Piąty kodeks Majów

Cykl: Przygody Fargo (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Fargo Adventure # 5: The Mayan Secrets
Majowie, skarb, Meksyk,
karollllllla

Najnowszy światowy bestseller wielkiego mistrza przygody z Samem i Remi Fargo. Sam i Remi Fargo dokonują w Meksyku fascynującego odkrycia – znajdują szkielet człowieka ściskającego kurczowo starodawny, szczelnie zamknięty garniec. Wewnątrz znajduje się majańska księga, najobszerniejsza spośród wszystkich dotychczas odnalezionych. Zawarte są w niej zdumiewające fakty, dotyczące samych Majów i...

Najnowszy światowy bestseller wielkiego mistrza przygody z Samem i Remi Fargo.

Sam i Remi Fargo dokonują w Meksyku fascynującego odkrycia – znajdują szkielet człowieka ściskającego kurczowo starodawny, szczelnie zamknięty garniec. Wewnątrz znajduje się majańska księga, najobszerniejsza spośród wszystkich dotychczas odnalezionych. Zawarte są w niej zdumiewające fakty, dotyczące samych Majów i ich miast oraz całego rodzaju ludzkiego. Wkrótce małżonkowie przekonują się, że pewni ludzie są gotowi na wszystko, by wejść w posiadanie tych niezwykle ważnych informacji. Zanim rozgrywka o księgę dobiegnie końca, zginie wielu ludzi. Sam i Remi mogą znaleźć się wśród nich.

źródło opisu: http://www.empik.com/przygody-fargo-sekrety-majow-...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/przygody-fargo-sekrety-majow-...»

Magnis | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Clive Cussler to autor wielu książek przygodowych, które lubię czytać. Gdy tylko dowiedziałem się o najnowszej książce z cyklu o Samie i Remii Fargo chciałem przeczytać żeby przekonać się czy dostanę coś na miarę poprzednich tomów. Może nie były odkrywcze, ale miło wspominam lekturę i dlatego sięgnąłem po Piąty Kodeks Majów oczekując przynajmniej dobrej rozrywki. Współautorem jest Thomas Perry i dlatego miałem pewne obawy pomimo zapowiadającej się interesująco historii.
Sam i Remi Fargo postanawiają pomóc ludziom po trzęsieniu ziemi i niechcący odkrywają odsłoniętą świątynie. Znajdują cenne artefakty, ale nie tylko oni wiedzą o ich istnieniu. Wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw i przygód podróż w celu znalezienia pozostałości po Majach. Narażają się ludziom, którzy nie cofną się przed niczym, aby zagarnąć możliwość odnalezienia ukrytych artefaktów z przeszłości dla siebie.
Temat odkrywania zaginionych artefaktów czy pozostałości po mieszkańcach danych regionów to świetny...

Marczewek | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

Seria niezmiennie trzyma marny poziom. Czy to Blackwood czy Perry, nie da się tego czytać. No dobra, da się, ale do przyjemności to nie należy.
Zatrzęsienie absurdalnych wątków, kompletnie nierealna akcja, i para poszukiwaczy przygód, wróć; chyba jednak komandosów, bo inaczej ich nie nazwę.

Niech was nie zwiedzie duże zdjęcie Cusslera na ostatniej stronie okładki. To nie on pisze te powieści. Nikt nie jest w stanie napisać pięciu książek w ciągu roku, no chyba że ma ze 30 w szufladzie.
Obecnie chyba tylko Pitta pisze sam (a raczej z synem), reszta to wypociny "współautorów", pod którymi się tylko podpisuje.
Da się to bardzo prosto wyczuć, po charakterystycznym prologu w stylu Cusslera. Skoro potem akcja jest o czymś zupełnie innym, to o czymś to świadczy.

Zupełnie nie wiem po co to czytam, ale dam jeszcze szansę kolejnej części, w końcu napisze ją inny autor. Mam wrażenie że Cussler miał inną wizję tej serii, miała być pewnie lajtową wersją Pitta, Oregona czy NUMY.
Ale cóż,...

Monika Zjawińska | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Cudowna przygodówka. Clive Cussler nie schodzi z podium mistrza i pomimo tylu lat pisania, nadal potrafi zachwycić czytelników. Najnowszy bestseller z małżeństwem Samem i Remi Fargo zawładnął mną całkowicie.

Reijo | 2016-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Uwielbiam Clive'a Cusslera. Zawsze czekam na jego nowe powieści. Jednak po raz kolejny jestem, po lekturze, nieco rozczarowany. Zastanowiłem się kiedyś dlaczego tak się dzieje. Miałem pewne podejrzenia, a teraz już jestem pewien. O ile moim ulubionym bohaterem książek Cusslera jest Dirk Pitt (a może nawet bardziej Al Giordino), o tyle lubię Kurta Austina, Joego Zavalę, Juana Cabrillo, i wielu innych bohaterów, a nawet Isaaca Bella. Jednak już przygody małżeństwa Sama i Remi Fargo są dla mnie najmniej ciekawe i jakieś takie mało emocjonujące. Trudno nawet jednoznacznie stwierdzić o co mi tak naprawdę chodzi, ale nigdy powieści z ich udziałem nie wywołują rumieńców emocji na mojej twarzy. Zwyczajnie są dla mnie bohaterami mocno przerysowanymi z jednej strony, a nudnymi jak przysłowiowe "flaki z olejem" z drugiej. Jednak, mimo wszystko, to Clive Cussler i czyta się dobrze, choć bez każdorazowego zacięcia, jak w "obcowaniu" z innymi bohaterami.

kałach | 2017-09-22

Ocena dobra, bardziej wystawiona z sympatii do autora (a właściwie współautorów) niż z czegokolwiek innego. Pomysł jak zwykle ciekawy, państwo Fargo nadal zasilają ekipę "Niezniszczalnych", ale tym razem akcja jakoś mnie nie przekonała. Sam nie wiem czemu, gdyż uwielbiam ten irracjonalny przygodowy stan, w jaki wprawiają mnie książki Cusslera. Działo się sporo, ale tym razem zabrakło mi chyba dynamiki, do której przyzwyczaił nas autor. A może to już po prostu przesyt powielanym schematem.

Jacek47 | 2017-10-11
Przeczytana: 10 października 2017

Co tu dużo pisać , jak zwykle przygoda , sensacja , artefakty , archeologia i altruizm . Warto przeczytać chociażby ze względów na Majów . Pozdrawiam i zachęcam .

Jacek_T | 2017-10-02
Przeczytana: 15 lipca 2016

Fargowie w wykonaniu podpisarzy są mało przekonujący

AsiaG | 2016-04-11

Dobrze napisana powieść przygodowa, ale niczego innego po panu Cusslerze spodziewać się nie można :) Jednak nie jest to pozycja z gatunku zapadających w pamięć na długie lata. Czyta się szybko i przyjemnie, ale tak samo szybko większość ulegnie zatarciu. Duet państwa Fargo wychodzi z najgorszych opresji, a cenna spuścizna Majów zostaje ocalona i wszyscy są zadowoleni (no prawie...). Ot, taka sobie książka na chwilowe oderwanie od szarej rzeczywistości.

Marcicinek | 2018-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2018

Książka miała spory potencjał, jednak wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że nie wykorzystany. Momentami taka "Drużyna A". Szybko się czyta :)

Łukasz | 2018-07-28
Przeczytana: lipiec 2018

Zakończenie trochę naciągane ale Państwo Fargo znowu dali radę. Na pewno nie jest to czas stracony czytając tą pozycję.