Avengers: Avengers World
Marvel, Avengers
komiksy
Chudi_X

Najnowsza odsłona przygód supergrupy Avengers opowiada o pozaziemskim niebezpieczeństwie zagrażającym Ziemi. Tylko Avengers, i to w mocno poszerzonym składzie, mają szansę stawić czoła istotom snującym co do naszej planety własne, nieludzkie plany. To opowieść stworzona z rozmachem, w której widzimy początek wszechświata i wielkie kosmiczne zmagania, w której zobaczymy wielu znanych superbohaterów i zupełnie nowe postacie. Oto początek nowej odsłony przygód Avengers, grupy, która jeszcze nie raz wstrząśnie całym komiksowym uniwersum Marvela. Komiksem "Świat Avengers" debiutuje jako scenarzysta tej serii wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Jonathan Hickman (Fantastyczna Czwórka, The Manhattan Projects). Towarzyszą mu rysownicy Jerome Opena i Adam Kubert (Ultimate X-Men, Incredible Hulk, Wolverine).

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,1841.html

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/275829-avengers-swiat-avengers

Bastard | 2015-10-01
Przeczytana: 30 września 2015

3/10 – SŁABA

Aby rozszerzyć zasięg swojego działania i siłę drużyny Iron Man i Kapitan Ameryka postanawiają powiększyć szeregi Avengers o nowych członków. Pierwsza okazja do skorzystania z pomocy świeżych rekrutów przypada w momencie, gdy Ziemi zagraża niebezpieczeństwo, którego źródło wywodzi się z sąsiedniego Marsa. Avengers wyruszają więc na czerwoną planetę, aby stawić czoła trójce tajemniczych agresorów.

Głównym pomysłem na ten komiks było rozszerzenie działalności Avengers na obszar kosmosu, co akurat moim zdaniem trudno nazwać słuszną koncepcją. O ile sam pomysł na powiększenie grona członków zespołu jest jak najbardziej w porządku, to już dobór części z nich wzbudził moje poważne wątpliwości. Jonathan Hickman zdecydował się dokoptować do grupy kilku bohaterów, którzy do tej pory pełnili raczej funkcje postaci drugoplanowych. Większą uwagę poświęcił przy tym trójce herosów, których przedstawił w całkiem nowych obliczach. Nadając nowe tożsamości i włączając w skład Avengers...

Adam Grochocki | 2018-03-07

Recenzja pochodzi z GeekLife.pl
Zapraszam :)

Seria Avengers została przemodelowana po gigantycznym sukcesie filmu Avengers w 2012 roku. Punktem wyjścia dla runu Hickmana była drużyna w skład, której wchodzili superbohaterowie kinowej produkcji. Fajnie byłoby, gdyby scenarzysta stworzył dla tej drużyny emocjonującą fabułę. Niestety Hickman poszedł w zupełnie inną stronę…

Historia rozpoczyna się od rozmowy Starka z Kapitanem Ameryką. Tony mówi Steve’owi, że zespół musi być większy, by być w stanie bronić Ziemi przed jeszcze większymi zagrożeniami. Rogers przystaje na ten pomysł i wraz z towarzyszami rusza w poszukiwaniu obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami osób, które przyłączyłyby się do inicjatywy Avengers. Tymczasem na Marsie pojawiają się dziwni osobnicy obcych ras, którzy są w stanie w ciągu kilku minut przekształcić cały ekosystem planety. Następna na ich celowniku jest naturalnie Ziemia.

Podobał mi się wstęp i cała idea, że będzie istniał główny team Avengers oraz...

Casey_Jones | 2015-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Komiksy
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Bardzo słaby komiks. Dużo silnej woli potrzebowałem, żeby dobrnąć do końca, mając przy każdej przewracanej stronie poczucie bezpowrotnie zmarnowanego czasu. Kiepska, zagmatwana historia przenosi nas na Marsa, gdzie przytłaczająca frekwencyjnie zbieranina wszelkiej maści superbohaterów ma ratować świat przed bliżej niezidentyfikowanymi, dziwnymi istotami, które jak mniemam, utożsamiają siły stwórcze i destrukcyjne wszechświata. Osobie, która nie śledzi na bieżąco poczynań Avengers lektura tego komiksu nie sprawi żadnej przyjemności, a spotęguje jedynie uczucie chaosu i irytację. Szkoda, że Egmont na początku swojej przygody z komiksami Marvela (dodatkowo po świetnym, wprowadzającym powiew świeżości "Wczorajsi X-Men") wybrał komiks, który jest tak ciężkostrawny. Nie polecam.

ktosiek | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Ach te ilustracje...cudowne, a sam komiks strasznie pokręcony, ale ciekawy i przepięknie zilustrowany. :)

alcybiades | 2018-07-31

Bardzo przeciętny komiks. Kierowany hypem na Avengers spodziewałem się ciekawszej historii.

Chudi_X | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Nieco pogmatwana historia opowiadająca o wyprawie Avengers na Marsa, do Savage Landu i w odległe krańce galaktyki. Jednak jest o tyle ciekawa, że niesie za sobą zapowiedź końca, końca wszechświata znanego bohaterom komiksu, bowiem gdy inne światy umierają to na pewno dzieje się coś złego. Poza tym - typowa opowieść z Avengers z bardzo dobrą oprawą graficzną.

AliEns00 | 2016-10-05
Przeczytana: 04 października 2016

Początek runu Hickmana, który docelowo dążyć będzie do eventu "Nieskończoność". Straszny misz-masz fabularny, ale przepięknie zilustrowany. Widać dbałość o wizualną stronę flagowych tytułów MarvelNow!

RabeS | 2015-08-17

Jakoś specjalnie mnie nie porwała. Na dobrą sprawę poza stworzeniem zespołu Avengers (nie pierwszego składu) nie wydarzyło się nic. Jedynie mogę powiedzieć, że jest to dobry podkład pod dalszą historię.

LEGOMANIAK | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Zdecydowanie to, czym ten album bije na głowę resztę komiksów ze stajni Marvel Now! jest oprawa graficzna. Rysunki Openy są przecudowne. Fabuła jest trochę zawiła, ale to tylko wstęp do rewelacyjnego eventu - infinity. Komiks świetny, ale tylko dla tych co chcą zostać ze światem Marvela na dłużej.

Maciej Seger | 2015-11-10