Instrumentoznawstwo i akustyka

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Książka niniejsza przeznaczona jest jako podręcznik dla szkół muzycznych II stopnia i liceów muzycznych; obecne wydanie dostosowane zostało zarówno do programu nauczania przedmiotu: "Instrumentoznawstwo z akustyką" z roku 1959, obowiązującego nadal w szkołach muzycznych II stopnia, jak i do programu nauczania przedmiotu: "Instrumentoznawstwo" z roku 1969, obowiązującego w liceach muzycznych. Może też być przydatna - po wyeliminowaniu rozdziałów akustycznych i historycznych - przy zajęciach z "nauki o muzyce" w szkołach muzycznych stosujących nowy program nauczania.

mariuszkk2 | 2016-04-29
Przeczytana: 25 lipca 2016