Infinity
Marvel, Thanos
komiksy

Największe komiksowe wydarzenie tego roku w kolekcji Marvel Now. Wielka złowroga armada Budowniczych przemierza kosmos, niszcząc po drodze cywilizacje i wszelkie przejawy życia. Tylko połączone siły kosmicznych imperiów wspomagane przez Avengers mają szanse powstrzymać zagładę. Tymczasem nieobecność ziemskich superbohaterów może wykorzystać ktoś inny, by napaść naszą planetę. Wielka saga,...

Największe komiksowe wydarzenie tego roku w kolekcji Marvel Now.

Wielka złowroga armada Budowniczych przemierza kosmos, niszcząc po drodze cywilizacje i wszelkie przejawy życia. Tylko połączone siły kosmicznych imperiów wspomagane przez Avengers mają szanse powstrzymać zagładę. Tymczasem nieobecność ziemskich superbohaterów może wykorzystać ktoś inny, by napaść naszą planetę. Wielka saga, której główna akcja rozgrywa się w tym tomie, a poboczne wątki można znaleźć w innych seriach komiksów wydawanych w ramach kolekcji Marvel Now.

Autorzy komiksu Nieskończoność to scenarzysta Jonathan Hickman (Secret Warriors, Fantastic Four, Avengers, New Avengers) i rysownicy Jim Cheung (X-Force, New Avengers), Jerome Opeña (Uncanny X-Force) i Dustin Weaver (Avengers).

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312888-nieskonczonosc

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/312888-nieskonczonosc

Wkp | 2016-11-21
Przeczytana: październik 2016

„They’ll hunt you down there’s nowhere you can hide
(…)
We must help to prevent this genocide
Have we created, our own demise
Their out to kill, using their minds
You’ll feel the chill, run down your spine
Tell me, since when has being human been a crime?

Gonna hunt you, gonna get you, Your time is up
It seems the time has come for the human race
Gone for good, vanishing without a trace”

– Sum 41
Nieskończoność już od dawna była zapowiadana jako największe marvelowskie wydarzenie roku. Przygotowania do niego trwały, opublikowano zarówno preludium, jak i spin-offową miniserię. Teraz nadszedł czas na główną opowieść i związane z nią historie o Avengersach. Ale trzeba powiedzieć to już na wstępie – do Ery Ultrona, która w pewnym sensie zapoczątkowała przedstawione tu wydarzenia, Nieskończoność nawet się nie umywa.

Całość mojej recenzji znajdziecie na portalu NieTylkoGry http://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-nieskonczonosc/

FomaLermont | 2016-11-10

Prowadzący serie „Avengers” i „New Avengers” Jonathan Hickman nie należy do zwolenników kameralnych historii, skupionych na garstce postaci i jednym, jedynym przeciwniku. Cała afera związana z Budowniczymi sama w sobie była potężnie rozbudowanym crossoverem angażującym wszelkiej maści grupy, a nawet kosmiczne cywilizacje z uniwersum Marvela. Autor poszedł jeszcze dalej. Gdy wydawało się, że przeciwnik został pokonany i wszyscy mogą odetchnąć z ulgą pojawia się nowy wróg. I to nie byle jaki, bo sam Szalony Tytan- Thanos.

„Infinity” fabularnie zazębia się z wspomnianymi „Avengers” i „New Avengers”. Ale aby w pełni zrozumieć motywację Thanosa i cel jaki sobie obrał radzę sięgnął po komiks pióra Jasona Aarona- „Thanos powstaje”. Wracając jednak do fabuły „Nieskończoności”. Oto gdy sprzymierzone siły przybywają na Ziemię zostają ją oblężoną przez siły Thanosa. Superłotr na...

Tomasz Piekarski | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017

Gdybym miał oceniać sam tom "Nieskończoność" to pewnie dałbym tylko siedem gwiazdek. Dałem dziewięć bo chcę ocenić cały cykl.
Dlaczego dziewięć??

