Niewinność

Wydawnictwo: Albatros
Innocence
Koontz
TrueNorth

Kolejna mistrzowska książka Koontza - tajemnica pochłaniająca bez reszty, a zarazem głębokie spojrzenie w duszę człowieka. Doskonale napisana historia, która nie przemija po przeczytaniu ostatniej strony. ON mieszka w odosobnieniu, daleko od miasta i ludzi, którzy zabiliby go natychmiast, gdyby stanął na ich drodze. ONA żyje samotnie, ale na każdym kroku towarzyszy jej strach, że wrogowie,...

ONA żyje samotnie, ale na każdym kroku towarzyszy jej strach, że wrogowie, przed którymi udało jej się uciec, odnajdą ją i zniszczą.
Więź między nimi jest mocniejsza niż trauma po tragediach, które naznaczyły ich życia. Coś więcej niż przypadek i niewiele mniej niż przeznaczenie sprawiło, że razem pojawili się na świecie, w którym godzina rozrachunku jest bliska…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1509,2787,niewinnosc.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1509,2787,niewinnosc.html

Qndzix | 2019-10-12
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Niestety ta książka Koontza nie trafiła jakoś do mojego wnętrza. Momentami nawet mnie nudziła. Nie był to może zmarnowany czas, ale niektóre opisy można było skrócić lub opuścić.

Marysieńka | 2019-07-28
Przeczytana: 16 lipca 2018

Minął rok odkąd skończyłam czytać tę powieść. Nie napisałam od razu opinii.I tak mi zeszło. Główni bohaterowie to Addison i Gwyneth. Los ich ze sobą zetknął nie bez powodu. Addison jako mały chłopiec opuścił dom a teraz zamieszkuje tunele pod miastem. Gwyneth musi się ukrywać przed człowiekiem, który jej zagraża. Wraz z kolejnymi kartami książki nabieramy przekonania, że coś okropnego jest w twarzy Addisona, dlatego wciąż ją ukrywa pod kominiarkami i kapturami. Z jakiegoś powodu jej widok wywołuje w ludziach agresję, pragną go zabić. Gwyneth ma problem z dotykiem innych ludzi. Jest to opowieść o mrokach ludzkiej duszy, które nieuchronnie prowadzą ludzkość do samozagłady. Nasi bohaterowie jednak są nadzieją, mają do wypełnienia zadanie. W dalszej części poznajemy prawdę o Addisonie i Gwyneth i nagle wszystko staje się jasne. Polecan.

Magdalena | 2019-06-28
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Kilka lat temu poznałam twórczość Deana Koontza i przez jakiś czas pochłaniałam jego książki. Przeczytałam kilka(naście): jedne były bardzo dobre, inne średnie, mało co mi się nie podobało, więc jakiś czas temu, widząc w promocji "Niewinność" za dyszkę, wzięłam ją bez zastanowienia. Żałuję, bo staram się czytać ją od ponad miesiąca, ale totalnie mi nie idzie. Książka jest nudna, nie wciąga, spodziewałam się zupełnie innej treści. Dotarłam do strony 96, do rozdziału 19 i porzucam lekturę. Przykro mi, ale sięgnąć po inną książkę, przy której się zrelaksuję, a nie kontynuować męczarnię i zastój czytelniczy przy tej pozycji.

krzysztoff | 2019-04-20

dwóch samotnych ludzi stawia czoło przeciwnościom losu .

AvaSenle | 2019-03-20
Przeczytana: luty 2019

Zawsze bardzo dobrze czytało mi się książki Koontz'a dlatego tą jestem rozczarowana ponieważ dłużyła mi się i męczyłam się przy jej czytaniu.

Agnieszka | 2019-02-16
Przeczytana: 02 maja 2018

Czy potrafisz zdefiniować słowo ' piękno '?
Po czym oceniasz kogoś mówiąc, że jest piękny? Czy tylko wygląd świadczy o tym? A może tylko cechy charakteru? Jeżeli tak to jak powinien człowiek / rzecz wyglądać i jakie powinien mieć cechy by nazwać go/to pięknym?
Czy świat jest piękny?
Po przeczytaniu tej lektury zdałam sobie sprawę w jakim wielkim błędzie żyłam. Wręcz nadużywała tego określenia nie mając o jego znaczeniu pojęcia.
Ta książka na długo zapadnie w mojej pamięci ,ponieważ wzruszyła mną niesamowicie. Zagłębia się w duszę skrzywdzonego człowieka , który miał ciężkie dziecinstwo. Który boi się otaczającego świata i ludzi. Jest w 100% ukazany świat dzisiejszy. Jak przestępcy chodzą niewinnie po świecie, jak dużo dają znajomości w różnych kręgach. Jak dzieci czy nawet ludzie dorośli są prześladowani przez innych ,dlatego że mają inny wygląd czy są niższego stanu materialnego.
Jestem zła ,a zarazem wzruszona tym przez co ludzie muszą przechodzić mimo, że chcą dać od siebie...

bloodmary | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Bardzo lubię twórczość Koontza, lecz ta pozycja jakoś na kolana mnie nie powaliła.

Dagmara | 2018-10-18
Przeczytana: 15 października 2018

Autorowi lat przybyło i książki są bardziej filozoficzne, magiczne, analityczne niż wartkie, dramatyczne, zaskakujące. I ta także taka jest.

Ryba113 | 2018-08-28

Słaba i nudna.

Krzychuuu | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Początek nie jest najciekawszy, ale później, gdy akcja się rozkręca, jest znacznie lepiej. Bohaterowie odwiedzają wiele nieznanych Addisonowi miejsc, budynków, nierzadko w środku nocy, co tworzy aurę pewnej tajemniczości. Addison i Gwyneth są parą niezwykłą, bowiem, choć zakochują się w sobie, długo nie mogą wyjść poza swoje ograniczenia, nie ma między nimi żadnego, nawet najmniejszego fizycznego kontaktu. Książka napisana dość ładnym językiem. Podsumowując, choć z pewnością znajdzie się dużo lepszych pozycji, nie żałuję, że kupiłem.