, inny od pozostałych z tej kategorii. Ogólnie książka była dosyć ciekawa, najbardziej jednak raził mnie w niej sposób, w jaki odzywał się główny bohater do głównej bohaterki w trakcie seksu. Jak dla mnie przesada. Ale wątek ciekawy, więc sięgam po kolejną część.

Paula | 2019-03-24

Historii o bardziej irytującej postaci to chyba dawno nie czytałam. Wiecznie naburmuszony nadąsany zrzęda i do tego pijak burak i zboczeniec. Szkoda słów. Dusza artystyczna ktoś powie? Dla mnie gość z problemami psychicznymi... I ona niby kobieta z silną osobowością a tak na prawdę szara myszka dająca się wykorzystywać. Ja dla mnie średnia ocena sporo zawyżona..

Monika | 2019-01-29
Na półkach: Przeczytane, Romans, Erotyk, Serie
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Wow! Swietna ksiazka chociaz na poczatku nie bylam przekonana do jej lektury szybko zorientowalam sie ze warto ja przecztac. Dp tego stopbia warto i jest wciagajaca ze zarwalam noc. Co czyni ja tak dobra w mojej ocenie? Emocje ich opis niemalze ich smak ktory mozemy poczuc dosc ciekawa historia dobre tempo i to ze na pewno nie meczy w czasie czytania. Szczerze polecam a teraz ide zglebic czesc 2.

Ewee | 2019-01-17
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Typowe romansidło z zabarwieniem erotycznym ale całkiem przyjemnie się czyta. Dobre jako mała odskocznia od thrillerów. Ogólnie polecam.

Grzegorz Ryld | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Do połowy bardzo fajna książka. Postacie są wyraziste i dość oryginalne (dość - bo ona z problemami życiowymi i finansowymi, a on - sławny bogaty i przystojny). Sceny seksu i uczucia w nich zawarte dobre i wciągające. Niestety w połowie następuję zwrot akcji.... po którym wiadomo jak książka się zakończy. I w istocie tak się kończy. Dla mnie druga połowa naiwna (alkoholizm też ujęty baaaardzoo średnio). Dlatego też powieść osiada na mieliźnie przeciętności.

Darkwish | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Nie dokończyłam i nie dokończę, bo o ile książkę czytało się nieźle, to...
główny bohater jest tak bardzo tragiczny, że po raz kolejny czytając romans żałowałam, że to nie horror.
Co jest najgorsze w książce? Tłumaczenie zdrady i udawanie, że to jest ok. Nie jest. A główny bohater jest po prostu kobiecą częścią intymną, nie tylko z tego powodu.

Luiza Góralczyk | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 listopada 2017

Kolejna książka wzorowana na 50 twarzach Greya.... Dodatkowo dużo literówek i pomyłek narratora... Nie polecam

pochłaniacz | 2017-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

Książka do polubienia lub znienawidzenia. Właśnie taką gamę emocji wzbudziła we mnie jej lektura. Do tej pory trudno mi stwierdzić czy mi się podobała czy też nie.

Czyta się niezwykle szybko. Jest to erotyk, ale to nie opisy scen "łóżkowych" podobały mi się najbardziej i przyciągnęły moją uwagę. Pozytywnie na mój odbiór wpłynęła narracja z punktu widzenia zarówno głównej bohaterki, jak i bohatera. Dobrą zagrywką było ujawnienie słabości Matta. Bohater z tego typu problemami jest tym, co odróżnia tą pozycję od wielu innych z tego gatunku.

Dlatego też książka zainteresowała mnie na tyle, by sięgnąć po kolejny tom - a to już coś.

Eulallia | 2017-02-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

NAJCUDOWNIEJSZA KSIĄŻKA POD SŁOŃCEM! JEDNA Z MOICH ULUBIONYCH! Tematyka książki na początku średnio mnie zaciekawiła, co było wielkim, wielkim błędem. Po przeczytaniu 3 części mam wrażenie, że spędziłam z tą książka wiele, wiele czasu, całe życie, a początki związku bohaterów jest odległy i dziwny. Poznali się przez Internet, rozpoczęli gorący romans. Wszystko rozpoczęło się na kłamstwie. Bohater jest poetą, manipulatorem. Często zachowuje się jak dziecko, jest zgorzkniały, cierpi po stracie rodziców, ma problemy emocjonalne, ale mimo wszystko jest wspaniały, kochany, zaradny, opiekuńczy, słodki co do Hannah- ukochanej. Jest inteligentny, błyskotliwy, męski, goracy. Bohaterka jest silna, zaradna, kochająca. We dwójkę stanowią wspaniałe uzupełnienie, są stworzeni dla siebie, nie wyobrażam sobie ich z kimkolwiek innym. Mają wiele pięknych wzlotów i wiele bolesnych upadków. Książka jest ciekawa z ciekawymi zwrotami akcji. Jedynie siostra bohaterki jest wkurzająca, tępa, lekkomyślna z...