Moja miłość do komiksów zaczęła się w czasach młodości. Pamiętam czasy TM-Semic. Kupowałem jako mały chłopiec wszystko. Supermany, Spider-Many, X-meny, Punishery, Bat-Many, GIJOEy. Potem odkryłem płeć piękną i ma miłość uległa zmianie. :-D Teraz minęło już 20 lat od tamtego czasu. Moja kolekcja gdzieś się ulotniła.
Mówią stara miłość nie rdzewieje i zacząłem znowu zbierać i czytać komiksy. Od komiksów nie oczekuje filozoficznych dysput nad egzystencją świata i sensem życia (mogą być jako dodatek). od komiksów oczekuje rozrywki.
Jaka jest "Nieskończoność"?? Gdybym nie miał wcześniej do czynienia z universum Marvela to pewnie nie byłbym w stanie tego wszystkiego ogarnąć. Żeby ogarnąć tą całą misterną fabułę trzeba wcześniej zapoznać się z universum kosmicznym. Na moje szczęście miałem okazje wcześniej poznać wspaniałe imperium Shiar za...

AliEns00 | 2016-10-26
Przeczytana: 21 października 2016

Event "Nieskończoność" postanowiłem przeczytać zgodnie z chronologią, więc czytanie głównego tomu przeplatałem z Avengers vol4 i New Avengers vol2.
Cała historia zbudowana jest na dwóch głównych wątkach.
Pierwszy skupia się na rasie starożytnych Budowniczych (autor stopniowo przedstawiał ich na łamach poprzednich tomów Avengers), którzy wyruszyli wraz z całą flotą przez galaktyki i niszczą napotkane rasy zamieszkujące tamtejsze planety. Naprzeciw tej nieprawdopodobnej sile staje koalicja, w skład której wchodzą Imperium Shi'ar, Kree i Spartoi itp. czyli cała międzygalaktyczna śmietanka. Mimo tego, ich szanse wydają się nikłe w starciu z tak potężnym przeciwnikiem. Na ich szczęście trasa, którą podążają Budowniczowie wiedzie przez Drogę Mleczną a jedną z następnych przeszkód do unicestwienia wydaje się być nasza poczciwa planeta. Grupa Mścicieli nie zamierza próżnować i wysyła ekipę, która ma za zadanie dołączyć do koalicji i zrobić porządek z nieprzyjacielską rasą kosmitów.
Ta...

giera | 2017-02-12

(...) Oficyna Egmont Polska przygotowała edycję zbiorczą sześciu zeszytów głównej miniserii oraz cztery kolejne tie-iny. Większość z tego w rzeczywistości stanowi jedną wielką opowieść. A gdy dodamy do całości jeszcze dwa tomy wprowadzenia, to otrzymamy solidnych rozmiarów fabułę o wyczerpującej walce Avengersów z zagrożeniem niszczącym całe światy. Ale po kolei.

Zacznijmy komiksu Thanos powstaje, to historia, która przybliża nam postać Thanosa. Z niej dowiadujemy się, jak to się stało, że dobre dziecko z utopijnej planety, która nie znała zła, zostało największym masowym mordercą w dziejach wszechświata. Ale to jedynie wstęp, przystawka. W siódmym zeszycie serii New Avengers (w Polsce otwierającym drugi zbiorczy tom) ważą się losy wojny pomiędzy Wakandą a Atlantydą. Doom stara się dowiedzieć od Iluminatów szczegółów dotyczących inkursji światów, która mogła doprowadzić do wielkiej tragedii. Udało się jej zapobiec, ale wielkim kosztem, z którym nie potrafi się pogodzić Mister...

PawelM | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Przy takim wydaniu, nie jestem nawet w stanie ocenić scenariusza – dostaję masę bohaterów, z których większość jest mi nieznana i opowieść składającą się głównie z dziur.

WIĘCEJ:

piotr | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Świetne rysunki i fabuła styl Jima Cheunga jest bardzo rozpoznawalny. Bardzo preferuję komiksy z kosmicznymi fabułami i otwieranie nowych wątków, które prowadzą do dalszych wydarzeń (wybuch bomby terrigenowej).
Avengers dalej są najlepszą drużyną (chociaż wolę X-Men) dobre jest umieszczanie chronologii w Nieskończoności szkoda tylko że nie ma jej we wszystkich komiksach Marvela. Czekam na Strażników Galaktyki. A tak przy okazji uniwersum filmowe też zbliża się do Nieskończoności.

souryu | 2017-11-17
Isil | 2017-11-06