Tylko we Lwowie. Dzieje życia i działalności Mieczysława i Adama Sołtysów

Wydawnictwo: Ossolineum
Łukasz

O Mieczysławie i Adamie Sołtysach, wybitnych muzykach, przez całe życie związanych ze Lwowem, wiedzą dziś tylko nieliczni. A były to postacie wyjątkowe - działalność ich cechowała bowiem wszechstronność wręcz renesansowa. Kompozytorzy, dyrygenci, pedagodzy, krytycy muzyczni, dyrektorzy Towarzystwa Muzycznego i konserwatorium, animatorzy lwowskiego życia muzycznego, którego postaciami centralnymi pozostawali (licząc łącznie) przez czterdzieści lat. (......) Dzieje życia i działalności Mieczysława i Adama Sołtysów (mojego Dziadka oraz mojego Ojca) starałam się przedstawić na tle losów ich rodzinnego, ukochanego miasta Lwowa (którego historia była, jak wiadomo, niezwykle skomplikowana i burzliwa) oraz całego kraju.

źródło opisu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!