Dotknięcie nocy

Okładka książki Dotknięcie nocy M. Pierce
Okładka książki Dotknięcie nocy
M. Pierce Wydawnictwo: Amber Cykl: Dotknięcie Ciebie (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Dotknięcie Ciebie (tom 1)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Night owl
Amber
2015-08-25
2015-08-25
2013-09-06
Magdalena Ufland, Joanna Nałęcz
erotyka miłość namiętność pragnienia seks propozycja obsesja związek

Nie kupuje tej ksiazki.
Od strony erotycznej jest ok. Naprawde jest ok!
Nie przeszkadzaly mi wulgaryzmy, perwersje, maraton seksualny.
Przeszkadzal mi ON- glowny bohater, moje wielkie rozczarowanie. Wymagalam od tej postaci o wiele wiecej. Sam Matt na poczatku mnie zauroczyl, a cala sytuacja zaintrygowala. Niestety, poziom mojego zainteresowania bolesnie spadal, by w koncu przepoczwarzyc sie w frustracje. Matt, mimo swego statusu, inteligencji i przyjemnej aparycji, zdawal sie osoba niestabilna emocjonalnie i umyslowo. Lubil robic z igly widly, podobnie zreszta jak przodujaca bohaterka, Hannah. Litosci! Nie chcialabym faceta, ktory po numerku zycia, placze ze wzruszenia, wychodzi na spacery z kroliczkiem, zmienia zdanie co minute i popada w agonie po zerwaniu z kochanka. "Facet, wez sie ogarnij!" chcialo mi sie krzyczec. Choc wstep historii zapowiada calkiem dobry romans, mniej wiecej w polowie ksiazki wszystko rozpada sie, niby domek z kart. Fabula lezy i placze. Dokonczylam lekture i nie widze sensu kontynuacji, totez nie siegne po kolejne czesci.

Nie kupuje tej ksiazki.
Od strony erotycznej jest ok. Naprawde jest ok!
Nie przeszkadzaly mi wulgaryzmy, perwersje, maraton seksualny.

Jako erotyk, jest w porządku.

Natomiast nie czułam zupełnie chemii między bohaterami, ich absurdalne często zachowanie w ogóle było dla mnie niezrozumiałe. Takie lekkie książki zazwyczaj pochłaniam w 1-2 dni, tu zeszło mi parę tygodni. Fabuła mnie wciągnęła mnie wystarczająco, bym chciała sięgnąć po drugi tom.

Jako erotyk, jest w porządku.

Wow! Kompletnie nie spodziewałam się takiej książki.
Trochę mnie zatkało, bo sięgam po erotyki, głównie dla emocji, pasji, namiętności, zbliżeń i sexu. A tutaj dostałam taką jazdę bez trzymanki, że jeszcze chyba jestem w szoku.

Przeczytałam chyba z 50 romanso-erotyków, ale w żadnym nie było takiej postaci jak Matt. Nie było postaci tak popieprzonej, tak złamanej i borykającej się z takimi problemami. Owszem cierpiący mężczyźni przewijają się przez większość książek i uleczyć ich może tylko ta jedna jedyna. I tak jest w tym przypadku, z tym że tutaj nie mamy do czynienia z żadną traumą. Po prostu facet jest aspołeczny, nie radzi się sobie między ludźmi, łatwo popada w paranoje i nałogi.

---------------------- SPOILER (może) ----------------------

Książka nie jest też bez braków, ale nie są one aż kujące w oczy. Np. Hnnah postanawia się całkowicie odciąć od Matta, czuje się zdradzona i wykorzystana ale wystarczy że pojawił się brat, powiedział, że tylko ona może pomóc, a ta leci, pomaga i wyznaje mu miłość i nawet nic sobie nie wyjaśniają, nie ma żadnej rozmowy, nic. Nie mówiąc już o tym, że o bracie Matta było w książce może z raz czy dwa, ale okazuje się,że on wie o związku Matta i Hannnah wszystko.... nie jest to może duże niedociągnięcie ale mnie trochę rozstroiło.

Sfera erotyczna jest dość ciekawa. Zaczyna się naprawdę spontanicznie i dość szybko przechodzi w pewnego rodzaju formę BDSM, chociaż nie do końca... a co dziwne to się dzieje tak spontanicznie że trochę mało wiarygodnie. Nie mniej opisy zbliżeń są barwne i dosadne, można się zarumienić, ale jednocześnie poczuć pulsowanie między nogami ;)

Jestem bardzo ciekawa kolejnej części, bo w sumie ta zakończyła się tak, jakby nie miało być dalszej części, a czekają jeszcze dwie.

Wow! Kompletnie nie spodziewałam się takiej książki.

Początkowo książka mocno mnie zaintrygowała. Ciekawy wątek, inny od pozostałych z tej kategorii. Ogólnie książka była dosyć ciekawa, najbardziej jednak raził mnie w niej sposób, w jaki odzywał się główny bohater do głównej bohaterki w trakcie seksu. Jak dla mnie przesada. Ale wątek ciekawy, więc sięgam po kolejną część.

Historii o bardziej irytującej postaci to chyba dawno nie czytałam. Wiecznie naburmuszony nadąsany zrzęda i do tego pijak burak i zboczeniec. Szkoda słów. Dusza artystyczna ktoś powie? Dla mnie gość z problemami psychicznymi... I ona niby kobieta z silną osobowością a tak na prawdę szara myszka dająca się wykorzystywać. Ja dla mnie średnia ocena sporo zawyżona..

Wow! Swietna ksiazka chociaz na poczatku nie bylam przekonana do jej lektury szybko zorientowalam sie ze warto ja przecztac. Dp tego stopbia warto i jest wciagajaca ze zarwalam noc. Co czyni ja tak dobra w mojej ocenie? Emocje ich opis niemalze ich smak ktory mozemy poczuc dosc ciekawa historia dobre tempo i to ze na pewno nie meczy w czasie czytania. Szczerze polecam a teraz ide zglebic czesc 2.

Do połowy bardzo fajna książka. Postacie są wyraziste i dość oryginalne (dość - bo ona z problemami życiowymi i finansowymi, a on - sławny bogaty i przystojny). Sceny seksu i uczucia w nich zawarte dobre i wciągające. Niestety w połowie następuję zwrot akcji.... po którym wiadomo jak książka się zakończy. I w istocie tak się kończy. Dla mnie druga połowa naiwna (alkoholizm też ujęty baaaardzoo średnio). Dlatego też powieść osiada na mieliźnie przeciętności.

Nie dokończyłam i nie dokończę, bo o ile książkę czytało się nieźle, to...
główny bohater jest tak bardzo tragiczny, że po raz kolejny czytając romans żałowałam, że to nie horror.
Co jest najgorsze w książce? Tłumaczenie zdrady i udawanie, że to jest ok. Nie jest. A główny bohater jest po prostu kobiecą częścią intymną, nie tylko z tego powodu.

Nie dokończyłam i nie dokończę, bo o ile książkę czytało się nieźle, to...

Kolejna książka wzorowana na 50 twarzach Greya.... Dodatkowo dużo literówek i pomyłek narratora... Nie polecam

Typowe romansidło z zabarwieniem erotycznym ale całkiem przyjemnie się czyta. Dobre jako mała odskocznia od thrillerów. Ogólnie polecam.

• 2015
  • 2016