Wolverine and the X-Men vol. 5
Wolverine, X-Men
komiksy
vold

Szkoła dla mutantów to miejsce, gdzie obdarzeni rozmaitymi mocami młodzi ludzie uczą się, jak żyć i jak korzystać ze swych talentów w imię dobra. Nauczycielami w tej placówce są doświadczeni X-Men, a dyrektorem sam Wolverine. Niestety, członkowie tej społeczności rzadko tak naprawdę mogą skupić się na nauce – szkoła jest bowiem nieustannie atakowana, uczniowie (a czasem nawet nauczyciele) ranieni, porywani czy opętywani przez czary. W tym tomie uczniowie Wolverine’a zmierzą się z członkami trupy cyrkowej, której szefem jest sam potwór Frankenstein. A gościnne występy rozmaitych Marvelowskich superbohaterów trzeba liczyć tuzinami. Twórcą serii Wolverine i X-Men jest popularny scenarzysta Jason Aaron (Scalped, Wolverine, Star Wars), a ten tom zilustrowali Nick Bradshaw (Army of Darkness, Guardians of the Galaxy), Steve Sanders (Wolverine, S.W.O.R.D.) i David Lopez (Fallen Angel, New Mutants, X-Men).

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2015 r.

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1859.html

QUEENfan | 2018-07-04

Specyficzny klimat, ale trafia do mnie, zakręcony w moją stronę.

Martinus | 2017-10-17
Przeczytana: 16 października 2017

Komiks luźny z dużą ilością humoru. Młodzi mutanci są interesujący i warci uwagi.Każdy z nich ma swój własny charakter i nietypowy wygląd lub moce.
Jedynym minusem jest historia(w oryginale ten tom jest tomem 5) momentami chaotyczna, czytelnik z początku nie wie co się dzieje a relacje miedzy poszczególnymi bohaterami są już nakreślone, przez co nie ma okazji do przedstawienia i polubienia pewnych postaci.
Warstwa graficzna jest bardzo dobra, rysunki nie rażą w oczy.Są ładne i kolorowe.
Pomimo niezbyt udanej historii, uważam że jednak warto sięgnąć i wyrobić własne zdanie.A nuż może się spodobać.

karpatkadobra | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Rzeczywistość MARVELA to macierz niesamowitego Uniwersum, pełnego multum superbohaterów i ich antagonistów, zaczerpniętych nie tylko ze świata Science Fiction, ale także z Fantastyki, Horroru czy thrillera i brutalnej akcji. Komiksowy świat niegdyś małej organizacji, teraz już niemalże Korporacji, w dzisiejszych czasach sięga poza obręb zeszytów pełnych rysunkowych, barwnych opowieści. Marvel poprzez swoje coraz bardziej rozpoznawalne komiksowe sylwetki: Kapitana Ameryki, Spider-Mana, Thora, Hulka i innych zaczął wprost przesiąkać do świata filmów, animacji, po prostu mediów i różnego rodzaju przemysłu. Dziedzictwo legend: Stana Lee i Jacka Kirby’ego było jest i będzie towarzyszyć przyszłym geekom, nerdom i fanom herosów o nadludzkich mocach i zawsze depczącym im po piętach łotrom. Jednym z naprawdę ,,wielu do potęgi entej” przykładów marvelowskiego zdominowania współczesnej popkultury jest serial animowany: ,,Wolverine and the X-men”, w którym Logan aka ,,Rosomak” sprawował...

Hari_Seldon | 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Komiks o szkole dla mutantów prowadzonej przez Wolverine’a. Pewnego dnia wszyscy nauczyciele w szkole im. Jean Grey znikają. Zaniepokojeni uczniowie znajdują ich w pobliskim cyrku, gdzie pracują wyraźnie pod wpływem hipnozy…

Wydanie tego komiksu w Polsce jest dosyć kuriozalne, bo ten tom to tak naprawdę piąty tom serii. Jest on strasznie wyrwany z kontekstu i czytelnik, który nie czytał wcześniejszych odsłon będzie kompletnie zagubiony. Przypuszczam, że na decyzji o polskim wydaniu zaważył głównie znaczek „Marvel Now” na okładce.

Tom otwiera zeszyt stanowiący wyraźnie przerywnik po dramatycznych wydarzeniach z mini serii „Avengers kontra X-men”. Pojawia się tu parę wątków – rekrutacja nowych nauczycieli, nierozsądne zarządzenia Angela swoją firmą czy zapowiedź nowego zagrożenia. Pierwszy wątek wypada autentycznie zabawnie – pojawiają się różne postacie z uniwersum Marvela, które nie pasują do roli nauczycieli. Z kolei wątek Angela to moim zdaniem straszne kuriozum i dziwię się,...

Oren | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Mocno średni komiks...kupiony by sprawdzić czy chce inwestować w tą serię i zdecydowanie nie chce. Z braku laku do przeczytania ale poza tym nie polecam, chyba że jest się wielkim fanem!

Krzysiek | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Bardzo lekki, momentami zabawny, jednakże zdecydowanie czegoś w tej historii brakuje.

MistrzSeller | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, Marvel, X-Men
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Fajny komiks, nieco bardziej żarotobliwy, fajnie pogłębiający relacje pomiędzy postaciami. Jedyny fragment, który mi się nie podobał to ten z cyrkiem. Reszta była spoko.

Pan Burito | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Pierwszy tom Wolverine and the X-Men nie jest taki zły. Jest nawet całkiem dobry. Fajnie czyta się historię opowiedzianą głównie z perspektywy uczniów szkoły im. Jean Grey. Może główny złoczyńca komiksu nie jest jakiś bardzo ciekawy to całość czyta się bardzo przyjemnie. Lekka, miejscami zabawna historia z bardzo dobrymi rysunkami.

LEGOMANIAK | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Luźny, fajny, przyjemny i zabawny komiks. Nie zawiodłem się. Fabularnie bardzo interesująco. Ale to czym ten komiks bije na głowę inne jest przepiękna szata graficzna. Bardzo dobry

Chudi_X | 2015-11-22
Przeczytana: listopad 2015

Dosć komediowy początek jeszcze czytało się ciekawie (poszukiwanie nowego nauczyciela). Niestety, im dalej w las, tym gożej. Nudna, wręcz infantylna fabuła (bsadzenie X-Men w roli kontrolowanych psychicznie cyrkowców) oraz słaba strona graficzna robią swoje.